alergija na gluten.

poz svima .i ja sam alergican na gluten, meni su tu bolest otkrili u vojsci na vma pomocu biopsije ali ja pijem lek koji sam nasao u nemackoj i zove se.................. i jedem sve normalno ne znam da li bi smeo da jedem i ako pijem taj lek ali mi ne izlazi dok ga pijem cim prestanem da ga pijem ona je tu!To nije nasledna bolest niti ima veze sa genetikom ja sam je dobio od 7god pa sam je imao do neke 11-te pa sam je nisam imao do 19 pa evo ponovo je imam, sad imam 26 tako da je imam vec 7 godinu i ne povlaci se!ALI TU JE LEK!!!

Cao,ja sam novi clan foruma! Iskreno mislim da gresis sto jedes namirnice sa glutenom a imas celijakiju.Imunoloske analize ti mogu dokazati da sa takvom ishranom ne moze da ti bude bolje bez obzira sto pijes taj lek.To je obicna glupost,jedini lek koji ti moze pomoci jeste bez glutenska dijeta!!!!!!!! Mozes samo sebi iskomplikovati zdravlje.Ja imam dete sa celijakijom,zato ti sve to i pricam.
 
:heart::heart:
Pozdrav,svima! Ono sto mene zanima jeste da mi neko kaze adrese ili radnje kod nas ili u inostranstvu gde bi mogao da se nadje veci izbor hrane bez glutena.Unapred hvala!

Cao,zelim ti pomoci.Proizvodi bez glutena,koji su jedino sigurni a to su od proizvodjaca cije brasno dobijamo na recept,se nalaze u prodavnici zdrave hrane- Maslina u Katanicevoj ulici,Bio spajz na Kalenic pijaci,u apotekama Ivancic i sin...Mozes pogledati sajt firme pretti-organica.rs.Tamo ja cesto nadjem sve sto mi treba oko informacija bez glutenske hrane.
 
Da,ali koliko je siguran!!! Za sve informacije oko nasih analiza,oko ishrane koja je zaista sigurna za nas, mozete da kontaktirate nase udruzenje na telefon 063-8832-511.To je broj Vesne Pavkov,predsednice naseg udruzenja za celijakiju,na koji je kontaktiraju pacijenti.
 
U pekarama Hleb i kifle od skorro ima da se kupi hleb bez glutena.

Svaki proizvod bez glutena mora biti strogo kontrolisan.Ne moze se proizvoditi bezglutenski porizvod u masinama koje su predhodno mesile hleb od brasna!!!!!:rtfm:
To je kontaminiran hleb sigurno !!
Postoji jedna pekara mislim u Sloveniji, ali znam da u Srbiji postoji pekara koja proizvodi bezglutenske kekse, testenine i smesu, ali oni imaju odvojen pogon i posebne masine samo za bezglutenske proizvode. Ti proizvodi su sigurni.:ok:
 
Poslednja izmena:
pa bas i nisam sigurna da su im dobre analize,cula sam da su visoko pozitivne!!!! proverite nove analize sa udruzenjem!!!

Cula si???Pa postoji nacin da to sama proveris!! Ne verujem slepo nikome.Ja sam eto cula da,kao i iza svakog udruzenja, pa i ovde stoje neki drugi interesi, da je udruzenje na platnom spisku jedne izvoznicke kuce bezglutenskih proizvoda, odatle i atak na domacu proizvodnju.:whistling:S obzirom kakva nam je drzava, nista me ne iznenadjuje.

Zasto sama ne proveris, kontaktiraj proizvodjaca,www.pekarasimic.com trazi analize, trazi analize od akreditovane kuce koja im radi iste.Ja sam analize dobila, ljudi rade vrlo ozbiljan posao!!
Moje iskustvo je takvo da koristim njihove proizvode vec dugo i odlicno sam prosla i na testu opterecenja.Mogu samo jedno da kazem: Hvala Bogu pa i kod nas napokon postoji neko ko se ozbiljno bavi proizvodnjom bezglutenske hrane:worth:
 
Poslednja izmena:
A bilo bi dobro da ovde delimo i recepte hrane koju spremamo, to bi mnogima pomoglo, pogotovo onima koji su tek poceli sa posebnim rezimom ishrane, a i nama bi dobro dosla neka promena, neki novi receptic :) :)
Ja trenutno nemam vremena ( kuckam sa posla:rumenko:), ali cim stignem, pisem i ja ;)
 
U Nisu ima u apoteci Farmamedic da se kupe Schaerovi proizvodi bez glutena.To je ova firma od koje dobijamo brasno na recept.Apoteka se nalazi kod Gradske bolnice u Nisu.:bye:

Da to je firma na cijem platnom spisku jeste udruzenje "koje vodi brigu o obolelima" :thumbdown:
Posto su ti proizvodi???
Nema potrebe da bacamo novac koji nemamo, a jos manje vidim razlog da guramo taj novac komsijama u dzep:dontunderstand:
I gde je tvoja korist da reklamiras te izvoznike i u kojoj drzavi ti zivis i imas li ti uopste svoju drzavu????:dash:
 
Da,imam drzavu Srbiju gde svi mogu da deklarisu robu kako hoce a ne kao sto se to radi u svim zemjama po posebnim pravilima.Smatram da svako ima pravo na izbor hrane u ovoj zemlji.Uostalom,ja svoje dete ne zelim da trujem,a ko zeli nek izvoli!!! U rukama imam pozitivne nalaze doticnog Simica.Kako ga nije sramota da nas truje?!!! A ako je vec tako dobar,siguran i kvalitetan zasto njega drzava,za manje pare,nije stavila na pozitivnu listu???Ako si pacijent,uopste,mozes i sam da uocis veliku razliku u kvalitetu uvoznih proizvoda i Simica a da ne pricam o sigurnosti koja je ustvari i najbitnija.Zasto pljujes po udruzenju?Pa oni su ti i stavili brasno na pozitivnu listu koje ti jedes.Sta si ti Simicu ucinio za nas osim trovanja?!!! Kako te nije sramota!!! Ruzno je da se ovako pljujemo preko foruma,on ne sluzi za te stvari!!!! Treba da razmenjujemo iskustva o problemima nase dece,o nekim lepim receptima!!!:bye:
 
:eek: To je nemoguce i ne zameram ti na lazima, nisi ti kriva...kao sto ni jadni ljudi u sekti nisu krivi sto ne vide dalje od nosa..pa tako i ti.:confused:
Vraticu se sutra da podrzim proizvodnju bezglutenske hrane u nasoj drzavi gde rade nasi ljudi, ali ja cu dokumentovati ono sto pricam, ne zbog tebe, nego zbog ljudi koji razmisljaju otvorenog uma :) :)
 
I nemoj siriti lazi okolo..nemas podlogu..nema je niko i ne znas ono sto ja znam.
Senza proizvodi jesu sigurni i analize su redovne i negativne na gluten to tvrdim i dokazacu ti.A to sto udruzenje jeste samo pretposlednja karika u lancu korupcije i zavere..to nije tvoja krivica ti si kao i ja poslednja karika i od tebe zavisi hoce li oni gore imati korist....ne znam koliko mozes da razumes...
Udruzenje prosto mora da radi po direktivi i da propagira to sto im je receno..inace ih nece biti...ali to nije razlog da ti javno pljujes po nekome ko radi POSTENO svoj posao. Izvini ako sam tebe licno ubola..ali nije fer da tako prozivas nesto o cemu nemas pojma.
A to zasto nije na pozitivnoj listi Senza smesa..to je tek strasna prica po udruzenje i ljude sa velikim sapama :(
 
"Da,imam drzavu Srbiju gde svi mogu da deklarisu robu kako hoce a ne kao sto se to radi u svim zemjama po posebnim pravilima"

Jesi li ti cula za HACCP standard (ako nisi, ne zameram ti jer retko ko to ima u Srbiji) E pa Senza je pravljena po tim standardima kvaliteta, takodje jesi li cula za analizu slucajno uzorkovanog proizvoda, e pa takav ugovor sa Farmaceutskim fakultetom ima Senza, a jesi li cula za to da mozes zajedno sa menadzerom kvaliteta da uzorkujes proizvod i o njihovom trosku i odneses na analizu? A jesi li cula da analize koje su tek tako odnesene na "svoju ruku" gde se ne zna je li pravilno uzorkovano ili da li je otvarana pre analize mozes da okacis macku o rep!!
Pravo na uzorkovanje proizvoda i nosenje na analizu sem proizvodjaca ili nekog sa ovlascenjem proizvodjaca imaju samo drzavne institucije, poljopricredna i sanitarna inspekcija, i samo te analize su verodostojne.Udruzenje da ima verodostojne analaze, okacilo bi ih na svoj sajt dok su jos bile vruce!!
 
:cool::bye:;)Moje cerka ima alergiju na gluten,otkrili smo slucajno i creva su joj vec bila ostecena,ona ima 11 godina.Mislim da bolest nije toliko ozbiljna ako ostane samo na tome,postoji jako puno namirnica koje sme da koristi.Kada smo saznali uhvatila nas je panika,sada vec polako ulazimo u stos,jako je skupa hrana ali ipak postoji sve,cokolade,sladoledi,testenine...nije uskracena ni za sta...ali nam je receno da je bolest dozivotna jer je kod nje genetski otkrivena,pozzz.:)
 

Back
Top