Povezivanje PC i TV - S-Video, Y, Pr, Pb/AV
Prikazujem rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Povezivanje PC i TV - S-Video, Y, Pr, Pb/AV

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Povezivanje PC i TV - S-Video, Y, Pr, Pb/AV

Nedavno sam kupio graficku karticu 6600GT i hocu da je povezem sa TV-om. Uz karticu sam dobio razvodjac (breakout box) na kojem imam oznake SVIDOUT, Y, Pr, Pb/AV. SVIDOUT znam sta znaci ali sta znace ove ostale oznake? Ja sam sliku na TV uspeo da dobijem tako sto sam povezao Pb/AV i TV ali mozda tako ne dobijam najbolju sliku.

Sliku konektora mozete videti na ovoj strani http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=276085

Zainteresovan član buzak (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Re: Povezivanje PC i TV - S-Video, Y, Pr, Pb/AV

Ja sam uz moju grafičku dobio između ostalog i adapter S-Video -->Video koji sam uključio u grafičku(u TV out S-video), a komp sa TV-om sam povezao koaksijalnim antenskim kablom koji sam uključio u video ulaz na TV-u.Slika je odlična i nema nikakvih smetnji.To bih savetovao i tebi ako imaš mogućnosti.Pozdrav!!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Koliko sam ja shvatio Y, Pr, Pb/AV su zamena za S-Video. Ali neznam da li moj TV podrzava S Video ili samo obican signal (composite). Pa zato, evo novog pitanja - Da li TV koji podrzava S Video mora da ima neki specijalan input za S Video (kao onaj 4 pin), ili S Video signal moze da ide preko SCART-a na primer? Meni na poledjini TV-a ne pise nigde SVideo niti imam takav input.

Učlanjen
    12.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Ako imaš SCART na TV-u a nemaš S-video ili običan video onda ti treba Scart adapter kao na slici.Iz kompa(grafičke) možeš da izvučeš S-video ili video kabal koji priključiš na SCART adapter i to ti je to.
    Pozdrav!!!

Obećava silvesters (avatar)
    Učlanjen
    02.01.2006.
    Reputaciona moć
    44

Ja na TV-u imam samo ulaz za antenu, na grafičkoj imam S-video izlaz. Mogu li ja da nabavim bilo kakav adapter ili sam samo beznadežni optimista? :sad:

Zainteresovan član tigi (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2004.
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio silvesters
    Ja na TV-u imam samo ulaz za antenu, na grafičkoj imam S-video izlaz. Mogu li ja da nabavim bilo kakav adapter ili sam samo beznadežni optimista? :sad:
    Mozes preko videa da se povezes (naravno ako ga imas), a znam i da postoji konvektor koji se nabada u antenski ulaz i koji se koristi kod Sony Playstation-a, samo sto nisam siguran da li moze tako...

Aktivan član mshone (avatar)
    Učlanjen
    18.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

ako imas DVD plejer ili VHS recorder/plejer, mozes spojiti izlaz sa graficke na ulaz na DVD/VHS, a iz njega klasicno na antenski, odn.RF ulaz na tv.Normalno, onda ces signal na tv-u traziti na kanalu na kome ti se inace i nalazi video signal.
    Ovo se odnosi samo na spajanje sa tv-om preko antenskog ulaza, i to onog klasicnog, a ne preko BNC/ako sam pogodio /jer mi je poznato da odredjeni modeli tv aparata imaju i takac, nestandardan ulaz za antenu.U ostalim slucajevima, nije mi poznat nacin spajanja direktno na tv sa tim ulazom.
    Uglavnom, ja sam / a trebalo bi mi mnogo razmisljanja da to ponovim/ spojio po sledecem:
    -kablovski tv signal se, pred racunarom,racva na 2 dela.Jedan ide u kablovski modem, jer koristim internet sbb, a drugi se opet racva u 2 dela-jedan u ulaz u miro PC TV karticu, a drugi nastavlja do videa na RF ulaz
    -iz tv kartice signal ide u video na scart ulaz
    -iz graficke kartice sa S-video izlaza video signal ide na scart ulaz u TV.
    -audio signal ide sa line out sa zvucne isto na scart na TV..........dali je bas tako?
    Ma rek`o ja da cu da se pogubim!
    Uglavnom, TV i video karta i 2 zvucne su mi u povezane tako da mogu stalno da divx gledam na tv-u ili ga snimam na vhs, sa vhs snimam na HDD/dvd.

Učlanjen
    12.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio mshone
    ako imas DVD plejer ili VHS recorder/plejer, mozes spojiti izlaz sa graficke na ulaz na DVD/VHS, a iz njega klasicno na antenski, odn.RF ulaz na tv.Normalno, onda ces signal na tv-u traziti na kanalu na kome ti se inace i nalazi video signal.
    Ovo se odnosi samo na spajanje sa tv-om preko antenskog ulaza, i to onog klasicnog, a ne preko BNC/ako sam pogodio /jer mi je poznato da odredjeni modeli tv aparata imaju i takac, nestandardan ulaz za antenu.U ostalim slucajevima, nije mi poznat nacin spajanja direktno na tv sa tim ulazom.
    Uglavnom, ja sam / a trebalo bi mi mnogo razmisljanja da to ponovim/ spojio po sledecem:
    -kablovski tv signal se, pred racunarom,racva na 2 dela.Jedan ide u kablovski modem, jer koristim internet sbb, a drugi se opet racva u 2 dela-jedan u ulaz u miro PC TV karticu, a drugi nastavlja do videa na RF ulaz
    -audio signal ide sa line out sa zvucne isto na scart na TV..........dali je bas tako?
    Uglavnom, TV i video karta i 2 zvucne su mi u povezane tako da mogu stalno da divx gledam na tv-u ili ga snimam na vhs, sa vhs snimam na HDD/dvd.
    Au buraz al' si ga zakomplikovao, i oni što su znali nešto ja mislim da su se sad zbunili!!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Hahahaha.....

Učlanjen
    12.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio Haller
    Hahahaha.....
    @Haller šta se ti smeješ? Ti si postavio ovu temu.Javi nam šta se dešava kod tebe,odnosno šta si uradio.Pozdrav!!!
    Poslednji put ažurirao/la buzak : 19.01.2006. u 19:46

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Baš sam se nasmejao, podesti me čovek na mene... ipak bi ti savetovao da nabaviš AV Mixer... 8-)

Aktivan član mshone (avatar)
    Učlanjen
    18.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

ma nisam ja samo druge zbunio.Jos mi se vrti u glavi.Rek`o ja, sigurno sad nemogu da se toga setim u detalje, ali sve radi.Najvece sr...nje je kad nesto budzim ponovo u racunaru pa treba da sve vratim na svoje mesto.Da vidis tad frku!!!

Iskusan
    Učlanjen
    13.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Sve sam povezao kao sto si rekao ( s video iz graficke u dvd ,a onda antenu iz tv u dvd),ali komp. ne reaguje .da li mi treba neki softver ili nesto drugo...

Nov član
    Učlanjen
    31.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

bilo bi bas divno da mi neko pomogne oko ovoga: kako povezati HDMI ready tv sa grafickom koja nema hdmi ulaz? imam 3 kabla koja bi trebalo tome da sluze, ali evo u cemu je problemrvi kabal- s- video - sve funkcionise, uglavnom, osim kad ne zeli! jednostavno mi se gubi slika i moram svaki put kad ukljucim komp, ponovo sve da podesavam. osim toga, ocajna je slika, sve treperi i mutno je. drugi kabal- hdmi-dvi - pokusavam kao sumanuta, na sve moguce nacine i sa svim mogucim podesavanjima, ali nema slike na tv-u. komp ga vidi, ali kao da mu ne salje signal (graficka ima dva dvi ulaza, tv ima 2 hdmi ulaza, probala sam sve kombinacije i nista). i treci kabal - scart + crveni, zuti i beli cinc. adapter koji sam dobila uz graficku ima na sebi s-video ulaz i Y Pb Pr/AV ulaz. tu nisam nista pokusavala i ne znam sta bih sa tim. da li cu morati da kupim mozda jos neki kabal ili mogu sa ovim sto imam ipak nesto da uradim???? hvala puno!

Primećen član iVE014 (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Ne znam, ali bi trebalo da moze samo preko hdmi kabla, Ja sam preko njega bez problema povezao komp za televizorom, nisam cak nista morao ni da podesvam na kompu, to jest u ati catalyst control centru, posto imam ati graficku. Sad, ako imas nvidiju, ne znam sta da ti kazem, nemam iskustva sa njom.

Moderator 8-Mile RD (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    206

Povezem komp i TV preko S-videa, ali slika na TV-u crno bela.

Graficka kartica je GeForce 8400GS. Jel imao neko slicnih problema?

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5974

Jel imaju neka podesavanja kad udjes na graficku mozda je do kabla to jes verovatno do samog chincha..ona jedna iglica zna da napravi taj problem
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Moderator 8-Mile RD (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    206

Na drugom kompu na kojem je GeForce MX 440 radi bez problema.
    Proguglao sam , i pise da je to cest problem, i da ima milion razloga, pa reko' da ne zna neko odavde slucajno resenje.

Ističe se dujkenujkeme (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    75

Citat Original postavio 8-mile RD Pogledaj poruku
    Povezem komp i TV preko S-videa, ali slika na TV-u crno bela.

Graficka kartica je GeForce 8400GS. Jel imao neko slicnih problema?
    Stavi mu PAL-BG u podešavanjima za grafičku
    (to je uglavnom stara fora )
    http://img212.imageshack.us/img212/2214/gf8800gttvformat1of3wv0.gif
    (ili slično)

moguće da je novi drajver po defultu sa nekom drugom bojom ili ntsc (razlikuju se drajveri za gf4mx440 i gf8400 po verzijama)

ovde zanimljiv thread kako da se vrati izgleda starog nv kontrolnog panela
    http://forums.nvidia.com/lofiversion/index.php?t61279.html
    definitivno pogledaj ovaj link i njima se javlja crno-belo
    So, concluding this little trip, I've learned that not all Composite-to-S-Video adaptors are equivalent, and that there's a discrepancy between the hardware solutions that ATI and NVidia support.
    Poslednji put ažurirao/la dujkenujkeme : 29.11.2009. u 16:49

Slične teme

1. Povezivanje kompjutera sa video rekorderom...
    Autor nidzesi u forumu Softver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 07.01.2006., 01:04
  2. Video convertor / Video editor - FaXcooL
    Autor FaXcooL u forumu Softver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.08.2004., 21:18

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku