pilula za dan posle
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: pilula za dan posle

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    402

Podrazumevano pilula za dan posle

Rizican odnos (i nije bio tako rizican, ali ajde...) je bio 8. dana ciklusa. Isti dan sam uzela Postinor, i jednu sutradan. Medjutim, krvarenje se javilo posle 6 dana. Da li su se to hormoni uzburkali, ili...? Dobijam na oko 30 dana, dan gore-dole. Da li je neko imao slicno iskustvo sa ovom pilulom, posto nisam bas zagrizeni korisnik

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano Re: pilula za dan posle

Pilula na taj nacin i funkcionise, izaziva krvarenje ,sljusti zid materice da se ne moze desiti zadrzavanje oplodjene jajne celije.

Početnik
    Učlanjen
    22.12.2005.
    Reputaciona moć
    0

E i meni se to desilo, isto posle 6 dana, a nakon toga posle 24 dana. Sledeca, nemam pojma kada ce.. ali docice

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    402

Ok, ok, znaci u redu je. Samo me je zacudio to sto se slabo krvarenje javilo posle 6 dana, tj, 14 dana posle pocetka prethodne mentruacije.
    I jos jedno pitanje - ovo krvarenje kratko traje, ili ne?

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

U principu kartko je, dan eventualno dva, ako potraje javi se svom ginekologu.

Početnik
    Učlanjen
    22.12.2005.
    Reputaciona moć
    0

Hmm meni to 'vandredno' krvarenje prvi put trajalo 3 dana, ali sada drugi put (razmak izmedju 2 upotrebe postinora 3 godine) mi je trajalo duze, oko 5 dana, kao prava mest. i bilo je dosta uobilno u pocetku... nakon toga sam dobila nakon 24 dana i opet je bilo obilno prvih 3 dana (ustvari, kao sto je i inace).
    Znaci moram kod lekara...

Početnik
    Učlanjen
    08.09.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Imala sam nezasticen odnos 2. dana menstruacije,tacnije 2.avgusta(sto znaci da nisu bili plodni dani),pritom nije doslo do ejakulacije unutar vagine,ali sam ipak popila pilulu Escapelle(posle oko 60 sati nakon odnosa,a 72 je najkasnije),posle par dana se doslo do blagog krvarenja(sto je i uobicajeno posle pilule) ali do danas jos uvek nisam dobila,a 39. je dan ciklusa.Ciklusi su mi obicnp redovni,najduzi je 35 dana otprilike,pa sam zato zabrinuta.Ali mislim da su sanse za trudnocu realno nikakve!Cula sam da je nekima posle pilule menstruacija kasnija i 2 nedelje pa i vise!Zanima me vase misljenje!Pozdav!

Buduća legenda ***Saint*** (avatar)
    Učlanjen
    24.06.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    17
    Reputaciona moć
    509

nije trebalo da piješ jer su ti i ovako šanse za trudnoću bile baš baš male u toku menstruacije i još što nije došlo do ejakulacije.
    verovatno si zeznula hormone, valjda će to da se stabiliše ali u svakom slučaju odi kod ginekologa, pa popričaj sa njim o svemu da budeš sigurna.

Domaćin MJfan (avatar)
    Učlanjen
    13.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

Citat Original postavio Makiskish Pogledaj poruku
    Imala sam nezasticen odnos 2. dana menstruacije,tacnije 2.avgusta(sto znaci da nisu bili plodni dani),pritom nije doslo do ejakulacije unutar vagine,ali sam ipak popila pilulu Escapelle(posle oko 60 sati nakon odnosa,a 72 je najkasnije),posle par dana se doslo do blagog krvarenja(sto je i uobicajeno posle pilule) ali do danas jos uvek nisam dobila,a 39. je dan ciklusa.Ciklusi su mi obicnp redovni,najduzi je 35 dana otprilike,pa sam zato zabrinuta.Ali mislim da su sanse za trudnocu realno nikakve!Cula sam da je nekima posle pilule menstruacija kasnija i 2 nedelje pa i vise!Zanima me vase misljenje!Pozdav!
    kao sto pishe i u postu ispod tvog, nije trebalo da pijesh pilule ako nije doslo do ejakulacije unutar vagine.
    Te pilule nisu za zezanje ... mogu da poremete hormonski status a onda i menst., kozu (za ovo znam iz iskustva).
    Ne bi bilo lose da isproveris hormone ...
    Their morals, it's a bad joke. Dropped at the first sign of trouble. They're only as good as the world allows them to be. When the chips are down, these civilized people, they'll eat each other.

Slične teme

1. Pilula "za dan posle" ...
    Autor Nelica u forumu Žene
    Odgovora: 1316
    Poslednja poruka: 09.12.2016., 12:55
  2. GINEKOLOGIJA
    Autor u forumu Zdravlje
    Odgovora: 7129
    Poslednja poruka: 05.05.2010., 13:10
  3. PILULA ZABORAVA
    Autor LORA-GIA u forumu Zdravlje
    Odgovora: 0