menstruacija i seks... pitanje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
jelenica90:
Da li je moguce da zatrudnim ako sam imala odnos (bez zastite) 5-og dana menstruacije????? (mislim da ne moze, ali nisam sigurna pa bolje nekoga da pitam...)
hvala
И те како је могуће! Ја сам затруднела 7 дан после менструације.
Не би било лоше да одеш код гинеколога да се информишеш. Не треба да те буде срамота да то урадиш, било би ти много боље и лакше.
Поздрављам те!
 
jedna stvar me stvarno stavlja u rebus kao lekara a to je kad mi neka kaze da je zatrudnela bas u toku menstruacije !!!
teoretski je to nemoguce ali...pa to se njoj desilo,zar ne...
onda je ja pitam da li je ta menstruacija bila kao i ostale : da li je na vreme dosla,koliko je trajala i da li je krvarenje kolicinski bilo isto kao i ranije.TU obicno dobijam podatak da je "menstruacija" stigla ranije,da je trajala kratko i da je krvarenje bilo samo naznaceno.
E pa to i nije bila mesntruacija nego inicijalno krvarenje nakon ovulacije !!! Tacnije to su plodni dani.
Medjutim,,,,nekad dobijem podatak i da je tok menstruacije bio uredan....tako da ne mogu da objasnim...
 
U teoriji sve je moguce, medjutim u praksi nesto ne videh mnogo onih koje su zatrudnele za vreme ili odmah nakon ciklusa, ne kazem da nije nemoguce ali ako bi se sad ovde javljale ucesnice foruma koje su rodile vecina bi rekla, da ,ja sam ostala trudna 5 dan ciklusa...a nisu.
Jedino da neko zna da ceo mesec nije imao odnose nego bas taj dan...medjutim i tu se pokaze da se trudnoca desila ranije ali je menstruacija ipak stigla.
 
Mislim da niste shvatili Jelenicu bas najbolje...ili nisam ja :roll:
Ona je imala sexualni odnos u toku menstruacije (5tog dana) i koliko ja znam sanse za trudnocu su maltene teoretske. Ipak, kontracepcija je neophodnaaaa!!!! Jelena, ako imas 15-16 godina moras da se informises podosta o sexu, jer si ipak mlada, a o sexu moras znati mnogo vise od onoga sto ti drugarice ili mama kazu. Tako da: google u ruke i pocni ;)
 
Sanse su vrlo, vrlo, vrlo male..ali nije nemoguce !

(a ove podatke sam pronasla ne netu..
..Osim sposobnosti preživljavanja spermatozoida, istraživanja ukazuju na drugi razlog zašto parovi ponekad zatrudne ako su imali polni odnos tokom menstruacije. Istraživanje pokazuje kako je plodni prozor, odnosno vrijeme tokom mjeseca kada žena može zatrudnjeti, vrlo teško predvidjeti kod većine. Ipak, okvirno vremensko rezdoblje kada je žena plodna, dobija se kada se od datuma sljedeće očikavene menstuacije oduzme 12- 16 dana.
Istraživanja su pokazala, kako je kod otprilike 2% žena imalo plodni prozor u prva četiri dana ciklusa (prvi dan ciklusa je prvi dan menstruacije), a 17% do sedmog dana. Svaki dan između 6- og i 21- og dana ciklusa, nosi sa sobom 10% vjerovatnoće da će doći do trudnoće. Osim toga, žene koje su imale prethodno pravilne cikluse, imale su do 6% vjerovatnoću za plodne dane, na dan kad je trebala početi menstruacija. Ovulaciju je bilo još teže predvidjeti kod žena koje imaju neredovne menstruacije. )
 
secam se da je ginekologij postojala ona formula kako se izracunavaju plodni dani...moraju da se imaju podaci godinu dana unazad o datumima kada je pocinjala menstruacija...
ja sam to za sebe tada uradila...

posto taj udzbenik vise nemam mozda neko ko ga ima moze da stavi ovde tu formulu.
uzgred...kad sam jednom isla kod ginekologa uzeo mi je vaginalni bris i posto sam koleginica imala sam privilegiju da mi odmah pogledaju nalaz.receno mi je da su mi plodni dani (cak sam pogledala sopstvenu papratizaciju :-D ) to mi je bio 10-i dan a meni je ciklus na 30 dana...tako da...nije lose da same sebi odredite plodne dane...moze i uspomoc merenja bazalne temperature.

mislim da zena treba da upozna svoje telo sto me moguce bolje jer njime upravljaju hormoni cije se raspolozenje menja svaki dan :-D

Na taj nacin mogu se objasniti mnoge tegobe i raspolozenja.
 
Zbog ovih stvari sam otisla kod ginekologa i kada sam mu postavila to pitanje.,smejao se ko lud.To su babske price, i nemoj da verujes.Ukoliko ti je redovna meca, mozes izracunati plodne dane, ali zena je plodna samo jednom mesecno, tako da u toku tom periodu mozes zatrudneti.I oko ovog nemas potrebe da se tripujes.Uopste te neosudjujem sto si tako mlada stupila u seksualne odnose.Ali kad opet imas sex, obavezno koristi kondom, jer onda neces imati ovakve tripove, ni u kom slucaju.Zakljucak nema teorije da si trudna.Iskreno od osobe koja je imala identican problem.
 
@ Amfibija,
od najkraceg zabelezenog ciklusa se oduzme 18 -> 1. plodni dan ciklusa
od najduzeg ................................................ 11 -> poslednji plodni dan ciklusa

Znaci, ako ciklus traje 28 dana, plodni dani su od 10. do 17. dana ciklusa
Ovo vazi za uredne cikluse ( sa trajanjem 26 - 34 dana )
 
Ovde se od šume drvo ne vidi. Poenta je da je devojčica od 15 godina ušla u ''zonu'' odraslih a da možda nije psihofizički zrela za polne odnose. Govorim o hiljadama modernih, savremenih Jelenica koje su dovoljno pametne da krenu u akciju u krevetu ali ne i da pročitaju ili da se pre toga raspitaju.I tako će biti do 25, 30 (odnosi, infekcije, abortusi, potraga za pravim, diskusije o orgazmu itd.) kada najzad dođe misao da bi trebalo da imaju decu. I onda saveti kako zatrudneti, kako održati trudnoću. Ako se dete rodi, onda su dileme već poodraslih Jelenica da li da doje ili da sačuvaju grudi. U svakoj fazi razvojnog puta biće savetodavaca (od drugarica, iskusnih koki do lekara). Ovo je još i scenario sa dobrim krajem. Da deca od 12 godina pa na dalje ne samo imaju seksualne odnose nego i su i iskusna da snimaju ozbiljne projekte govori da smo generalno bolesno društvo. Znam da će me mnogi na forumu proglasiti puritancem, kao što su me okarakterisali kao verskog fanatika :) ali istina je da nas ima sve manje jer nam je mnogima sve u seksu. I ranije su devojčice ulazile u seksualne odnose od 15 i više godina ali u braku i sa idejom da imaju decu. Sada je sve manje dece a sve više umetnica i umetnika u seksu raznih starosnih dobi.Umesto da se Jelenci kaže da bude ono što jeste i uputi se kod lekara (prvo ginekologa a kasnije i psihologa) pred ovo dete se iznose razne ''računice'' da li je mogla ili nije zatrudnela :) i saveti kako da nastavi sa j.bačinom bez trenutnih, direktnih posledica. To samo govori da je u degerenisanom, ''modernom'' društvu to normalna pojava i da se takvo ponašanje stimuliše pod izgovorom savremenosti, emancipacije. Ovo je moje razmišljanje, a kako će ko da živi i sa svojim psihofizičkim potencijalima da raspolaže to je SAMO njegova ODLUKA. Izvinjavam se svim članovima foruma koji su se osetili pogođenim (''prozvanim'') zbog ovih redova jer nije bilo zlonamerno i samo predstavlja još jedan ugao gledanja na problem Jelenice 90 a i našeg društva uopšte. Pozdrav svima!
PS Mnogi imaju pse pa ih čuvaju da se ne pare do fizičke zrelosti (1,5 godine) ali ne i svoju decu jer ona imaju ''svest''. Možda će i ovo poređenje izazvati revolt ali to nas dovodi do činjenice da sve više ''modernih'' devojaka i žena šeta kučiće a ne decu jer decu i ne žele.
 
Dajte ljudi, sex jeste jedna od najfenomenalnijh stvari na svetu, i treba je praktikovati sto cesce, ali opet se dobro uputiti... Milsim, dajte, ja znam vishe o zenskom zdravlju nego cela zenska populacija moje skole jbt.... E, dobra ona ideja da se uvede sex. obrazovanje u shkole :) :) :) U sexu treba uzivati sto cesce mozete, ali sa oprezom :) :)
 
@ZagorBG
Ne smatram te puritancem..naprotiv.Slazem se sa svakom reci koju si napisao.
Dodala bih jos samo ovo: Devojcice,stisni nogice i kada nemas menzis a pogotovu za vreme istog, dok mentalno,fizicki i emotivno ne odrastes..bice ti pametnije i po tvoje zdravlje ...zdravije..
 
Koliko god cinjenica da deca imaju odnose dok su jos prava deca na zalost to je tako i nista tu ne mozemo promeniti.
Takva su vremena dosla, stvar je samo kako ih nauciti da se sacuvaju.
E u to ime...tema ginekologija, svasta se tamo korisno moze procitati.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top