Americki sud priznao tuzbu RSK protiv Vatikana

-Dimitrije-

Zainteresovan član
Poruka
347
Americki sud priznao tuzbu RSK protiv Vatikana

Амерички Обласни суд северне Калифорније, пред којим је у току процес против Ватиканске банке и институција Римокатоличке цркве за преузимање опљачканог новца и драгоцености од српских, јеврејских и ромских жртава у Хрватској у Другом светском рату, донео је одлуку да Влада Републике Српске Крајине у прогонству може бити сутужилац у овом предмету.

Одлука је донесена ових дана и Влада РСК ће моћи, заједно уз организације нацистичких жртава из Русије, Украјине и Белорусије, да захтева и проширење постојеће тужбе.

ВЛАДА РС КРАЈИНЕ

Ратко Личина, министар

Vreme je da se krene sa tuzbama protiv Hrvatske. Nelogicno je da se nad Srbima pocine tolika zverstva, a da niko ispred Srba „nije nadlezan” za podnosenje tuzbe. Tuzbu protiv zverstva može podneti čak i pojedinac, a kamo li savesna, moralna i ostecena država.
Međutim, ostaje nejasno zašto Srbija na tom planu ništa ne radi. Pa, jasenovacki zločin, a i medacko-divoselski zločin, za Srbiju treba da predstavljaju važno moralno, a zatim i politicko, pitanje. Sem toga, nije teško dokazati da je genocid nad Srbima u Hrvatskoj u ogromnoj meri ostetio ugled Srbije kao države, jer Srbija je jedna od potpisnica ugovora o Jugoslaviji, a Hrvatska jedna od najodgovornijih strana za krsenje istog. Drugim recima, Srbija snosi odgovornost za sudbinu takvog ugovora, pa prema tome i za negativne posledice po narod i žrtve poput jasenovackih, divoselskih, medackih itd.

Ako Vlada RSK radi na tome - čestitam i radujem se takvom putu.
 
a pazi sto oni imaju i "vladu RSK"...pa im i priznao "oblasni sud kalifornije",sto mu dodje nesto ko opstinski sud bajine bashte...naivchine...kakva glupost...mada,i skrojena je za morone koji veruju u ovakve gluposti..
da bi se pokrenula ovakva medjunarodna parnica mora se ici pred UN i Medjunarodni sud pravde...a ne na neki "oblasni sud kalifornije"...pa cak i da presudi u korist tzv."vlade RSK",ne postoje instrumenti koji bi prinudili vatikan da se povinuje presudi..
ja mislim da to izmislili mikelic i banda,da zamlacuju onu sirotinju ovde...cudi me da je vuchic,koji je osnivac te tzv."vlade" dopustio da se objavljuje ovakva glupost..
 

Back
Top