Bezanje od kuce

  • Začetnik teme vladamarija
  • Datum pokretanja
Trebala bi malo sama da se zamislis. Dete ti je nezadovoljno, dosadno mu je, a tome sigurno i roditelji dosta pomazu. Ne znam kojih ti je godina dete ali ja kada sam bila u pubertetu nisam htela ni da spavam kod kuce.
Mislim da moras da imas poverenja u svoje dete i da ono to mora da oseti. Isto tako mislim da su zabrane izlazaka veoma pogresne [narocito kod pubertetlija]. Problem je sto su zabrane blisko vezane sa poverenjem, a to je vec nesto sto moras sama sa sobom da resis, a potom ce se i odnos sa detetom resiti.
Pozdrav, i bez straha molim ...
 
Jos i pitate?Pa ako 'gusite'svoje dete,stalno mu pridikujete,ili uopste radite nesto sto mu smeta,a Vi to ne primecujete logicno je da bezi od kuce.
I ne samo to....ako ste roditelj tinejdzera morate biti spremni da na neke nestasluke odgovorite mirno,bez kaznavanja,batina.....vec samo recima!Moji roditelji nikad nisu znali da postupe na ovaj nacin,pa sam ja u tinejdzerskom dobu vise vremena prespavala na ulici nego u krevetu.....
 
sam u tim godinama pobegla od kuce kad sam dobila nezasluzene batine... u stvari, uzas, imala sam skoro 19 godina... :cry: posle toga sam regulisala odnose sa ocem, nikad vise nije podigao ruku na mene... posle me je mama maltretirala verbalno pa sam gledala da sto vise vremena provedem kod rodbine nego kod kuce. ona posle bude tuzna oce da se vratim, ali kad se vratim opet ista prica... uffff, valjda ce nekome znaciti moje lose iskustvo. jos jedna stvar, u nasoj zemlji je tesko za mlade da se osamostale, jer uslovi nisu ni priblizno slicni nasim vrsnjacima na zapadu. oni koji to pokusaju, ako su naterani bextvom od porodice a ne realnim mogucnostima, prezive maximalan pakao. zato gledajte da svom detetu omogucite sto zdraviju sredinu, da napustanje roditeljskog doma ne dozivi kao slamku spasa, nego kao logicnu potrebu da se ostvari kao licnost u zajednici sa nekom drugom osobom, bla bla bla...
 
I ja sam to radio pa su strucnjaci rekli da je moje ponasanje asocijalno (sta god im znacila ta dijagnoza) i da me treba leciti. U svakom slucaju za misljenje treba pitati i dr (psihologa).
 
Dve moje drugarica i ja htele smo da pobegnemo u cetvrtom razedu osnovne skole - citale smo Marka Tvena...Inace, bas smo bile dobra i bezazlena deca. Razumem decu koja beze iz nesnosnih uslova (tuce, svadje roditelja...) ali verovatno znate i one prosto bezobrazne koji su smotali roditelje oko malog prsta, pa cim zazele nesto jos vise - sledi bezanje. Ali, onako, komforno: kod drugarice, kupatilo i frizider dostupni...
 
A jao........
ja se secam kada sam imala 17 godina zabavljala sam se sa jednim likom iz mog kraja,koji se redovno tukao i stalno upoadao u neke probleme.Jednom,posle nekog nereda u kraju mene kao njegovu devojku su uhapsili!!!!!!
Tada,moji su bili ljuti,zvocali su mi,drali se,tako da sam ih ja na kratko napustila,ali sam se posle nekog vremena vratila,jer su me i keva is estra molile da dodjem kuci!
 
moja najbolja drugarica je pobegla od kuce kada je imala 15 godina...
razlog - mama i tata su joj ogranicavali izlaske. ona bila dva dana kod decka, mama i tata izludeli, kada se vratila sredili su situaciju i resen problem.
 
Ja sam jednom pobegla na svoju izložbu, niko od starijih ukućana nije hteo sa mnom, posle su zato svi išli za mnom (da me traže)... :)
Inače, nikad nisam svojima priredila tako nešto, niti bih...
 
moja deca su jos uvek mala za to,ali doci ce vreme:sad2:
na primer moja sestra je 8 god starija od mene a brat samo 2.njoj su zabranjivali izlaske,svadjala se sa majkom,bezala nocu da bi se videla sa momcima,pa kako je radila,tako sad pati nenormalno.e sad,nije bilo vajde od batina kao ni od kaznjavanja,pricanja,pa su oni na meni i mom bratu promenili taktiku.nama nista nisu zabranjivali,ali ako uradimo nesto lose,dobijali smo batine i tako se ucili da to vise nesme.moj brat i nije voleo da skita,a ja...svako vece da idem da se veselim,bilo gde,ma ceo noc samo da igram.nikad mi nisu rekli da ne mogu da idem,otac mi je rekao da ima potpuno poverenje u mene i da treba pre svega da mislim uvek na to da sacuvam cist obraz i da ne brukam ni sebe ni njih.i bila sam dobra.inace jeste da sam po ceo dan radila ko konj ali kad pomislim da cu uvece da se provedem,nije mi bilo toliko tesko (poljoprivreda...).znaci,stavite deci do znanja,ako budu dobri,imace i poverenje i nagradu i nemojte im zabranjivati izlaske,znam da je to briga,ali i meni je uvek bilo zanimljivo bas ono sto mi se ne da.:per: pa posle koliko mi se tera inat,jos vise vracam:manikir:
 

Back
Top