Zašto čitate?

Ja se uvijek kad pročitam dobru knjigu osjećam duhovno bogatiji. Dobra knjiga razgali čovjeka. Pol Oster je rekao da je odnos koji se razvija između čitaoca i pisca najdublji duhovni odnos koji se između dvoje ljudi može postići.
Ima tu nešto.
 
Da bih naucila nesto o sebi i svetu u kome ziviim u svakom smislu, da bih prosirila svoje vidike, da bih prozivela svoju emociju. To mi trenutno pada na pamet.

Kad mi primarna svrha citanja bude bila obogacivanje recnika uzecu Vujakliju i krenuti od a.

Neke stvari citam zato sto moram, ali o toj tuznoj temi ne bih danas pisala. :D
 
lepo.Ja sam bila upisala srpski jezik i knjizevnost zato sam ponajvise i citala ali me nije to ogranicavalo u izboru bilo je nesto sto je preporuceno nesto onako nasumice po koricama i po naslovu.Nikad se nisam prevarila kad sam tako birala knjigu
 
Kada sam video ovo pitanje, ja sam odmah imao jedan poduži odgovor. Zbog toga što služi za razvoj kulture, sveta i tako dalje.

Ali sada kada bolje razmislim; ja, u stvari, ne znam odgovor. Valjda čitam jer sam radoznao ili iz zabave ili jednostavno zato što mi se to sviđa; ili valjda zato što mislim da život ne može da protekne bez čitanja... Čudno, nikada nisam razmišljao o tome. Valjda ja pišem kratke priče jer mislim da je to obaveza i da to mora da se uradi, inače sam nepotpun. Videćemo.
 
James 007:
Kada sam video ovo pitanje, ja sam odmah imao jedan poduži odgovor. Zbog toga što služi za razvoj kulture, sveta i tako dalje.

Ali sada kada bolje razmislim; ja, u stvari, ne znam odgovor. Valjda čitam jer sam radoznao ili iz zabave ili jednostavno zato što mi se to sviđa; ili valjda zato što mislim da život ne može da protekne bez čitanja... Čudno, nikada nisam razmišljao o tome. Valjda ja pišem kratke priče jer mislim da je to obaveza i da to mora da se uradi, inače sam nepotpun. Videćemo.
opet,mnogima zivot tece bez citanja.Zapanjujuce je koliko ljudi ne cita uopste.. :-?
 
James 007:
A pritom su i bogati. Viktorija Bekam na primer. Piše "biografiju", a u životu nije pročitala nijednu knjigu. Posle se hvali što nema obrazovanje, a podsmeva se ljudima koji su čitali knjige.
Viktorija je brale druga stvar ona nije obican smrtnik,a to govori i da je malo priglupa.Sta pricati sa osobom koja nista u zivotu nije procitala?O heklanju?O cenama?...
 
angely:
Viktorija je brale druga stvar ona nije obican smrtnik,a to govori i da je malo priglupa.Sta pricati sa osobom koja nista u zivotu nije procitala?O heklanju?O cenama?...
Citao sam davno u Blicu da se mnogo bunila sto nije dobila BESPLATNE avio-karte za bilo koje destinacije DOZIVOTNO.Sta reci... :confused:
 
Kod mene sve zavisi od raspolozenja. Ponekad citam cisto radi zabave ili radoznalosti, ali uglavnom zbog onog prijatnog osecaja koji se javlja kad procitas neku knjigu: da se u svetu krije mnogo vise nego sto to izgleda na prvi pogled.
 

Back
Top