Pomoc za konekciju preko Nokia modema!!!

SINKEAPA

Početnik
Poruka
11
Hteo bih da koristim svoj mobilni kao modem preko GPRS.Kao vezu izmedju PCa i mobilnog koristim infrared. Sve sam pravilno podesio kako na telefonu tako i na racunaru. Kada pokusam da se logujem, ispise sledece: "The remote computer rejected the connection atempt" a kad kliknem na more info: "The remote computer may be rejecting your connection because of a caller ID rule or another hardware setting". Zaista ne znam sta je u pitanju, mislim da sam sve podesio kako treba i svi drajveri su orginalni i u redu. Molim vas da mi neko pomogne u resavanju ovog problema. :?: :cry: Unapred zahvalan.
 
Pretpostavljam da si korisnik 063 mreže.Kao prvo,treba da imaš uključenu uslugu u sistemu(na tvom broju) i da su ti parametri na aparatu dobro podešeni.
Da bih ti detaljno objasnio,napiši koji aparat je u pitanju i koji je operativni sistem na komp-u.
Ako ti je komp prepoznao telefon kao modem,brzo i lako ćeš podesiti sve ostalo.
Ne brini :!: :wink:
 
Ja imam Nokiu 7210 i Win XP. Servis je aktiviran posto sam vec surfao preko GPRSa, pa sam hteo da iskoristim modem u tel da se povezem na internet. Drajvere sam skidao nokia sajta a i imam i program Nokia PC Suite 5.1, koji za sad funkcionise odlicno. Razmisljao sam da sam mozda pogresio negde u kreiranju konekcije, ali naveo sam da koristim infacrveni itd. Mozda treba na tel nesto da se podesi sto ja ne znam. Svaka ideja je dobrodosla i rado cu je procitati. Unapred zahvalan! :roll:
 
Nokia PC Suite 5.1 ima integrisane drajvere za modem, probaj da odes u Network Connections, odaberi konekciju Mobtel GPRS i Properties->General, odaberi Nokia modem i klikni Configure, onda dechekiraj sve kucice (Enable hardware flow control i Enable modem compression)....To bi trebalo da resi problem....Javi sta si uradio....
 
Modem bi trebalo da bude nokijin,bilo kojeg modela,ili standardni(preko IR).
Ono što ti treba za konekciju je:
broj telefona- *99#
user name- mobtel
password- gprs
Da bi podesio modem:
u PROPERTIES modema,na kartici ADVANCED,upišeš komandu za EXTRA SETTINGS- AT+CGDCONT=1,"IP","INTERNET"
Maksimum brzina je 115200.
Probaj pa se javi!
 
MOMCI SVAKA CAST, PRAVI STE MAJSTORI, OV VAM SALJEM PREKO GPRSa, DOBRO RADI, IMAM BRZINU JEDINO JE MALO PROTOK SLAB MOZDA ZBOG PREOPTERECENOSTI, ALI BITNO JE DA RADI. MOJA JE GRESKA BILA LOSU KONEKCIJU SAM PRAVIO, SUMNJAO SAM NA TO, JA SAM PRAVIO KONEKCIJU PREKO IrCA, A NE TREBA TAKO, NEGO TREBA NAPRAVITI OBICNU KONEKCIJU I IZABRATI NOKIA MODEM! JOS JEDNOM HVALA, PRAVI STE MOMCI! :D :D :!:
 
imam nokiju 6610 i 063 karticu hteo bih da se konektujem na internet sa racunara nabavio sam i infrared port i instalirao na racunaru koji koristi xp sta treba da uradim dalje pokusavao sam da ukljucim infrared na tel i da priblizim ka infrared portu ali nista se ne desava ako neko zna neka pomogne a da imam i nokia suite program na racunaru kao i drajvere za nokija modem ali neznam kako to podesiti i instalirati
 

Back
Top