Koliko je mnogo

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.113
Samo na kratko da postavim temu, jer želim da mi se konkretno odgovori, pa posle zaključavajte.
Na poslu smo koristili jedan računar koji je služio za kucanje faktura i slanje podataka mailom, veoma, veoma retko za ikakve izlete na internet (surf i tako to). Posle godinu dana bez AV programa ubacili smo Kaspersky i nakon skeniranja se pojavila cifra od 5900+ virusa!!! Mnogo!
Šta je mnogo? Da li je neko naišao na veću cifru? Koliko je to moglo da utiče na sabiranja broja prodate robe na otpremnicama i tako to...?
 
Pa sa 5900 virusa ( mada realno stanje je mozda i manje) ne verujem da je komp radio kako treba,
Jel bi ti radio valjano da imas 5900 bolesti :mrgreen: ?
I nije vazno sto niste mnogo bauljali po netu. Sasvim do dovoljno da imas nekog u firmi koji klikce na sve na sta se moze klikati tj u vasem slucaju-na sve moguce mailove.
 
Sada smo pokupili opet neki virus. Svima nama iz adresara stižu poruke kompanije iz Turske sa kojima sarađujemo, iako oni imaju samo firmin mail. I stižu nam (zaposlenima) međusobni mailovi (npr. pre dva dana sam dobio mail od kolege, ali on mi nije poslao) i KAV je zavrištao. Nisam pomenuo da je i u onom mailu iz Turske (u stvari iz firminog računara, jel') takođe Kaspersky zavrištao...
To sve kapiram, znao sam da virusi tako funkcionišu, bar neki. Ali nekako mi je čudno da je mešao količine određene robe u magacinu i pravio manjkove i viškove???
 
Ma tražili (nismo se nešto pretrgli, priznajem), ali nismo našli ništa. Da je neko ukrao, ipak je količina ogromna (1000 nekih omekšivača za veš za manje od 4 meseca i još neke cifre malo manje na nekim drugim artiklima; ali mislim da bukvalno nema ni jedna stavka da se slaže sa stanjem u računaru!) da bi neko izneo, ipak ne radi malo ljudi tamo, primetilo bi se. Sad cela firma dobija po džepu i ja sam ubeđen da je stvar u programu ili samom računaru. tj. virusi. Ipak je to skoro 6000 komada virusa, ko zna na koji način je računar pobrljavio. Osim toga, ostaje opcija da je kalkulator - sabiranje i oduzimanje sje..no, ali u to mi je još teže da poverujem. Dolazi neki lik za par dana da sve pregleda, baš me zanima da li će naći neku vezu sa ciframa i virusima.
Hvala u svakom slučaju na mišljenjima.
 
Ta brojka je velika... bas, bas velika.
Ali... nije tu bilo toliko razlicitih virusa, vec je nekog mrzelo da procita detaljno podatke dobijene skeniranjem. To su bile samo adrese na kojima su se virusi nalazili (razlicite adrese), sto ne znaci da je bilo toliko razlicitih virusa. Vecina njih su toliko fini da prave sopstvene beckupove sebe po racunaru (tako se stize do tih brojki).

Ako koristis obicnu modemsku konekciju, samo mu u parametrima konekcije stavi manuelno konektovanje i sve ce biti OK (Control Panel/Internet Options/Connections). Mozda neki softver pokusava update, a mozda i neki zli crv hoce na net, ko ce ga znati. Uglavno... tako bi trebalo da mu sprecis automatsko uspostavljanje konekcije (na njegov zahtev, ko god on bio). ;)
 
jomini:
Sad se setih! Od pre par dana, računar se svakih 15min/pola sata sam konektuje na net....


Serife, pazi, nisam pratio temu od pocetka, a tu imas problem sa DIALER-ima..

Dakle detaljno ciscenje.. Po mogucnosti spasi podatke koji su i ako ih ima neophodni i udri Format C: definitivno je zrelo za to.

Poz.
 
@GZ
Hej... vredni covece... da nekog placaju da se tako trudi da pomogne mislim da ne bi bio bolji i pozrtvovaniji od tebe.
Bas sam sinoc cituckao sta se ovde desava... vidim da se maksimalno trudis, sto je za svaku pohvalu.
Svaka cast, majstore. ;)

Nego, ako nije tajna, cime se bavis? Nesto vezano za ovo ovde ili ti je ovo samo hobi?

Pozzz...
 
Serife, daj tacan naziv tog gada da pogledamo ima li neki removal tool za njega ili bar uputstvo kako ga rijesiti..

U pitanju je trojanac koji se siri kao djubre po njivi i naravno treba ga ocistiti.. Rijec je bas o jednom a ne vise virusa kako sam u prvi mah shvatio..

Taj se posao da odraditi, samo daj napisi tacan naziv kako je porepoznat od nekih AV progarma..

poz.
 
Od juče ne mogu da updejtujem KAV.. Skinem ga i instaliram novi. Odmah update, on updejtuje i neke module, njih instaliram u toku updejta (tako mi je tražio) i na kraju kaže neka geška i samo opcija OK. Ali završi i sve ok. Ja skeniram, nađe 7 komada i izbriše ih! Međutim, od tada ne mogu da skidam mai sa OE niti sa MT. Neće ni da updejtuje KAV!!!!! I tamo i ovamo kaže problem sa konekcijom sa serverom... Šta da radim, poludeo sam!!!????
 
Ma Serife, valja, nego je Nikodim imao losa iskustva sa njim pa ga eto ovako maltretira...

No ja i dalje tvrdim da je KAV dobar softver, a ako koristis ZA, vec je bilo rijeci da su u blagom konfliktu.. Ako koristis ZA, iskljuci ga i uradi Update KAV-a..

Poz.
 
Kav je trenutno najbolji antivirus.Moras imadi i anti spijunski program.Probaj (po meni najbolji)spywaredoctor na sajtu www.pctools.com
Skeniraj sa njime.inace smatram da imas napada dilera i nekog crva.
Sa tolikim brojem virusa kompijuter neverujem dabi mogo da radi.Skini program ccleaner koji je besplatan pa sa njime ocisti pa tek onda skeniraj.Moras iskljuciti i system restore point pre skeniranja i to radi u save modu.
Firewal za iskljuci.Najverovatnije ti on nedozvoljava konekciju i updatu za kaspersky.
 
GZ:
Ma Serife, valja, nego je Nikodim imao losa iskustva sa njim pa ga eto ovako maltretira...

No ja i dalje tvrdim da je KAV dobar softver, a ako koristis ZA, vec je bilo rijeci da su u blagom konfliktu.. Ako koristis ZA, iskljuci ga i uradi Update KAV-a..

Poz.


Bas tako, dobri covece...
Jako losa iskustva sa Kasperskym, naravno imao je i on blistave trenutke ali mi je cesto brljavio. Naravno, ima tu jos nekis nedostataka... ali savrseni AV, jednostavno ne postoji.
I ranije sam to pisao... imam jako lepo iskustvo sa Avastom, odlicno radi, besplatan je... fantazija.
To je ipak samo moje subjektivno iskustvo... ;)
 
jomini:
Zašto? Ne valja?


Po koliko sam uspeo da procitam iz tvojih postova, ti dakle imas problem sa njim... I ja sam ih imao, zato sam i digao ruke od njega.
Ima jos dobrih zaastita, ako ti brljavi, promeni ga... tek da vidis sta jos postoji... Mozda pronaadjes nesto sto bi ti vise odgovaralo.
 
Ono sa 5900 virusa je na poslu, samo me je zanimalo šta može biti. Zvaće već nekoga da to sredi...
ali zanima me šta može biti problem kod mene.
Dakle, pitanje je bilo, citiram post sa prošle strane:
Od juče ne mogu da updejtujem KAV.. Skinem ga i instaliram novi. Odmah update, on updejtuje i neke module, njih instaliram u toku updejta (tako mi je tražio) i na kraju kaže neka geška i samo opcija OK. Ali završi i sve ok. Ja skeniram, nađe 7 komada i izbriše ih! Međutim, od tada ne mogu da skidam mai sa OE niti sa MT. Neće ni da updejtuje KAV!!!!! I tamo i ovamo kaže problem sa konekcijom sa serverom... Šta da radim, poludeo sam!!!????
 
Serife, zapetljao si se dobro..

Da bi rijesio svoj problem kreni od pocetka..

Lijepo da ne gubis zivce... Deinstaliraj KAV potpuno i ocisti sve iz registrija..

Nakon toga instaliraj verziju koja ti je radila i uradi Update i trebalo bi da bude OK..
Sve dok trazis neko rjesenje izmedju gubis i vrijeme i zivce sto je najgore...
 
Da znaš da ću tako nešto i da uradim. Sve ispočetka. Windows kompletan, ima i D particiju da polupam. Ko zna šta se sve nakupilo. Ove nedelje.... Samo da iskopiram negde bitne stvari, na neki CD i fasovaće... Novi KAV, novi ZA (nadam se da je free dovoljan uz KAV), eventualno SpybotS&D, Ad-Aware. Imam sadi neki XoftSpy (često je nalazio nekakve nebuloze, čini mi se ok). Pa opet Mozilla Firefox i Thunderbird, Opera, Gmail, Java, raznorazni playeri (quick time, shockwave..), total Comander, Winamp, WinRAR ili ZIP, ACDsee, Acrobat Reader, Yahoo i Google toolbar... Sve ovo sad imam. Ima li šta mi ne treba od toga? A šta bi mi trebalo?

Joj koliko toga ima...
 
KAV... barem vrzije koje sam ja koristio, nisu samostalne sto se neta tice... tacnije traze da bude podignut IE kako bi parametre o vezi ka netu preuzeo od njega. To je cak i pisalo u KAV-u...
Pokusaj da pokrenes IE, pa pokreni update.
Ili jos pametnije, vec pomeuto resenje. ;)
 

Back
Top