RAZVESCU SE MAJKE MI!!

I

ISKRENA

Gost
EVO MOG PROBLEMA:U BRAKU SAM 6GOD,NISAM BOLESNO PEDANTNA,ALI KUCU CISTIM OBAVEZNO JEDNOM NEDELJNO GENERALNO!!I DOK JA CEO TAJ DAN KRENEM DA RIBAM OD SPRATA DO PRIZEMLJA,MOJ TI MUZ LEZI NA KREVETU KAO KER U HLADU(neki ce sad pomisliti :shock: :kako mogu tako o muzu,a mogu,jer za njega dvosed nije za sedenje,vec samo za lezanje,bilo da je dan ili noc)!ELEM,JA TADA DOBIJEM OSPICE,GLEDAJUCI GA KAKO UZIVA DOK JA SVA U ZNOJU NEZNAM GDE CU PRE I STA DA ORIBAM,A SVE MENE CEKA:I KUCA,I DETE,I OBAVEZE :( .A STO JE NAJCRNJE,NI DA SE PONUDI DA MI ISTA POMOGNE(makar i djubre da odnese do kontejnera,da postavi,ili makar raskloni sto),NISTA OD TOGA!POKUSAVALA SAM I NA LEP NACIN,CILE MILE,DA MI POMOGNE ,DA ME RASTERETI MALO,A ON MI KAZE NA TO:SHVATI TO OD MANE NECES NIKADA DOZIVETI!!JA MU NA TO ODGOVORIM:OK,KAKO BI BILO DA JA KAZEM PO PITANJU RUCKA I HIGIJENE DA OD MENE TO ON NIKAD NECE DOZIVETI!?OSTANE BEZ TEKSTA.A DA NE PRICAM KAKO SVAKODNEVNO TRCIM ZA NJIM,I RASKLANJAM NJEGOV NERED:(posle njegovog tusiranja u kupatilu haos,kada se obrije,dlacice u umivaoniku,na wc solji ,,uvek" po neka stidna dlaka,ili kapi urina..)MOGLA BIH O OVOME DO UJUTRU DA VAM PISEM,POLUDECU,NACISTO! :? :x ZENE KOJE STE U BRAKU,IMATE LI OVAKAV PROBLEM,I SAVET KAO DALJE? :idea:
 
ja sam u braku oko 4 godine .Na pocetku on mi je sve pomagao znao je da skuva rucak da opere sudje usisa ali otkada se nas sin rodio nista ne radi u kuci kad ja imam posla jedino sto moze da pomogne je da izvede sina da mi ne smeta .Navikla sam se na to ponekad mislim i to je dovoljno ponekad gundjam kako sam rob kako je sve na moja ledja .Ali ponekad mu kazem : Budi dobar kao sto si lep i pomozi mi .Cesto upali . Zivimo sa Balkancima ne ocekuj previse ali mala pomoc uz lepe reci uvek je dobrodosla
 
ja sam u braku oko 4 godine .Na pocetku on mi je sve pomagao znao je da skuva rucak da opere sudje usisa ali otkada se nas sin rodio nista ne radi u kuci kad ja imam posla jedino sto moze da pomogne je da izvede sina da mi ne smeta .Navikla sam se na to ponekad mislim i to je dovoljno ponekad gundjam kako sam rob kako je sve na moja ledja .Ali ponekad mu kazem : Budi dobar kao sto si lep i pomozi mi .Cesto upali . Zivimo sa Balkancima ne ocekuj previse ali mala pomoc uz lepe reci uvek je dobrodosla
 
Uh ... Bas sam se neckao da li da komentarisem.
Ali, evo resio sam.

Imam 39 god. dvojicu sinova, u braku sam 13 godina.

Po prirodi sam vredan. Nije da se hvalim, ali tako je. Radim sve oko kuce, popravljam sta zatreba, radim oko kola, idem na pijacu ... Kucne, takozvane zenske poslove, ne izbegavam. Nije mi tesko da oribam kupatilo, operem sudove, pospremim po kuci. Mada, istina je da zena to uglavnom radi. Ja pomognem kad vidim da je prezaposlena ili mi ona nesto kaze da uradim. I sinove ucim i vaspitavam da budu vredni da rade sve po kuci.
Stoga, malo mi smeta definisanje lenjih muskaraca Balkanizmom. Da se razumemo, iskreno govoreci i ja imam elemente "Homo Balkanikus", ali to ne povezujem
sa radnim navikama i lencarenjem.

E sad. Istina je da se navike oko spremanja kuce razlikuju. Bio sam jedanput u nekom drustvu (deciji rodjendan, gde roditelji pozovu gomilu ljudi koji se medjusobno malo ili nimalo ne poznaju.) Evo crtica dijaloga.

Zenska osoba A: Ja usisavam, svaki dan.
Zenska osoba B: (Sa cudjenjem) Svaki dan ! Ma daj, preterujes, ja to radim svake nedelje.
Zenska osoba C: (Zbog guzve nije cula osobu A, vec samo osobu B. Komentarise zacudjena) Svake nedelje ! Ma daj bas preterujes ! Ja to jednom mesecno !

Jesi li ti bas sigurna da ne preterujes u ciscenju i spremanju kuce ? K'o sto rekoh, iako ja cesto radim kucne poslove, popizdim kad me zena zamoli da, na primer, usisam sobu ako je smatram da je samo malo zaprljan telih i da nema smisla ni ukljucivati usisivac za par mrvica. Onda ona zapne da to "mora" da se uradi, ja zapnem da ne mora, i na kraju joj naravno kazem da usisa sama ako joj smetaju tih par mrvica.

Ne znam da li je voj muz lenstina ili je vredan covek. Ako nije lenstina mora da postoji nacin da ga privolis da ti pomogne oko kucnih poslova. Ako jeste, nema ti pomoci.

A ti, sa druge strane, mozes da malo olabavis u pretvaranju kuce u apoteku. Razmisli mora li bas sve uvek da bude cakum-paukm. Ipak mi muskarci vise volimo nasmejanu zenu nego blistavo ciste prozore.
 
ISKRENA:
EVO MOG PROBLEMA:U BRAKU SAM 6GOD,NISAM BOLESNO PEDANTNA,ALI KUCU CISTIM OBAVEZNO JEDNOM NEDELJNO GENERALNO!!I DOK JA CEO TAJ DAN KRENEM DA RIBAM OD SPRATA DO PRIZEMLJA,MOJ TI MUZ LEZI NA KREVETU KAO KER U HLADU(neki ce sad pomisliti :shock: :kako mogu tako o muzu,a mogu,jer za njega dvosed nije za sedenje,vec samo za lezanje,bilo da je dan ili noc)!ELEM,JA TADA DOBIJEM OSPICE,GLEDAJUCI GA KAKO UZIVA DOK JA SVA U ZNOJU NEZNAM GDE CU PRE I STA DA ORIBAM,A SVE MENE CEKA:I KUCA,I DETE,I OBAVEZE :( .A STO JE NAJCRNJE,NI DA SE PONUDI DA MI ISTA POMOGNE(makar i djubre da odnese do kontejnera,da postavi,ili makar raskloni sto),NISTA OD TOGA!POKUSAVALA SAM I NA LEP NACIN,CILE MILE,DA MI POMOGNE ,DA ME RASTERETI MALO,A ON MI KAZE NA TO:SHVATI TO OD MANE NECES NIKADA DOZIVETI!!JA MU NA TO ODGOVORIM:OK,KAKO BI BILO DA JA KAZEM PO PITANJU RUCKA I HIGIJENE DA OD MENE TO ON NIKAD NECE DOZIVETI!?OSTANE BEZ TEKSTA.A DA NE PRICAM KAKO SVAKODNEVNO TRCIM ZA NJIM,I RASKLANJAM NJEGOV NERED:(posle njegovog tusiranja u kupatilu haos,kada se obrije,dlacice u umivaoniku,na wc solji ,,uvek" po neka stidna dlaka,ili kapi urina..)MOGLA BIH O OVOME DO UJUTRU DA VAM PISEM,POLUDECU,NACISTO! :? :x ZENE KOJE STE U BRAKU,IMATE LI OVAKAV PROBLEM,I SAVET KAO DALJE? :idea:


Daj mu nekoliko obaveza (npr. da on riba kupatilo, pere prozore...), i ako nastavi po starom, preduzmi konkretne korake: prestani da kuvas, ostavljaj njegove smrdljive carape na sred stana (bas kad dolaze gosti), i sve u tom stilu.
Ako nista ne pomogne, zapreti razvodom. Pa neces valjda da mu budes kucna pomocnica celog zivota...
 
VIDIS,TO STO KAZES, DA U KUCI NE MORA DA BUDE CISTO KAO U APOTECI SE NE POKLAPA NIKAKO SAMNOM.REKOH DA NISAM ,,BOLESNO PEDANTNA",ALI PROSTOR U KOME ZIVIM,MORA DA ODISE CISTOCOM.TU MOJE DETE PROVODI DOSTA VREMENA,IGRAJUCI SE I PUZECI PO PODU.NORMALNO ZBOG SEBE VOLIM RED I CISTOCU,ALI PRVENSTVENO ZBOG SINA!ON MORA DA RASTE U CISTOJ I ZDRAVOJ SREDINI(ALERGICAN JE NA PRASINU),PA ZAMISLI KAKO BI BILO PUSTITI GA DA SE IGRA U KUCI KOJA DANIMA NIJE CISCENA!IMA ZENA KOJE BRISU SVAKI DAN PRASINU,JA TO NEDELJNO URADIM GENERALNO,I MISLIM DA JE TO NORMALNA STVAR.MENI JE DRAGO STO POMAZES SVOJOJ ZENI,U PRAVU SI DA CE TVOJI SINOVI SUTRA BITI VREDNI,(A BICE, JER SI TI PRAVI PRIMER ZA TO).I JOS DA DODAM-MOJ SVEKAR JE TOLIKO LENJ DA NEZNA NI KAFU DA SKUVA,KAO NEZNA GDE MU STOJI CIST I OPEGLAN VES,CIPELE..MISLIM DA SUTRA NEDAJ BOZE KEVA UMRE,DA CE I ON UMRETI ZA NJOM,NE ZBOG TUGE,VEC ZATO STO CE BITI NESPOSOBAN DA NASTAVI ZIVOT BEZ ,,SLUGE"!
 
ISKRENA:
VIDIS,TO STO KAZES, DA U KUCI NE MORA DA BUDE CISTO KAO U APOTECI SE NE POKLAPA NIKAKO SAMNOM.REKOH DA NISAM ,,BOLESNO PEDANTNA",ALI PROSTOR U KOME ZIVIM,MORA DA ODISE CISTOCOM.TU MOJE DETE PROVODI DOSTA VREMENA,IGRAJUCI SE I PUZECI PO PODU.NORMALNO ZBOG SEBE VOLIM RED I CISTOCU,ALI PRVENSTVENO ZBOG SINA!ON MORA DA RASTE U CISTOJ I ZDRAVOJ SREDINI(ALERGICAN JE NA PRASINU),PA ZAMISLI KAKO BI BILO PUSTITI GA DA SE IGRA U KUCI KOJA DANIMA NIJE CISCENA!IMA ZENA KOJE BRISU SVAKI DAN PRASINU,JA TO NEDELJNO URADIM GENERALNO,I MISLIM DA JE TO NORMALNA STVAR.MENI JE DRAGO STO POMAZES SVOJOJ ZENI,U PRAVU SI DA CE TVOJI SINOVI SUTRA BITI VREDNI,(A BICE, JER SI TI PRAVI PRIMER ZA TO).I JOS DA DODAM-MOJ SVEKAR JE TOLIKO LENJ DA NEZNA NI KAFU DA SKUVA,KAO NEZNA GDE MU STOJI CIST I OPEGLAN VES,CIPELE..MISLIM DA SUTRA NEDAJ BOZE KEVA UMRE,DA CE I ON UMRETI ZA NJOM,NE ZBOG TUGE,VEC ZATO STO CE BITI NESPOSOBAN DA NASTAVI ZIVOT BEZ ,,SLUGE"!

Uh, pa ovo je da nikad ne pozelish da se udash... Reci mi, da li si mogla da makar malo nazresh kako ce ti biti u braku pre nego shto si se udala? Tj. da li je on pokazivao znake lenjosti?
 
DRGA MOJA,ZA ONO KRATKO VREME STO SMO SE ZABAVLJALI,U KUCI MU JE UVEK BIO RED,(A KAKO I NEBI,KADA JE JADNA SVEKRVA VELIKI DEO ZIVOTA PROVELA RIBAJUCI ZA NJIMA).VAMA,,NEUDATIMA"DOOBRO PREPORUCUJEM DA PARTNERA NEKU GOD,STAVITE NA PROBU ZIVECI SA NJIM(BEZ VENCANJA,KAO NA ZAPADU)!E VALA AKO NE USPETE ZA TO DUZE VREME DA VIDITE KAKAV JE,BEZITE OD NJEGA!POZDRAV!
 
ISKRENA:
DRGA MOJA,ZA ONO KRATKO VREME STO SMO SE ZABAVLJALI,U KUCI MU JE UVEK BIO RED,(A KAKO I NEBI,KADA JE JADNA SVEKRVA VELIKI DEO ZIVOTA PROVELA RIBAJUCI ZA NJIMA).VAMA,,NEUDATIMA"DOOBRO PREPORUCUJEM DA PARTNERA NEKU GOD,STAVITE NA PROBU ZIVECI SA NJIM(BEZ VENCANJA,KAO NA ZAPADU)!E VALA AKO NE USPETE ZA TO DUZE VREME DA VIDITE KAKAV JE,BEZITE OD NJEGA!POZDRAV!
Ah, pa onda je jasno, on je jedan od onih nesposobnih, koji su odrzavani od strane nekog ko je bio u njegovoj blizini...

Stvarno steta shto nisi neko vreme s njim zivela....verovatno bi ochi otvorila na vreme. Inace, meni se cini, nema tu kod muskaraca "da ja vidim kakav je on na vreme " i slicno... svi oni ocekuju opeglan vesh i oprane sudove..to je jednostavno tako. Zena izgleda mora da bude samoubilacki raspolozena da bi nasmejana usla u brak (na ovim prostorima). Zelela bih da je to samo moje subjektivno vidjenje, ali slucajevi iz okruzenja me demantuju svakog dana...

Mislim da njemu pretnja razvodom nece pomoci..
 
ISKRENA da li sigurna da si zaista iskrena ?!
Kakve su to gluposti o muskarcima sa ovih prostora, pa ti se sama postavljas kao prava zena sa ovih prostora !
Daj malo siri vidokrug...
Nisi ti nesrecna zbog njega vec zbog sebe same. Baci tu krpu iz ruke uzmi dete i idi zezaj se, setnje, bioskop, pozoriste, decije igraonice, procitaj neku knjigu, posveti se sebi i detetu, NEMOJ SE SKRIVATI IZA KRPA, PRASINE I ALERGIJE. ZIVOT TI JE ONAKAV KAKVE SU TI I MISLI.
Na kraju krajeva seti se coveka u koga si se zaljubila, svega onoga sto te je njemu privuklo i posveti se i tome - ako ga naravno volis, jer ni on ocigledno nije zadovoljan, cim ti ribas wc a on gleda tv. Vredi potruditi se, probaj.

Puno iskrenih pozdrava ... :wink:
 
Moj slicaj je slican dosta, izgleda da su se i zenili da bi svoje majke rasteretili tih obaveza i nasli novu zrtvu. Moj takodje nista ne pomaze po kuci osim sto ponekad proseta malu 1 sat da bih ja za to vreme nesto uradila. Kukala sam ,cvilila ali nevredi, jednostavno moram se ili sa tim pomiriri ili dici sidro ocigledno kod takve vrste ljudi trece nema. Ja sam 2/5 god u braku i imam dete od 1/5 god.
melli:
E ako nece da mrdne prstom nek plati sluzavku ti si mu zena a ne sobarica. :lol:
 
Ma prisrafi ti to. Moj dragi i ja zivimo tri godine zajedno, i iskreno mogu da se pohvalim da delimo obaveze na osnovu toga sta u datom trenutku kome prija da radi. Postoji izvesna sloboda po pitanuju obaveza, nema one standardne podele na muske i zenske poslove, s tim sto se nezloupotrebljavamo jedno drugo. Mislim da je kod tebe to u pitanju. Video je covek da moze da se ponasa kao kod svoje mame. Budi malo ostrija i stavi mu do znanja svojim ponasanjem (ne spremaj za njim, kritikuj ga...)
 
ISKRENA:
VIDIS,TO STO KAZES, DA U KUCI NE MORA DA BUDE CISTO KAO U APOTECI SE NE POKLAPA NIKAKO SAMNOM.REKOH DA NISAM ,,BOLESNO PEDANTNA",ALI PROSTOR U KOME ZIVIM,MORA DA ODISE CISTOCOM.TU MOJE DETE PROVODI DOSTA VREMENA,IGRAJUCI SE I PUZECI PO PODU.NORMALNO ZBOG SEBE VOLIM RED I CISTOCU,ALI PRVENSTVENO ZBOG SINA!ON MORA DA RASTE U CISTOJ I ZDRAVOJ SREDINI(ALERGICAN JE NA PRASINU),PA ZAMISLI KAKO BI BILO PUSTITI GA DA SE IGRA U KUCI KOJA DANIMA NIJE CISCENA!IMA ZENA KOJE BRISU SVAKI DAN PRASINU,JA TO NEDELJNO URADIM GENERALNO,I MISLIM DA JE TO NORMALNA STVAR.MENI JE DRAGO STO POMAZES SVOJOJ ZENI,U PRAVU SI DA CE TVOJI SINOVI SUTRA BITI VREDNI,(A BICE, JER SI TI PRAVI PRIMER ZA TO).I JOS DA DODAM-MOJ SVEKAR JE TOLIKO LENJ DA NEZNA NI KAFU DA SKUVA,KAO NEZNA GDE MU STOJI CIST I OPEGLAN VES,CIPELE..MISLIM DA SUTRA NEDAJ BOZE KEVA UMRE,DA CE I ON UMRETI ZA NJOM,NE ZBOG TUGE,VEC ZATO STO CE BITI NESPOSOBAN DA NASTAVI ZIVOT BEZ ,,SLUGE"!

e znash sta a da odes negde na nekoliko dana da bude sam?
 
Ja sam taj problem resila,na jedan vrlo,vrlo grub(da tako kazem)nacin!Zapravo,primenila sam ovde spominjanu taktiku...sve sam zapsutila,uopste se nisam obazirala na to sto je moj dragi suprug isao okolo kao siroce,jer ga je mrzelo da opere kosulju,ili nesto ne daj Boze vise uradi...to je trajalo neko vreme,ziveli smo bukvalno na sendvicima,(dete se hranilo kod moje majke).Naravno,da bih ga jos vise sokirala ja sam bila potpuno ok prema njemu:razgovarali smo,izlazili zajedno uvece,a on se nije usudjivao da pita zasto se ja tako ponasam!
Onda sam postepeno pocela da se vracam obavezama,ali je on shvatio da ako nastavi da lencari opet ce ici kao beskucnik,pa sada radi sve sto treba!
 
nina107:
Ja sam taj problem resila,na jedan vrlo,vrlo grub(da tako kazem)nacin!Zapravo,primenila sam ovde spominjanu taktiku...sve sam zapsutila,uopste se nisam obazirala na to sto je moj dragi suprug isao okolo kao siroce,jer ga je mrzelo da opere kosulju,ili nesto ne daj Boze vise uradi...to je trajalo neko vreme,ziveli smo bukvalno na sendvicima,(dete se hranilo kod moje majke).Naravno,da bih ga jos vise sokirala ja sam bila potpuno ok prema njemu:razgovarali smo,izlazili zajedno uvece,a on se nije usudjivao da pita zasto se ja tako ponasam!
Onda sam postepeno pocela da se vracam obavezama,ali je on shvatio da ako nastavi da lencari opet ce ici kao beskucnik,pa sada radi sve sto treba!
Eto, kad sve to procitam, ne mogu da se bash ozarim kad mi neko pomene brak ... :? . Pa to ti je borba prsa u prsa!
 
Kacuncica:
ISKRENA da li sigurna da si zaista iskrena ?!
Kakve su to gluposti o muskarcima sa ovih prostora, pa ti se sama postavljas kao prava zena sa ovih prostora !
Daj malo siri vidokrug...
Nisi ti nesrecna zbog njega vec zbog sebe same. Baci tu krpu iz ruke uzmi dete i idi zezaj se, setnje, bioskop, pozoriste, decije igraonice, procitaj neku knjigu, posveti se sebi i detetu, NEMOJ SE SKRIVATI IZA KRPA, PRASINE I ALERGIJE. ZIVOT TI JE ONAKAV KAKVE SU TI I MISLI.
Na kraju krajeva seti se coveka u koga si se zaljubila, svega onoga sto te je njemu privuklo i posveti se i tome - ako ga naravno volis, jer ni on ocigledno nije zadovoljan, cim ti ribas wc a on gleda tv. Vredi potruditi se, probaj.

Puno iskrenih pozdrava ... :wink:
U potpunosti se slazem sa tobom.
Vec sam negde rekla da je svako od nas krojac svoje srece.
Uvek sam najvise mrzela uzivljene supruge i majke u ulogu vrednice, sposobne za sve, posao, kucu, decu, pri cemu padaju na nos od umora i mrze sebe sto sve to rade.
Zbog svega toga sam se i plasila braka i svih promena koje on donosi. Udajom, zena menja svoj zivot najmanje za 60% (u nekim slucajevima i 100%), a muskarac ne vise od 20% i to u pozitivnom smislu.
Ali to nije tako. Moj suprug me je pre vencanja ubedjivao da se nista nece promeniti, osim sto me ujutru nece vracati kuci, ali na ono sto se mota u glavi mnogo utice i sredina koja namece neke "kalupe" po kojima treba ziveti. I stvarno sam se plasila.
U braku sam vec 2,5 godine, a zivimo zajedno skoro 3. Odmah smo shvatili da ja bas nisam mnogo vesta u kuhinji, vise zbog toga sto je to po meni gubljenje vremena, tako da je taj deo zivota sa zadovoljstvom preuzeo moj muzic. I nije me sramota zbog toga, posto mi takvo pitanje cesto postavljaju. Moji zenskaci u blizini (tako ih zovem) vole da spremaju klopu (ili tako beze od istine) i stalno razmenjuju neke recepte, gaje cvece, ja sebe u tome ne pronalazim. Moja svekrva je pokusavala da mi nametne neke njene stavove, donosila mi redovno cvece (u saksiji), pricala mi kako se sprema ovo, sta moj muz najvise voli, i kada je na kraju shvatila da je naisla na zatvorena vrata, odustala je. Ja se sa njom necu nikada takmiciti oko toga ko je veca domacica, meni su vaznije neke druge stvari. Na kraju krajeva, stvarno jako lepo sprema, pa sto ne bih i ja uzivala u tome.
Trebam da napomenem da poticem iz porodice koja vazi za "domacinsku", i da je mama celog zivota pokusavala da me "pripremi" za brak, na sta sam joj ja govorila da ima vremena. U stvari, sebe nikada nisam videla u toj prici.
Elem, hocu da kazem, zena se muci u braku samo onoliko koliko to ona sama zeli. Svoju ulogu odredjuje ona i ne sme nikoga kriviti zbog toga.
Na kraju krajeva, njemu ne moze nikako biti lepo sa vama, kada ste vi nezadovoljne, umorne, ljute.
Potrudite se da sebi olaksate i ulepsate zivot. Niko to nece uraditi za vas.
 
OK. Ali dobro pazite da ne okrenete stvari naopacke.
Ja jesam za ravnopravnost i svakako nisam covek koji ce po dolasku sa posla (A oboje radimo) sesti na fotelju, uzeti novine i cekati da ga zena pozove na rucak.
Ali moja bivsa je ravnopravnost shvatila na sasvim drugi nacin. Ona je shvatila da ne mora nista da radi, da moze slobodno da uzme dete i seta gde hoce i koliko hoce, a da cemo sve poslove raditi zajedno kada se ja vratim s posla (u vremenu kada je bila na porodiljskom), odnosno da moze slobodno da dodje sa posla i legne da spava jer ima ko ce nahraniti dete, oprati ves i odraditi sta treba, ne razmisljajuci da je taj neko takodje bio na poslu.
Da li je moguce hvatati zlatnu sredinu? Ja mislim da jeste. Samo za to je potrebno dvoje.
 
rdeki:
Da li je moguce hvatati zlatnu sredinu? Ja mislim da jeste. Samo za to je potrebno dvoje.
Naravno da je moguce ostvariti zlatnu sredinu, i da nju ostvaruju dvoje.
U mom slucaju, ja sam osoba koja "nema" radno vreme, u stvari u 90% slucajeva ostajem posle propisanog radnog vremena (koji vazi za ostale kolege).
Nekada dodjem kuci i sve me ceka, vecera, spreman stan, cista kuhinja, a nekada je moja ljubav samocu lecila tako sto je "malo dremnula", pa kada dodjem ne znam sta cu pre.
Ponekada "mrza" uhvati mene, ponekada njega. To i ne primecujem. Da li radim ja, on, zajedno, pa sve jedno je, dokle kod ne opterecuje.
On je navikao da mama sve skuva, opere, pocisti, opegla, ali i meni je moja mama stvorila iste takve navike.
Treba biti obostrano zadovoljan. Kompromis i samo kompromis.
 
Crnogorac kaze: "Vatreni sam borac protiv muskog sovinizma. Zastupnik sam zenskih interesa i pristalica ravnopravnosti polova. Odnos prema zenama pokazujem prije svega u svojoj kuci i prema svojoj zeni.
Ne bih zelio da pomislite kako se hvalisem, pa cu navesti nekoliko primjera iz mog braka.
Naravno, ni kod mene nije sve idealno.
Kao i u svakom braku izmedu mene i moje zene ima sitnih nesuglasica.
Ipak, uspijevamo da sve regulisemo sporazumno:
- Ako je bolesna, mogu da se okupam i sam.
- Ako zavrsi sve poslove, moze da strika do mile volje.
- Ako sam novine procitao, odmah sjutradan moze da ih cita i ona, pod uslovom da ne komentarise to sto procita.
- Ako nisam kod kuce moze da ukljuci radio ili TV cim pocne jeftina struja.
- Ako nocu primijetim da sam otkriven, pokrijem se sam, a sa njom o tom propustu razgovaram u pogodno vrijeme.
- Ako na pantalonama naidjem na dupli sav, ne prelazim odmah na fizicki obracun vec mirno pokusavam da utvrdim sta je tome razlog. Da li je to znak da nije normalna, a u obzir dolaze i druge olaksavajuce okolnosti.
- Silu primenjujem samo ako se iznerviram ili se uvjerim da to radi namjerno.
- Ako se dijete prehladi, sama bira koga da bijem - nju ili njega.

Ako se k'o ljudi dogovorimo, kod mene sve moze:
- Moze da kupi sve sto ja odlucim.
- Moze da joj slucajno pregori sijalica.
- Moze da pali ringlu cak i kad kuva kafu.
- Moze da se kupa i kad sam ja lose raspolozen.
- Moze da se javlja na telefon ako ja nisam kod kuce.
- Moze da se sminka, pod uslovom da sminku ne kupuje.
- Moze da pozove u goste svoje rodjake, ali da pricaju tiho i da postoje ozbiljni razlozi za njihov dolazak.
- Moze da pegla i pere prozore kad ona hoce, pod uslovom da uvijek sve bude cisto i ispeglano.

Trudim se da na paznju uzvratim paznjom.
Da je kad zasluzi nagradim i istaknem ono sto je za isticanje.
Nikad ne zaboravljam da je to moja zena i da smo u svemu ravnopravni.
- Nasem petom djetetu i ona je smijela da predlozi ime, koje zamalo nije usvojeno.
- Za praznik uvijek sjedi sa nama za stolom.
- Svaka tri mjeseca moze da kupi novu metlu.
- Ukoliko se pronade usisivac sa prigusivacem, i to cu joj nabaviti.
Ovako smo mirniji ako prasinu skuplja rukama.
- Jednom je rekla nesto sto mi nije bilo sasvim glupo, sto mi se skoro dopalo, cak mi je bilo i simpaticno, sto sam joj kasnije na odredeni nacin stavio do znanja.
- Da bi imala socijalno, prijavio sam je kao kucnu pomocnicu.
- Sredio sam joj da popodne moze cuvati i tudju djecu.
- Cesto se dogadja da potegnem do kuhinje samo zato da bih rucao, ne insistiram da mi se rucak uvijek servira u postelji.
- Dva puta sam joj galantno ustupio okrajak.
- Od Nove godine oslobodio sam je obaveze da mi vraca zute metalne pare.

Mnoge obaveze sam preuzeo na svoja pleca:
- Putovanja u inostranstvo, odlazak na godisnji odmor, izlaske u kafane, bioskope i pozorista...
- Brinem o njenom dostojanstvu. Trudim se da nikad ne povrijedim njenu licnost.
- Samo kad sjedim ona stoji, cim legnem, ona moze sjesti i nastaviti sa radom.
- Nikad je ne istjerujem na ulicu. Samo na terasu.
- Kad je gadjam tanjirom i u najvecem bijesu, vodim racuna da ne okrnjim novi servis, za njeno dobro uveo sam plehane tanjire.
- Da bih sacuvao njen ugled, nikad je ne bijem pred djecom i gostima.
- Posto zbilja nema potrebe da noge perem svaki dan, i njene obaveze su smanjene na dva puta nedeljno.

Naravno, ovo nije sve. Nikada nisam zadovoljan postignutim.
Nikada nece biti dovoljno ravnopravnosti!"
 
kao da slusam moju zenu od pre 15 godina bio sam isti takav kao tvoj suprug ali se sve vrlo brzo promenilo veruj mi sad kaze da ima najboljeg muza na svetu moj ti je savet prevari ga i potrudi se da to sazna ali dok ga jos volis posle ce biti kasno probaj nemas sta da izgubis a mozes da spases brak i da on postane bolji. :D
 

Back
Top