IMAM PUNO MARKICE GDE TO DA PRODAM ???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Markice se u principu otkupljuju 20,30,pa nekada i više procenata manje od kataloške cene ako su kompletne serije u zavisnosti od njihove atraktivnosti odnosno potražnje na filatelističkom tržištu i naravno kvaliteta.
Poništene markice,raspari ,po pogodbi djuture ili uglavnom 50 para,dinar ili dva po markici u zavisnosti od kvaliteta.
Uglavnom izgužvane,pocepane,umrljane,bez zubca itd neće niko otkupiti.
Javi se na priondms@EUnet.yu i napiši šta imaš pa se možda dogovorimo
 
Nitroglicerin:
Neznat ja dali su to serije ili ne, ima puno starih godina od 1800 pa nadalje, ima dosta iscekiranih a ima i ne overenih markica. Ako je neko stvarno zainteresovan neka mi napise na mail-u da jeste pa cu se potruditi da mu posaljem najstarije primerke markica.

Prva postanska marka je izdata 1840. u Velikoj Britaniji ("Black Penny"), a kod nas, u Srbiji 1866. (marke sa drzavnim grbom i likom kneza Mihaila Obrenovica). Tako da ne mozete nikako imati iz 1800.-te. Ja sam zainteresovan za Vasu kolekciju. Voleo bih da je pogledam, pa da nesto i kupim ako me zanima. Inace sam najvise zainteresovan za markice sa podrucija bivse nam Jugoslavije (Srbija, Crna Gora, Kraljevina SHS...).
Nadam se da cemo se cuti.
 
ja imam brdo markica, imam jednu iz 1793, jel zna neko gde je taj katalog, cenovnik tih starih markica, imam ja mislim jos starije, samo ne znam njihovu vrednost.
ova je iz amerike, 1793


Prochitaj ovo i videcesh da je potpuno neverovatno da posedujesh poshtansku markicu iz 1793 godine.jer je prva upotrebljena 6.maja 1840 godine.
*********************************************************************
Džejms Čalmers iz Velike Britanije je prvi 1834. došao na ideju o razvoju poštanske marke. Sličnu zamisao imao je i Lovrenc Košir (Slovenac), poštanski službenik u Beču 1835. ali njegova ideja nije imala dobar prijem. Kasnije koncept samolepljive poštanske marke objavio je Roulend Hil u tekstu Postal Reform: its Importance and Practibility (Poštanska reforma: značaj i praktičnost) 1837. godine. U ovom tekstu on tvrdi da je bolje da pošiljalac plaća prenos poštanske pošiljke. Takođe se zalaže za uvođenje jedinstvene tarife od 1 penija za pismo bez obzira gde se šalje. Čalmerove ideje konačno su prihvaćene u britanskom Parlamentu avgusta 1839. i 6. maja naredne godine izdata je prva poštanska marka Crni peni na kojoj je bio lik kraljice Viktorije
 
Lepo si to napisao prion! I ja sam to pisao još pre više od 3 godine. Dakle da ne dužim, sve stoji što si rekao, sem male ispravke, da je crni peni zvanično izdat 1. maja 1840. godine, ali je u upotrebu pušten tek posle 5 dana, dakle 6. maja.
I još jednom da ponovim za sve one koji pišu da imaju marke pre 1840. godine:
NE MOŽE NIKO DA POSEDUJE POŠTANSKU MARKU KOJA JE IZDATA PRE 1840. GODINE - JER TAKVE NA OVOM SVETU NEMA! PRVA MARKA NA SVETU JE BILA BRITANSKI CRNI PENI, KOJI PRVI PUT UPOTREBLJEN 6. MAJA 1840. GODINE.
Kada neko kaže da ima marku, na primer, iz 1793. godine, onda se tu najverovatnije radi o nekoj jubilarnoj marki koja na sebi sadrži natpis datuma / godine koji se proslavlja ili eventualno kod USA markica pominje nekog američkog predsednika koji je tih godina vladao.
Dakle molio bih neupućene i početnike u filateliji da obrate pažnju na ovaj tekst, pre nego što se na ovaj način oglase.
 
Lepo si to napisao prion! I ja sam to pisao još pre više od 3 godine. Dakle da ne dužim, sve stoji što si rekao, sem male ispravke, da je crni peni zvanično izdat 1. maja 1840. godine, ali je u upotrebu pušten tek posle 5 dana, dakle 6. maja.
I još jednom da ponovim za sve one koji pišu da imaju marke pre 1840. godine:
NE MOŽE NIKO DA POSEDUJE POŠTANSKU MARKU KOJA JE IZDATA PRE 1840. GODINE - JER TAKVE NA OVOM SVETU NEMA! PRVA MARKA NA SVETU JE BILA BRITANSKI CRNI PENI, KOJI PRVI PUT UPOTREBLJEN 6. MAJA 1840. GODINE.
Kada neko kaže da ima marku, na primer, iz 1793. godine, onda se tu najverovatnije radi o nekoj jubilarnoj marki koja na sebi sadrži natpis datuma / godine koji se proslavlja ili eventualno kod USA markica pominje nekog američkog predsednika koji je tih godina vladao.
Dakle molio bih neupućene i početnike u filateliji da obrate pažnju na ovaj tekst, pre nego što se na ovaj način oglase.

**********************************************************************
Da to sam i napisao
Čalmerove ideje konačno su prihvaćene u britanskom Parlamentu avgusta 1839. i 6. maja naredne godine izdata je prva poštanska marka Crni peni na kojoj je bio lik kraljice Viktorije
dakle 6.maja 1840
 
JA IMAM 4 ALBUMA MARKICA....JAKO SU STARE IMA MARKICA IZ JUGOSLAVIE HRVATSKE CRNE GORE SHS NEMACKE MADJARSKE I AUSTROUGARSKE...TO JE JOS SKUPLJAO MOJ CUKUNDEDA I ON JE TO SVE SA PUDEROM I PINCETOM DRZAO U REDU SAD MI TO SAMO ZAUZIMA MESTA IMAM OKO 5000 RAZNIH MARKICA UGLAVNOM SU SVE U NEKOJ SERIJI...AKO NEKO MOZE DA MI POMOGNE GDE MOGU DA PRODAM TO ILI AKO OCE NEKO DA KUPI ODGOVORITE NA FORUMU...A MOZE I NA MAIL MASTEROPENGL@HOTMAIL.COM PA SE NADAM DA CEMO SE CUTI :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top