Kuvalo za kafu/čaj

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.113
Šta bi se desilo kada bi običnu kašiku stavili u kuvalo s vodom dok je uključeno u struju? Zanima me jačina struje, napon i tako to. Imali smo neku raspravu na poslu oko toga, ali pošto smo malo ''slow'', treba mi pomoć nekoga ko je u materiji. Dakle, samo blago drmanje ili nešto ozbiljnije?

:confused:
 
Pa to je sad diskutabilno... u svakom slucaju tuda pici svih 220V e sad je pitanje koliko je materijal kasike provodan, da li onaj ko isprobava drzi cvrsto kasiku verujuci da mu se nece nista desiti ili je pipka na pola sekunde i naravno zavisi od obuce i podloge na kojoj se nalazi. Ja sam se nekoliko puta uhvatio za to i bilo je blago drmanje jer sam ga samo pipkao i bio sam u gumenim cizmama na gumenoj podlozi u jednoj radionici...
 
jomini:
Šta bi se desilo kada bi običnu kašiku stavili u kuvalo s vodom dok je uključeno u struju? Zanima me jačina struje, napon i tako to. Imali smo neku raspravu na poslu oko toga, ali pošto smo malo ''slow'', treba mi pomoć nekoga ko je u materiji. Dakle, samo blago drmanje ili nešto ozbiljnije?

:confused:
I ja sam o tome nesto razmisljao :confused: :confused: :confused:
 
Ne dogodi se nista jer struja ima svoj tok izmedju plocica kroz vodu, jedino moze da te drmne ako jednom rukom drzis u kuvalu metalnu kasiku a drugom se uhvatis na pr. za radijator ili gromobran, tada struja protice kroz telo jer ima manji otpor od vode u kuvalu.
I to je to, ko ne veruje - MOZE DA PROBA!!!
 
danez:
Ne dogodi se nista jer struja ima svoj tok izmedju plocica kroz vodu, jedino moze da te drmne ako jednom rukom drzis u kuvalu metalnu kasiku a drugom se uhvatis na pr. za radijator ili gromobran, tada struja protice kroz telo jer ima manji otpor od vode u kuvalu.
I to je to, ko ne veruje - MOZE DA PROBA!!!
Ovo je JEDINI tacan odgovor!! 8-)
 
jomini:
Šta bi se desilo kada bi običnu kašiku stavili u kuvalo s vodom dok je uključeno u struju? Zanima me jačina struje, napon i tako to. Imali smo neku raspravu na poslu oko toga, ali pošto smo malo ''slow'', treba mi pomoć nekoga ko je u materiji. Dakle, samo blago drmanje ili nešto ozbiljnije?

:confused:

Kakvo suludo pitanje...
Pa probaj...
 
:) meni se to desilo jedno jutro kad sam onako pospana kuvala kafu i metalnom kasikom krenula da promesam kafu dok sam je zakuvavala ( iako znam da sme samo plasticna) :) plavusa...malo me protreslo, odmah sam ispustila kasicicu...vise sam se uplasila nego sto mi je nesto stvarno bilo...znaci ne bi te ubilo..ali sve jedno,nemoj da isprobavas..mozda sam ja sticajem okolnosti imala vise srece nego pameti,a mozda i zato sto sam kasikicu drzala vrhovima prstiju...
 
Ma i da sam cvrsto drzala verovatno bi bila medju zivima...Mislim da to zavisi i od jacine samog aparata,tj. ako bi me drmnulo preko ta peci ili recimo sporeta ne bih prezivela...Prezivela sam cak i udar preko kasetofona...:)
 
Anaksimanda:
Ma i da sam cvrsto drzala verovatno bi bila medju zivima...Mislim da to zavisi i od jacine samog aparata,tj. ako bi me drmnulo preko ta peci ili recimo sporeta ne bih prezivela...Prezivela sam cak i udar preko kasetofona...:)
Probaj direktno sa dve zice pa u uticnicu.Mozes da probas na primer da se tusiras i susis kosu u isto vreme.Istrazuj malo al svaki put pre eksperimenta ti ovde napisi sta ces da radis,tako da ce mo jednog dana znati gde je zapelo.:-D
 

Back
Top