DC++

njiokmm

Zainteresovan član
Poruka
221
Odnedavno koristim DC++ pa imam nekoliko nedoumica:



1) Do sada sam koristio Shareaza-u koja ima mogucnost da jedan te isti fajl skida od nekoliko korisnika istovremeno... to znaci da i ako neki od korisnika ode off-line, i dalje ima dovoljno ljudi koji su online da mogu da nastavim download koji sam zapoceo (cak se direktno vidi kako se korisnici pojavljuju i "nestaju"). Shareaza koristi "info hash" da bi bila sigurna da je u pitanju isti fajl i da moze da ga skida od nekoliko razlicitih korisnika istovremeno.

Cini mi se da DC++ ovo ne koristi, tj da skida samo od jednog korisnika i da ukoliko on ode off-line, meni ostaje da se nadam da cu ga "uhvatiti" sledeci put kad bude online.

Da li je to tacno? Ima li korisnika koji su 24/7, tj non-stop online? Kako ih prepoznati (neki poseban status koji imaju?).


2) neki useri Hub-a imaju kljuc u ikonici, sta to tacno znaci?
 
ne, ali vecina korisnika je non stop online, tako da nema problema...a ako ti je to bas neophodno, obrati paznju na torrent mrezu....
 
probao sam torrent, ali 90% torrenta je "mrtva"... dc++ ima mnogo veci izbor i muzike i filmova.

Mada je torrent najbolji za softver! zbog mogucnosti da se komentarisu torrenti !

jel znas nesto o "2) neki useri Hub-a imaju kljuc u ikonici, sta to tacno znaci?"
 
njiokmm:
probao sam torrent, ali 90% torrenta je "mrtva"... dc++ ima mnogo veci izbor i muzike i filmova.

Mada je torrent najbolji za softver! zbog mogucnosti da se komentarisu torrenti !

jel znas nesto o "2) neki useri Hub-a imaju kljuc u ikonici, sta to tacno znaci?"
Znaci da su opovi na tom hubu koji imaju kljuc:-)Kao sto su ovde modovi:-)


 
njiokmm:
a sta ti opovi tacno rade...?
Imaju sve moguce nacine da te "odstrane" sa huba, ako naprimer ne delis dosta muzike ili nemas dosta slobodnih slotova da ljudi i od tebe mogu nesto da downloaduju,ako vredjas ostale usere na main chetu ili na privat....etc, etc
 
ma skinite revconnect... to je valjda dodatak za dc++ ili verzija dc++ ...ja je koristim...on 100% skida jednu stvar od vishe usera...cak i prikaze broj usera od kojih se skida u isto vreme...brzina je solidna...recimo ja na adsl imam brzinu skidanja od 30kbs konstantno...
 

Back
Top