da li ste za ulazak srbije u EU?

da li ste za ulazak srbije u EU

  • da

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Jedini spas za Srbiju je ulazak u EU....prihvatanje sistema rada, ponasanja, odgovornosti, discipline....

Da ne pricam o banalnim stvarima kao sto su velika finansijska pomoc , pristup trzistu od par stotina miliona ljudi, razmena ideja, roba , ljudi.....

Ukratko......ako izuzmemo gluposti kao: " gubljenje identiteta...nece nam dati da nosimo opanke....necemo moci da pecemo rakiju i prasice....."., niko ozbiljan ne misli da ce Srbiji biti bolje van EU..
 
Ne znam...Kad vidim ove Madjare koji su u EU sto kupuju kod nas na buvljaku jer je kod njih sve skupo,....moram doooobrooo da razmislim
d040.gif
 
Iako mislim da je EU jedna glomazna, nefukcionalna preregulisana tvorevina koja ne zna sta ce sa sobom, da li ce da bude drzava ili skup drzava, mislim da je za Srbiju presudno da udje u EU.

Srbija 200 godina nakon svog oslobodjenja nije makla ni korak. Svi oni problemi i dileme koji si je mucili tada je muce i sada samo su n o dodati novi problemi. To razni radikali, sinodi, tajkuni, akademici koriste da bi manipulisali takim stanjem i srahovima kod ljudi koje takvo stanje proizvodi zarad svojih ciljeva.

Ulazak u EU bi bilo davanje svrhe srpskom drustvu i resavanje bar nekih dilema.

Samu EU pri tome treba reformisati tako da ona moze da odgovori na izazove koje postavlja 21. vek i da ne bi vecno kaskala za USA i Kinom, a uskoro i Indijom.

Na glupe argumente kao sto su "madjari n buvljaku" se ne vredi osvrtati.
 
EU svake godine ubije oko 10 miliona Afrikanaca,prvenstveno dece,tako sto ih izgladni do smrti.Recimo,Juznoafricka Republika proizvodi najjeftiniji secer na svetu(oko 200$ po toni).Evropski farmeri nisu u stanju ispod 600$ po toni. I sta onda radi EU(koja formalno propagira otvorenu trzisnu privredu)? Pa "fino" uvede enormne carine na uvozni secer i tako im stavi omcu oko vrata.Siromasne zemlje ne mogu da proizvode automobile,kompjutere i sl.,ali mogu hranu.Medjutim,ni to im ne daju gramzivi zapadnjaci.
U takvoj demonskoj organizaciji ja ne zelim da zivim.Iste takve su SAD.

P.S. Ovo sam gledao u dokumentarcu neke holandske TV,sto me je bas iznenadilo,ali eto i tamo ima ljudi sa savescu.
 
billy_THE_kid:
Jedini spas za Srbiju je ulazak u EU....prihvatanje sistema rada, ponasanja, odgovornosti, discipline....

Da ne pricam o banalnim stvarima kao sto su velika finansijska pomoc , pristup trzistu od par stotina miliona ljudi, razmena ideja, roba , ljudi.....

Ukratko......ako izuzmemo gluposti kao: " gubljenje identiteta...nece nam dati da nosimo opanke....necemo moci da pecemo rakiju i prasice....."., niko ozbiljan ne misli da ce Srbiji biti bolje van EU..
Cak i kad bi nekim cudom bili primljeni,oni bi nas pregazili svojom ekonomijom i daleko konkurentnijim proizvodima.
 
Ne. EU je samo jos jedna Velika Jugoslavija.
Nope... Samo u jednom slucaju mozda...
Ako udje Rusija.. onda mozda i da razmislimo... inace ne.

p.s.
i dalje savetujem svakom ko hoce da usvojimo moduse sa zapada da emigrira... sto da se pati ovde?
idi kod njih kad ih volis...
 
commodore:
Ne. EU je samo jos jedna Velika Jugoslavija.
Nope... Samo u jednom slucaju mozda...
Ako udje Rusija.. onda mozda i da razmislimo... inace ne.

p.s.
i dalje savetujem svakom ko hoce da usvojimo moduse sa zapada da emigrira... sto da se pati ovde?
idi kod njih kad ih volis...

nisu sve stvari u EU tako crne kao sto ih predstavljas...ne znam ko normalan ima nesto protiv pravne drzave,postovanja zakona trzista,najbolje socijalne i zdravstvene zastite na planeti...pravila EU su odlicno sastavljena,i njihovo prihvatanje jedino moze pomoci,sto se vidi na primeru istocno evropskih zemalja nedavno primljenih u EU
 
Cak i kad bi nekim cudom bili primljeni,oni bi nas pregazili svojom ekonomijom i daleko konkurentnijim proizvodima.

Zato i ne ulazimo sada nego za 10 godina.
A konkurencija je dobra da natera srpske domacine da dignu debele guzice i izvade ruke iz tudjih dzepova i pocnu da normalno vode biznis bez poklanjanja prasica, pilica, "nadleznim sluzbama".

Ako udje Rusija.. onda mozda i da razmislimo... inace ne.

Onda jedino da razmisljamo da ne ulazimo jer tamo gde Rusi umesaju prste tamo trava ne raste.

i dalje savetujem svakom ko hoce da usvojimo moduse sa zapada da emigrira... sto da se pati ovde?

Mozda nece da emigrira vec hoce da promei Srbiju na bolje.

Nasa struja je NAJSKUPLJA u okruzenju(zato sto EPS mora da izdrzava preko 50 000 zaposlenih+lopovi),nasa hrana je OK,nazalost to sto je OK zvozimo za strana trzista(ako se moze,sto dovoljno govori o kvalitetu u odnosu na njih)

Upravo tako. A sve to zato sto jos uvek imamo komunizam u praksi. Monopoli u svim oblastima koje niko ne planira da razbije.
 
Astral-Blade:
EU svake godine ubije oko 10 miliona Afrikanaca,prvenstveno dece,tako sto ih izgladni do smrti.Recimo,Juznoafricka Republika proizvodi najjeftiniji secer na svetu(oko 200$ po toni).Evropski farmeri nisu u stanju ispod 600$ po toni. I sta onda radi EU(koja formalno propagira otvorenu trzisnu privredu)? Pa "fino" uvede enormne carine na uvozni secer i tako im stavi omcu oko vrata.Siromasne zemlje ne mogu da proizvode automobile,kompjutere i sl.,ali mogu hranu.Medjutim,ni to im ne daju gramzivi zapadnjaci.
U takvoj demonskoj organizaciji ja ne zelim da zivim.Iste takve su SAD.

P.S. Ovo sam gledao u dokumentarcu neke holandske TV,sto me je bas iznenadilo,ali eto i tamo ima ljudi sa savescu.

svashta...neces da zivis u EU zato sto Afrikanci umiru od gladi..pa oni su uvek umirali od gladi,zato sto ce pre dati pare za kalashnjikove koje ce upotrebiti za svoje plemenske razmirice (kongo,zair,angola,ruanda,etiopija,somalija,nigerija...) mislim,ako se njihova vlast ne brine za njih zasto bi EU i SAD bile obavezne da ih hrane? masa najgorih diktatora u istoriji covecanstva,idi amin,robert mugabe bili su afrikanci,u cijoj zemlji su hiljade ljudi umirali od gladi dok su oni kupovali najluksuznije automobile i ziveli u carskim palatama... ne vidim nikakvu povezanost izmedju EU i gladi u Africi...jednostavno,zamena teza..i to zlonamerna...sad ce jos ispasti da je EU kriva i za cunami i za zemljotres u Pakistanu...
 
Naravno da sam za. Ima naravno i razloga protiv, ali mi ovako mali bedni i jadni ne znacimo nista. Rusija nas je odavno iskulirala, a Kina je preokupirana svojim problemima. SAD da ne spominjem.
Ovako bar postajemo clanovi tog kluba. Ono sto ce od nase industrije kao da propadne je vec propalo odavno. Ovako bar dolazimo u mogucnost da nesto novo stvorimo. Svako od nas, i da se to postuje. Muzicari, reditelji, naucnici, pa cak i privrednici. Ne znam da li je neko od vas gledao kako se Poljska, Ceska i Slovacka snalaza u EU. Madjarska takodje. Dobili su ogroman novac iz budzeta, standard raste. A onaj sto prica o Madjarima na nasim buvljacima ocigledno nije bio tamo nikada. Cene su u prodavnicama manje nego kod nas, a plate par puta vece. Imaju oni i svoj buvljak naravno (Segedin-odakle neki nasi trgoci kupuju jeftino pa prodaju kod nas).
I slazem se sa onim sto je neko rekao gore. Nece moci svaka jajara da radi sta hoce. Ako smo u EU, onda radimo po pravilima EU i pod zajednickim smo nadzorom.
Ni Jelasic vila, ni stanova za 10% vrednosti, ni putnih troskova od 2 milijarde dindzi. Monopolska poskupljenja da ne spominjem. Itd.
 
serb_pagan:
svashta...neces da zivis u EU zato sto Afrikanci umiru od gladi..pa oni su uvek umirali od gladi,zato sto ce pre dati pare za kalashnjikove koje ce upotrebiti za svoje plemenske razmirice (kongo,zair,angola,ruanda,etiopija,somalija,nigerija...) mislim,ako se njihova vlast ne brine za njih zasto bi EU i SAD bile obavezne da ih hrane? masa najgorih diktatora u istoriji covecanstva,idi amin,robert mugabe bili su afrikanci,u cijoj zemlji su hiljade ljudi umirali od gladi dok su oni kupovali najluksuznije automobile i ziveli u carskim palatama... ne vidim nikakvu povezanost izmedju EU i gladi u Africi...jednostavno,zamena teza..i to zlonamerna...sad ce jos ispasti da je EU kriva i za cunami i za zemljotres u Pakistanu...
Ja te uveravam,a ti se raspitaj,da postoji direktna i jaka veza izmedju politike EU i gladi u Africi.
 
Protiv!
Ja sam da dostignemo uslove za prijem u EU, posebno u oblasti ekonomije i privrede, znaci bolji standard gradjana, a kad dostignemo taj nivo koji ce nam k EU, moze samo da nam steti.
Da ne pominjem da kad ispunimo one "glavne" uslove, na red dolaze legalizacija pederluka, lakih droga i sl. gluposti, ima toga dosta...
 
urospo:
Protiv!
kad dostignemo taj nivo koji ce nam k EU, moze samo da nam steti.


Pa nije ovo bas tacno, ulaskom u EU nam se otvara ogromno trziste i mogucnost za nase firme.

Da ne pominjem da kad ispunimo one "glavne" uslove, na red dolaze legalizacija pederluka, lakih droga i sl. gluposti, ima toga dosta...

Jos jena dobra strana EU. :-D
 

Back
Top