Pomoc za konekciju preko Nokia modema!!!
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Pomoc za konekciju preko Nokia modema!!!

Početnik
    Učlanjen
    18.10.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Pomoc za konekciju preko Nokia modema!!!

Hteo bih da koristim svoj mobilni kao modem preko GPRS.Kao vezu izmedju PCa i mobilnog koristim infrared. Sve sam pravilno podesio kako na telefonu tako i na racunaru. Kada pokusam da se logujem, ispise sledece: "The remote computer rejected the connection atempt" a kad kliknem na more info: "The remote computer may be rejecting your connection because of a caller ID rule or another hardware setting". Zaista ne znam sta je u pitanju, mislim da sam sve podesio kako treba i svi drajveri su orginalni i u redu. Molim vas da mi neko pomogne u resavanju ovog problema. Unapred zahvalan.

Početnik
    Učlanjen
    25.10.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Pokušaću da ti objasnim

Pretpostavljam da si korisnik 063 mreže.Kao prvo,treba da imaš uključenu uslugu u sistemu(na tvom broju) i da su ti parametri na aparatu dobro podešeni.
    Da bih ti detaljno objasnio,napiši koji aparat je u pitanju i koji je operativni sistem na komp-u.
    Ako ti je komp prepoznao telefon kao modem,brzo i lako ćeš podesiti sve ostalo.
    Ne brini :wink:

Početnik
    Učlanjen
    18.10.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano sve je to namesteno!

Ja imam Nokiu 7210 i Win XP. Servis je aktiviran posto sam vec surfao preko GPRSa, pa sam hteo da iskoristim modem u tel da se povezem na internet. Drajvere sam skidao nokia sajta a i imam i program Nokia PC Suite 5.1, koji za sad funkcionise odlicno. Razmisljao sam da sam mozda pogresio negde u kreiranju konekcije, ali naveo sam da koristim infacrveni itd. Mozda treba na tel nesto da se podesi sto ja ne znam. Svaka ideja je dobrodosla i rado cu je procitati. Unapred zahvalan!

Aktivan član Lord of Chaos (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano

Nokia PC Suite 5.1 ima integrisane drajvere za modem, probaj da odes u Network Connections, odaberi konekciju Mobtel GPRS i Properties->General, odaberi Nokia modem i klikni Configure, onda dechekiraj sve kucice (Enable hardware flow control i Enable modem compression)....To bi trebalo da resi problem....Javi sta si uradio....

Aktivan član Lord of Chaos (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano

Isto tako u Nokia modem options u Control panel-u podesi Access point (ukucaj 'internet', bez navodnika naravno)....

Početnik
    Učlanjen
    25.10.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano u stvari...

Modem bi trebalo da bude nokijin,bilo kojeg modela,ili standardni(preko IR).
    Ono što ti treba za konekciju je:
    broj telefona- *99#
    user name- mobtel
    password- gprs
    Da bi podesio modem:
    u PROPERTIES modema,na kartici ADVANCED,upišeš komandu za EXTRA SETTINGS- AT+CGDCONT=1,"IP","INTERNET"
    Maksimum brzina je 115200.
    Probaj pa se javi!

Početnik
    Učlanjen
    18.10.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano SVAKA CAST

MOMCI SVAKA CAST, PRAVI STE MAJSTORI, OV VAM SALJEM PREKO GPRSa, DOBRO RADI, IMAM BRZINU JEDINO JE MALO PROTOK SLAB MOZDA ZBOG PREOPTERECENOSTI, ALI BITNO JE DA RADI. MOJA JE GRESKA BILA LOSU KONEKCIJU SAM PRAVIO, SUMNJAO SAM NA TO, JA SAM PRAVIO KONEKCIJU PREKO IrCA, A NE TREBA TAKO, NEGO TREBA NAPRAVITI OBICNU KONEKCIJU I IZABRATI NOKIA MODEM! JOS JEDNOM HVALA, PRAVI STE MOMCI!

maric
    Guest

Podrazumevano pitanje

imam nokiju 6610 i 063 karticu hteo bih da se konektujem na internet sa racunara nabavio sam i infrared port i instalirao na racunaru koji koristi xp sta treba da uradim dalje pokusavao sam da ukljucim infrared na tel i da priblizim ka infrared portu ali nista se ne desava ako neko zna neka pomogne a da imam i nokia suite program na racunaru kao i drajvere za nokija modem ali neznam kako to podesiti i instalirati

Slične teme

1. Telefoniranje preko modema
    Autor marko47 u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 11.01.2006., 19:12
  2. dali preko modema
    Autor duduk u forumu Hardver
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 15.06.2004., 21:21
  3. Konekcija preko modema
    Autor u forumu Programiranje
    Odgovora: 1