Radeon 9600pro

Salexis

Početnik
Poruka
1
Zelim da kupim novu graficku ali gde god da odem svi mi preporucuji neke "svoje". Uglavnom safirovu 9550. Ja sam cuo da je Radeon 9600pro jako dobra pa ako neko moze da mi kaze nesto vise o toj grafickoj bicu mu zahvalan.
 
jbg. nisam je imao... Ali je ima jedan moj ortak... Graficka je dobra, neces pogresiti ako je uzmes, ati je ati :D

P.S. Ja imam ATI9550, ali 9600 je bolja, jos ako je pro... NEMOJ U OPSTE DA SE DVOUMIS UZIMAJ!!!

ZOP!!!
 
Ja imam 9600 se i radi odlichno, a pro bi trebalo da jedemalu decu. Shalu na stranu uzmi je i necesh se pokajata. Jedan moj ortak je ima i radi fenomenalno samo nemoj bash da uzimash od kojekakvog proizvodjacha.
 
Ati 9600 pro 128MB i 128bit je OK(,ne uzimaj 256 ima sporiju memoriju).
Kod mene radi odlicno,mada po nekima 9550 ima mogucnost flesa(navodno svaka) na 9600pro a upola je jeftinija.Pa sad ....
 
zokky:
Ati 9600 pro 128MB i 128bit je OK(,ne uzimaj 256 ima sporiju memoriju).
Kod mene radi odlicno,mada po nekima 9550 ima mogucnost flesa(navodno svaka) na 9600pro a upola je jeftinija.Pa sad ....
A sht afali kartici
VGA 256MB ATI Radeon 9600 PRO PowerColor CRT/TVO/DVI-I/128bit(full pack)
na osnovu chega zakljuchujesh da ima sporiju memoriju
 
Na osnovu testova i iskustva drugih korisnika koji ne primecuju nikakvo dodatno poboljsanje sa tih plus 128MB
Tvoja kartica 9600SE je malo ustrojena verzija pa ako si sa njime zadovoljan 9600pro 256MB je stvarno premija.
Inace 9600pro sa 256MB nije losa ,i ne fali joj puno.
 
Ako je tema `zasto je sporija sa 256 nego sa 128`, onda je odgovor u tome sto su korisceni memorijski cipovi sa vecom latencijom nego kod modela sa 128, a ovde `vise memorije` ne znaci uvek `brzi rad`.
Ovaj odgovor baziram na licnom iskustvu sa obe pomenute verzije na safirovoj 9550 GT.U stvari, prvo sam procitao tekstove u mikru, svetu kompijutera i PC-chipu, pa onda pregledao latencije i testirao moju grafiku/256/ i kod prijatelja /ista konfiguracija, samo 128/.
Konkretno za ovaj model kartice-istina je da je brza sa 128.
 
Svi proizvodjachi pribegavaju ugradnji sporije memorije na kartice sa vecom kolichinom memorije da bi se smanjili troshkovi proizvodnje tih kartica, jer bi u suprotnom (kada bi se koristila brza memorija) takva graficha karta bila mnogo skuplja.
 
uzmi asusovu ati 9550 128/128 i nadji hladnjake za memoriju, stavi na karticu zatim nadji program ati tray tool verzija 1.0.1.588 i najnovije drajvere za ati zatim sve to lepo spakuj u masinu i startuj 3 dmark 2005 daje mojoj kartici na 30% kloka 1578 poena i sve radi super stabilno. a stizao sam i do1711 ali mi pada u nekim igrama inace klokuj sa att do limita pa smanji malo da ti ne pricam.
 

Back
Top