Usne..

Rekla bih po opisu da imas cheilitis angularis.To ti je stanje koje nastaje cesto zbog spustenog zagrizaja.U osoba koje dugo nose protezu dolazi do pojave nabora na uglovima usana i to pogoduje nastanku oboljenja.Pojacano lucenje pljuvacke dovodi do vlazenja uglova usana.Postoje i drugi razlozi kao sto su gastrointestinalne tegobe,nedostatak vitamina B12 i folne kiseline,secerna bolest...Prvo se pojavi crvenilo na uglovima usana koje se polako siri ,posto ti osecas peckanje i lepljivost onda vlazis jezikom taj predeo i jos vise pogorsavas situaciju jer onda dolazi do pucanja,cesto se pojavi i krv ,pa se formiraju krastice.
Znam da je sve to jako neprijatno ali prvo sto ces da uradis je prestaces da lizes taj predeo.,dalje mozes da pojacas unos vitamina a taj osecaj suvoce na usnama resavaj ili grozdjanom mascu ili mazi pantenol kremu na uglobe.Mozes i borogal krem,svaku masniju kremu.I opet ponavljam ne diraj jezikom predeo uglova usana.
Pozdrav!
 
Mi dermatolozi kazemo da se radi o Dg:Angulus infectiosus. Potpuno se slazem sa onim sto je mlada koleginica rekla o etiologiji bolesti!Dodala bih samo josh ovo-poshto se radio "manje vrednoj kozi" i pregibu,cesto se na toj regiji javi gljivica,a onda i bakterija pa se samim tim i lecenje sastoji u davanju antimikotika i antibiotika!!!lo dana ujutru mazati Daktanol krem,a uvece Kuterid G mast!!!Posle toga 2 nedelje mazati 3-4 x dnevno meshavinu l tube Pantenola,1 tube Nistatina i 1 tube Enbecin masti!!!Kasnije istom mesavinom na treci ili cetvrti dan mazati ovu regiju jos 5-6 puta.POKUSATI SA RESHENJEM OSNOVNOG PROBLEMA:LECENJEM ANEMIJE,AVITAMINOZE B(ako ih ima),A UGLOVE USANA drzati shto suvljim(gljivice "vole"vlagu).Pozdrav!
 
To je sasvim druga problematika koja daje razlicitu klinicku sliku od ove,posledica je virusne infekcije herpes virusom,javlja se u svakom stanju oslabljenosti organiza,od menstruacije,preko povisene telesne temperature,prehlade.Pomaze da se maze aciklovir mascu ali traje ceo zivot i ne moze se izleciti potpuno jer virus ostaje pritajen u ganglionu nerva.Izbegavati ljubljenje sa osobama kad je imaju a nikako ne praktikovati oralni sex.
 
a ja bila u zabludi par dana misleci da je herpes,i da ce se povuci kao i onaj prvi.to je nesumljivo to.prepisala sam pa cu sutra da pocnem da primenjujem kad pitam svog doktora.kod mene je verovatno u pitanju avitaminoza b vitamina.A GDE IMA TIH VITAMINA?mislim znam u principu,tako se priblizno i hranim,da li je moguce da mi ipak nedostaje.a vitamin b12?znaci lecenje ce u svakom slucaju trajati duze?nije valjda da cu i ovo imati X puta kao herpes?
 
Ma verovatno neces,to sad pa ko zna kad a sad je bilo i hladno pa ispucale usne,eto uslova za infekciju.Ako bi ti falilo b12 to bi pokazala obicna krvna slika,nemoj time da se opterecujes,za podizanje imuniteta ti je u svakom slucaju odlican kompleks b vitamina,koga najvise ima u pivskom kvascu a ako ti je to gadno za konzumiranje imas galenikin beviplex pa uzmi njega,no svakako otidji na jednu kontrolu kod lekara.
 
Palcica:
Imam problem....
Pucaju mi uglovi usana,tako da tesko jedem i smijem se...
Pitanje za DR
Pozdrav!!!
ja bih samo dodao gore navedenim struchnim osvrtima na problem i neshto iz prakse shto se direktno tiche mog iskustva ,a to je da se meni tako neshto obavezno deshava ako pijem iz npr. chashe koju je neko upotrebio prije mene.to mi se jedino ne deshava kad pijem iz chashe koju je prije mene koristila moja draga :wink:
 
dr,evo mene opet:
bila sam kod doktora opste prakse i prepisala mi je mast hloramfenikol za oci i vitamin b?
ja bih ipak pocela sa onim sto je preporucila dermatolog?da li se ti slazes?hvala
 
Pa bilo kvasac koji se koristi za hleb,pri cemu se uzima pola kasicice svaki drugi dan ili kupi se bas pakovanje pivskog kvasca koji se mesa sa vodom i pje,u svakom slucaju i jedan i drugi su izvor b vitamina.
 

Back
Top