Nedoumica ...:)

zoranpetrovic84

Domaćin
Poruka
3.519
Joj ljudi...hteo bi da krenem na neku borilacku vestinu,nikada nisam nesto slicno trenirao,mozete malo da mi pomognete?Aikidio,Karate,Tekvondo,Dziu-dzica,sta vec...koje su razlike...?Sta preporucujete itd...Cisto rekreativno,da poboljsam kondiciju,gradju...po mogucstvu da ima sto manje peglanja sa drugim personama...ne zanima me samoodbrana...peglanja po kafanama,ulicama,kaficima,ringovima,salama :)
Hvala puno
pozdrav !
 
Malo malo pa se pojavi neko ko ni ne pokusa da pogleda, procita ili uradi pretragu na temu iz koje ima pitanje. Zorane, ovde pod Ostali Sportovi je pisano dosta o raznim sportovima, poredjeni su, ljudi su se cak i svadjali na tu temu - sta je bolje "nashe" ili "vashe"...

Procitaj, probaj. Kad dodjes u neki klub nisi se udao zauvek, mozes da vezbas mesec dva pa da probas nesto drugo.
 
Generalno gledano i jeste slicno. Kad malo potones u tematiku shvatices sve te podele na sportove i vestine, hvatacke, udaracke, tradicionalne, eklekticke, prevarantske, pragmaticne, neproverljive i sve ostale...

Za pocetak nacni jabuku prvim grizom, ako zagrizes za gnjilu stranu, pljuni pa obrni jabuku :-)
 
nakovcanka:
borilacki sportovi.?Nisu to sportovi to su vestine.
Postoji razlika izmedju sporta i vestine, u kontekstu borenja.

nakovcanka:
Pa vecina nije ni olimpijski sport.
Kakve to veze ima sa temom? Za vestine je i logicno da nisu uvrstene u olimpijski program, posto nisu sportovi. Nepopularni/nemasovni sportovi takodje nisu uvrsteni, a po kvalitetu bi mogli biti. Tu ima dosta one stare price kvalitet-kvantitet.

nakovcanka:
Gde nema lopte bilo kakve bogami nije interesantno.
Tebi mozda nije :-)
 
zoranpetrovic84:
Joj ljudi...hteo bi da krenem na neku borilacku vestinu,nikada nisam nesto slicno trenirao,mozete malo da mi pomognete?Aikidio,Karate,Tekvondo,Dziu-dzica,sta vec...koje su razlike...?Sta preporucujete itd...Cisto rekreativno,da poboljsam kondiciju,gradju...po mogucstvu da ima sto manje peglanja sa drugim personama...ne zanima me samoodbrana...peglanja po kafanama,ulicama,kaficima,ringovima,salama :)
Hvala puno
pozdrav !


Možeš li mi reći koliko imaš godina. I ja bih da počnem nešto, čisto rekreativno, ali se bojim da nije kasno. Ja imam 17.
 
nakovcanka:
borilacki sportovi.?Nisu to sportovi to su vestine.Pa vecina nije ni olimpijski sport.Gde nema lopte bilo kakve bogami nije interesantno.

Medju sportove spadaju sve discipline u kojima postoji takmicenje - boks, kik-boks, karate, dzudo, rvanje, bjj...

Sa druge strane - aikido, sistem, krav maga itd. ne spadaju u sportove, jer u njima ne postoji organizovano takmicenje.

Naravno, da li neka vestina postoji i kao sport, nije merilo koliko je ista vredna... Tako npr. bjj je u pocetku bila samo vestina (modifikovani jj), ali se kasnije razvio sistem takmicenja sa jasno odredjenim pravilima itd. te sada postoji kao sport.


Inace, ne slazem se da su samo sportovi sa loptom interesantni. Mislim, svako ima svoje misljenje... Moje je da su sportovi sa loptom ustvari sportske igre, dok su "prave" discipline one koje postoje jos od pre nekoliko hiljada godina... najpre atletika i borenje.
 
zoranpetrovic84:
Joj ljudi...hteo bi da krenem na neku borilacku vestinu,nikada nisam nesto slicno trenirao,mozete malo da mi pomognete?Aikidio,Karate,Tekvondo,Dziu-dzica,sta vec...koje su razlike...?Sta preporucujete itd...Cisto rekreativno,da poboljsam kondiciju,gradju...po mogucstvu da ima sto manje peglanja sa drugim personama...ne zanima me samoodbrana...peglanja po kafanama,ulicama,kaficima,ringovima,salama :)
Hvala puno
pozdrav !


Ako ne zelish peglanje,a da se lepo razvijesh i fizichki i psihichki i da umesh da se odbranish ako te neko napadne jednom u 100 godina,...najbolja ti je po meni Capoeira,...razmisli,...ako hocesh mogu da ti preporuchim strava trenere koji ce paziti na tebe;)
 
malo da se umesam, ako neko jos uvek cita ovu temu .... :-D

treniram te kwon-do, medjutim i ja bih ti preporucila tae bo, ukoliko ti treba kondicija. Ako budes vredno radio i obratio paznju na sve tehnike koje se u tae-do.u primenjuju videces da su sve to udarci, rucni, nozni. Radi se uz muziku, te sam sigurna da ti nece biti dosadno, podseca na street fight :) govorim iz iskustva jer sam uz tae kwon-do uporedo 2 godine trenirala i tae bo. Sve ostale borilacke vestine su na samom pocetku (iskreno) dosadne, provesces sate i sate vezbajuci osnovu, tako da od ocekivanog da se odmah upustis u nesto ozbiljnije nece biti nista. Druga je stvar ukoliko zelis da se bavis borilackom vestinom, onda kreni, ali budi siguran da ce prvih pola godine da bude previse staticno i ces osecati da nisi na pravom mestu (sto ce biti varka, ali je tako).
Znaci sve zavisi od onoga sto zelis... ukoliko zelis kondiciju, tae bo je prava stvar jer - ponavljam ima u sebi mnogo elemenata borbenih udaraca.
Ukoliko zelis da pocnes sa treniranjem borilacke vestine (necu forsirati svoj sport), onda jos jednom prelistaj opise svih ovih vestina, prosetaj po klubovima - mozda ce ti u izboru pomoci sama atmosfera na nekim od njih.

eh, da, jos nesto i necu vise da davim. Nedavno sam prisustvovala treningu tae chi-a, ja sam zivela u ubedjenju da je to samo fora kao na filmovima kada gledamo bake i deke na poljanama kako rade ... medjutim to uopste nije tako. tae chi je odlicna borilacka vestina, onim laganim radom povecava se koncentracija i dovode se udarci do perfekcije. Odlicno za opustanje, a zahteva puno snage i energije ...

Toliko od mene, nadam se da sam ti bar malo pomogla, a ti nam javi za koji si se od sportova odlucio
pozdrav :p
 
U borilackim vestinama se velika paznja posvecuje zagrevanju i istezanju, sto u ogromnoj meri smanjuje rizik od povreda, ne samo na treningu vec i na ulici. Mislim da neces pogresiti da izaberes bilo koju borilacku vestinu. Naravno, ja predlazem taekwon do! :D
Kondicija i snaga ce doci samim treniranjem, ali za to treba vremena. Kao sto je rekao darkdream privih meseci ce biti uzasno dosadno, jer se sve ponavlja iz treninga u trening.Zato kad naucis osnove, jednostavno se zaljubis :)
 

Back
Top