Mudrosti

22. mudrosti, jerbo u januaru punim 22 ;))

1) Ako zelite da se osetite bogatim nabrojte sve stvari koje se novcem ne mogu kupiti
2) Nije najgore sto sve prolazi,nego sto mi ne mozemo i ne umemo da se pomirimo sa tom prostom i neizbeznom cinjenicom - Andric
3) Sreca nije imati ono sto zelis, sreca je zeleti ono sto imas
4) Zivot je ono sto nam se desava dok smo zauzeti drugim stvarima - Lenon
5) Iskustvo nije ono sto se desava ljudima. To je ono sto se desava nama
6) Pesimista je onaj ko se naslusao mnogo optimista
7) Ne zelim da dokazem svoju besmrtnost kroz dela vec kroz cinjenicu da necu umreti - Vudi Alen
8) Zivot je ono sto nam se desava kad ne mozemo da zaspimo - Fran Lebovic
9) Prvu polovinu zivota nam unistavaju roditelji, a drugu nasa deca
10) Ako "a" oznacimo sa uspeh, onda formula glasi a=x+y+z gde je x = sam rad, y = utrosak energije, z = cutanje - Ajnstajn
11) Neki ljudi se stalno zale sto ruze imaju trnje a ja sam srecan da trnje ima ruze - Alfons Kar
12) Prvi dan ljubavi je poslednji dan razuma - Mopasan
13) Ko nastoji da zadovolji sve svoje strasti, taj gasi vatru slamom - Kant
14) Laz obicno ubija prijateljstvo, a istina ljubav - Seneka
15) Diplomata je onaj covek koji zenama uvek pamti rodjendan, ali ne i koliko pune godina - Robert Frost
16) Starim koliko moram, podmladjujem se koliko mogu - Andric
17) Tri casa. To je uvek prerano ili prekasno za sve sto se zeli uraditi - Sartr
18) Prijatelj je onaj covek ko zna sve o tebi i pored toga te voli- Elbert Hubord
19) Razlika izmedju vecne ljubavi i "gresne veze" je u tome sto ova druga traje duze - Grosenberg
20) Ko u ovom svetu ne ume da organizuje svoj zivot, nije vredan da zivi, a ko ga sa uspehom organizuje izgubi pri tom toliko snage i svezine da mu i ne vredi mnogo sto zivi -Andric
21) Najcistiji oblik ljubavi - ljubav prema piscu - Barns
22) Zaljubljenost je kad mislis da je on sexy kao Robert Redford, pametan kao Henri Kisindzer,bogat kao Ralf Nader, zabavan kao Vudi Alen, i atletski gradjen kao Dzimi Koners. Ljubav je kad shvatis da je on sexy kao Vudi Alen, pametan kao Dzimi Koners, zabavan kao Ralf Nader, atletski gradjen kao Henri Kisindzer,i nema ni jednu osobinu kao Robert Redford - ali ga i dalje zelis - Judit Viorst
 
"all in all it's just a another brick in the wall"

"and everything under the sun is in tune but the sun is eclipsed by the moon"

"us and them, and after all we're only ordinary man"

Roger Waters - "Pink Floyd"
 

Back
Top