Novi Sad u dobrim starim 80's

vangelistexas

Zainteresovan član
Poruka
353
Dakle, ja znam da je ovakva tema vec postojala, a ovu poruku ne zelim da uglavim u forum "Muzika" jer mislim da odgovara bas ovom gradu. Rodjen sam 1987 godine i naravno odrastao uz raznu muziku. Doduse, dosta toga je oblikovalo moj muzicki ukus i recimo da sam se opredelio da slusam pretezno muziku koja je vladala dok sam se krchkao u maminoj utrobi :) Elem, danas postoji famozno mesto "Dvoriste" u koje i ne zadjem bas cesto, jer populacija istomisljenika ovog grada (preciznije: mladjih rokera) ne zeli da zalazi tamo jer je mesto postalo "previse metal". E sad, slazem se u neku ruku sa njima, jeste da se ponekad zaista pusti muzika koja je nepodnosljiva za nase usi, ali, boze moj, valjda mozemo da se snadjemo lepo, ipak je tamo mnogo cest provod.
E sada, da predjem na stvar. Interesuje me, za vreme cuvene "bad hair" epohe, pocetka Bon Jovia, Scorpionsa i Motley Crue-a, dakle, sredinom, i drugom polovinom osamdesetih godina. kakav je bio provod tadasnjih heavy metalaca? Gde se izlazilo, sta su bile obicne aktivnosti ovih ljudi, da li su postojala mesta za izlazak de su se okupljali, je li, istomisljenici...jako me interesuje, jer jako zalim za tim periodom...boze, kako bih voleo da sam rodjen ranije :)

Cheers!
 
Bila ja jednom relativno skoro (pre godinu i po, otprilike) u gay-atrijumu... Trebalo je videti kako se đuska uz lepu brenu i karleušu. Jako mi je žao što ne mogu da vam dočaram te MUŽEVNO-ritmične nazovi pokrete:lol:

A vidi njega '87. godište:| U svakom tom periodu (ti sad imaš 18-19 godina:smile:) se kuka kako nema mesta za izlazak. A onda ćeš se sa setom prisećati tih mesta koja sada imaju milion mana kad budeš imao 28-9:-D I neće ti na prvom mestu biti vrsta, ili podvrsta muzike:razz:
 
vangelistexas:
Pa bre ljudi ja napisem lepo post a ne vidim da mi je iko odgovorio na pitanje koje me bas bas interesuje.... :(

"Djecace, ja sam odvise star da bi posao sa tobom ali poslusaj me sta cu ti reci...." :lol:

Vidi ovako, rado bi ti ljudi pomogli ali problem je jednostavan...ovde se niko neseca 80 tih na nacin koji bi ti hteo da cujes....svi smo rodjeni oko 80 godista ( +/- par godina ) i tokom 80 tih smo svi bili decurlija ( neko je to i ostao ali nema veze... ) Jedini ko bi ti mogao pomoci je menstrualni ( krvolok ) ali on je potpuno prso tako da sumnjam da ista smisleno moze da kaze....



E sad ako si bas jako navalio da skontas kako je to bilo u ns tokom tih godina, ima dobar klub penzionera u strazilovskoj. Udji, pitaj, ispricaj se sa ljudima, kapiram da bi mogao da saznas i koliko je hleb kostao 1985 a i koga je Vojvodina dobila u 3. kolu savezne lige....
 
80-e ,eeee kakve godine !:lol: :lol:

Cini mi se da sam muziku poceo da slusam 90-e !
Do tad sam blejao sa caletom i kevom u TV ( radio niko nije slusao ? )i gledao Folk parade, Melose, .....i crtace u 19:15 !!:lol:

Pre 90-tih je bilo poplave raznih stranih komercijala - a rock , nikad nisam slusao ( a o metalu da nepricam ! :roll: )
 
zanima te period koji je ovencao Motley Crue,predstavnik glam-metala?! rokeri i ostali bliski njima su se sakupljali u cuvenoj ‘Zutoj kuci’,na cijoj sceni su se redjali svi tadasnji najpopularniji bendovi.za ‘metalce’ nisam sigurna. ej cekaj da pitam,pa ti prenesem
 
Evo dokle smo došli...
Još malo pa u katakombama "će se okupljamo" ... kao hrišćani u početku...:idea:
Našli smo se na Krstarici da pričamo o Žutoj kući i Atrijumu, ko bi rekao da će dotle da doguramo...:lol:

Nego metalac, šta tebe zapravo muči ?
Šta si ti ono hteo da pitaš ?
HEMI je u pravu tamo u Stražilovskoj ima taj klub pe"m"zionera, onako spolja izgleda kao fino mesto, čitaju ljudi novine, igraju šah, domine...upadni pitaj, ništa te ne košta...
 
E Vangelis,mnogo mi je zao ali ne mogu da ti pomognem mnogo posto sam i ja dete,84 godiste pa sam u to vreme svoju zanimaciju pronalazila u nekim drugim stvarima,a ne na metal zurkama...Mada,pricali su mi da se krajem 80ih i pocetkom 90ih rock kao tadasnja main stream muzika,slusao u Paradizu...ala su to bila vremena...Sada nam je jedini izlaz da izmislimo masinu za putovanje kroz vreme a dok to ne uradimo - Dvoriste,London,Underground,Foxtrot...i tako...Okupljamo se po kucama i uzivamo u muzici koju volimo :)
 
ROCK se slušao u PARADIZU :shock:

Jedino ako ga je pok. Dugi slušao u kancelariji.8-)
PARADIZO se otvorio ako se ne varam 1991 godine.
Bio je tada DISKOTEKA, osim kda je pok.Lajavi imao nastupe nostalgije pa je dovodio Preleta, Čorbu...ali to je bilo jednom u godini.
Dakle PARADIZO nikad nije bio ništa drugo sem diskoteka.:idea:
 
mackica ns:

A vidi njega '87. godište:| U svakom tom periodu (ti sad imaš 18-19 godina:smile:) se kuka kako nema mesta za izlazak. A onda ćeš se sa setom prisećati tih mesta koja sada imaju milion mana kad budeš imao 28-9:-D I neće ti na prvom mestu biti vrsta, ili podvrsta muzike:razz:



Pa zvuci smesno kad se mi 86,87 zalimo, ali Vangelis nije daleko od istine. Evo npr Dvoriste, u Dvoristu visi masa 89,90.91.....udjes i osecas se neprijatno:)
 
Evo, stigoh između dve partije šaha i ja da se javim...Potrudiću se da ti nekako približim duh tog vremena, bez obzira što si naglasio provod metalaca...Nije tako striktna razlika postojala, slušalo se skoro sve...Naročito u "kultnom" kafiću (smešno mi ovo "kafić") koji se zvao "Miš"...Sadašnje "Dvorište", samo što je prostor bio samo u podrumu, nešto kao "Atrijum"...A i "Atrijum" je bilo ok mesto...

Atmosfera : gužva neviđena, ozvučenje izuva iz cipela, cuga u potocima ('ebeš ga, dobro vreme, svi imali kintu), dim se mačetama seče, šankeri do yaya, odokativno sipanje cuge, ribe opuštene, nema foliranja, kolektivno đuskanje i dranje (ionako te niko ne čuje od razglasa), ponekad prskanje pivom po gomili, jedan wc (luuudooo), jedan separe u kome stoji 20-tak ljudi

Muzika : rekoh već, skoro sve...A muzika nam je i bila SVE...Od domaće scene, metala (bez onog "black,speed..."), rocka, pop-rocka, pa do Depeche Mode i...mrzi me dalje da pišem...Moram da se vratim, čeka me kolega penzos da završimo partiju...ARGH! Pala mi zastavica!
 

Back
Top