M21
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: M21

Poznat W.A.S.P. (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano M21

O ovoj pusci citamo u novinama, gledamo je na televiziji i slusamo kako je strane a i domace jedinice hvale.da li je neko od vas imao priliku da vidi/isproba ovu puku i da li je moguce da ako je dobra i kvalitetna kao sto govore da ce umesto nje opremiti vojsku nekom izraelskom puskom za koju kazu da je losija od nase....

Početnik
    Učlanjen
    05.01.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: M21

Nećemo opremati vojskuizrelskim galilom ne brini... to suspekulacije sa strani onih ljudi koji žele upropastiti našu vojnu industriju i koji gledaju na svoj profit...Primer ti je jevrejčina Labus koji je hteo da pokvari posao još pre uvođena tzv. nulte serije od 500 pušaka...Puška M21 je prošla sva testiranja i uvodi se polako u naoružanje mada polako zbog ograničenih finansijskih sredstava. Prošle godine je bilo proizvedenih negde oko 11.000 tih pušaka, a neznam tačno koliko jih je bilo kupljenih od ministarstva odbrane. Ta tzv. nulta serija je došla u jesen 2004.

Obećava OpFor (avatar)
    Učlanjen
    16.01.2006.
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Re: M21

Baca barutne gasove i nesagorele cestice baruta (kojih ima MNOGO) nazad, neki propust u konstrukciji/proracunu.
    Posle duze upotrebe svi lice na Aliju Sirotanovica.

Zainteresovan član The Edge (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Unhappy Re: Prekasno, premalo

I ja sam zagovornik "kupujmo domaće", ali, ruku na srce, M21 nema ništa posebno da ponudi - osrednje rešenje bez ikakve šanse za uspeh.
    Što se tiče izraelskog "Tavora" - nisam ni za njega. "Konfekcijsko oružje".
    Jedine "IN" puške u svetu su G.36, SIG-550 i FN-2000. Samo, nisu nimalo jeftine. AUG je tu negde (mislim da je ponuđena i nama), ali već pomalo prevaziđena.
    Tako je govorio The Edge...

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •