Americko drzavljanstvo.
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: Americko drzavljanstvo.

Neproveren član
    Učlanjen
    29.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Americko drzavljanstvo.

Da li je neko od vas na forumu prosao kroz proces dobijanja Americkog drzavljanstva ili zna nesto vise o tome?
    Ja zivim u USA sest meseci kao student. Zivecu ovde sigurno jos najmanje cetiri godine.
    Koliko vremena treba da prodje i kakve sve uslove moram da ispunim da bi se kvalifikovao za proces dobijanja drzavljanstva?
    Da li neko eventualno zna koliko to kosta?
    Sve informacije, saveti i ostale sitnice kao i krupne stvari su vise nego dobro dosle.
    Ako neko zna nesto vise moze postovati ovde, javiti mi se na PM ili pisati na uroshdz@yahoo.com
    Zahvaljujem svima koji odvoje malo vremena.
    Pozdrav

Elita
    Učlanjen
    28.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    280

Podrazumevano Re: Americko drzavljanstvo.

Moras biti u Americi najmanje 4 godine i 9 meseci da bi mogao aplicirati. Posle toga ce te zvati na otiske prstiju, pa na test & intervju i na kraju zakletvu.

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Citat Original postavio UrosWasHere
    Da li je neko od vas na forumu prosao kroz proces dobijanja Americkog drzavljanstva ili zna nesto vise o tome?
    Ja zivim u USA sest meseci kao student. Zivecu ovde sigurno jos najmanje cetiri godine.
    Koliko vremena treba da prodje i kakve sve uslove moram da ispunim da bi se kvalifikovao za proces dobijanja drzavljanstva?
    Sve informacije, saveti i ostale sitnice kao i krupne stvari su vise nego dobro dosle.
    Ako neko zna nesto vise moze postovati ovde, javiti mi se na PM ili pisati na uroshdz@yahoo.com
    Pozdrav
    Niko ti ne garantuje da ces i posle toliko godina dobiti drzavljanstvo. Imam jednu prijateljicu koja je tamo zavrsila fakultet, zivi i radi vise od 5 godina u USA i dalje dobija samo privremenu dozvolu na godinu dana.
    Sve se promenilo od 11. septembra, mnogo su rigorozniji u poslednjih par godina po ovom pitanju.

Ali ko zna, ti si tamo tek 6 meseci, mozda se nesto na bolje promeni dok ne odradis tih 5 godina u USA.

Primećen član Larra (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    53

i koliko sam ja upucena, godine provedene u US na skolovanju se ne racunaju. Gleda se tih 5 godina ako si bio zaposlen i placao porez. Znam iz vise primera.
    (\__/)
    (='.'=) This is Bunny. Copy and paste Bunny into
    (")_(") your signature to help him gain world domination.

Početnik
    Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Postavio bih jedno pitanje svima onima koji zive u USA,dali bilo ko ima bilo kakvu predstavu o tome kako stici u Ameriku kao zdravstveni radnik?Oni vec duze vreme unazad placu za zdravstvenim radnicima(konkretno medicinskim sestrama-tehnicarima)a ja nikako ne mogu da dodjem ni do kakve informacije kako je uopste moguce iz Srbije kao medicinar stici u USA!Ako iko ima bilo kakvu informaciju bio bih veoma zhvalan da me uputi.Unapred hvala

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Citat Original postavio mistic
    Postavio bih jedno pitanje svima onima koji zive u USA,dali bilo ko ima bilo kakvu predstavu o tome kako stici u Ameriku kao zdravstveni radnik?Oni vec duze vreme unazad placu za zdravstvenim radnicima(konkretno medicinskim sestrama-tehnicarima)a ja nikako ne mogu da dodjem ni do kakve informacije kako je uopste moguce iz Srbije kao medicinar stici u USA!Ako iko ima bilo kakvu informaciju bio bih veoma zhvalan da me uputi.Unapred hvala
    Ne bih znao konkretno da ti odgovorim na to pitanje, ne znam sta podrazumevas pod "zdravstveni radnik", da li si medicinski brat ili imas zavrsen medicinski fakultet. Jer, koliko sam ja upucen, nasi lekari u svetu mogu samo da obrisu zadnjicu sa svojom diplomom, na zalost, dok su med. tehnicari veoma trazena roba zbog velike potraznje, ne samo u USA vec i svuda po Evropi.
    Tako da, ako si med. tehnicar, imas dobre sanse da nadjes posao u vecini evropskih zemalja i mozda u USA (za to nisam siguran) .

Neproveren član
    Učlanjen
    29.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Larra
    i koliko sam ja upucena, godine provedene u US na skolovanju se ne racunaju. Gleda se tih 5 godina ako si bio zaposlen i placao porez. Znam iz vise primera.
    A sta ako studiram i radim part-time job?
    Tada isto sam zaposlen i placan porez.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.06.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

A sta ako studiram i radim part-time job?
    Tada isto sam zaposlen i placan porez.

Sve je individualno,ne znam kako oni to odredjuju,ali na primer znam jednog lika koji je zavrsio super fax ovde u Usa ,dobio njihovo sponzorsto za studiranje,na osnovu toga je i dosao,radio part-time....zapravo dva posla i ujedno studirao,nije spavao ni 5 sati dnevno...Pri tom zavrsio studije pre zahtevanog roka ,kao jedan od najboljih studenata....Nakon toga dobio ponude mnogih americkih kompanija za posao....I da nije dobio te ponude ,ne bi mogao ni da ostane ovde...Sada posle 12 godina boravka on je dobio green-card.,,,A tek za pet godina ce imati drzavljanstvo......S tim sto je neverovatno uspesan u poslu kojim se bavi......Ali sve je to mukotrpno i zahteva potpunu posvecenost......
    Da si isao ovde u srednju skolu i da si odmah na pocetku skolovanja podneo papire za drzavljanstvo,dobio bi ga......Medjutim kada covek postane punoletan sve je drugacije,mnogo se vise od njega ocekuje,,
    Kao izgnanik bi mogao dobiti papire odmah....
    E,sad posto ti studiras.....moras se pokazati kao dobar student i naci advokata (ovde ima puno advokatskih kompanija koje rade papire)....Advokat moze sve da uradi ,a i on zna najbolje sta prolazi,samo ti treba kes........
    Bez kesa ne mozes nista....,ali ako radis mozda uspes i da zaradis za dobrog advokata.....Za jedan razgovor ti ne treba vise od sto dolara......toliko kosta njegov sat vremena razgovora sa tobom.....(to znam)....Za pocetak razgovaraj sa advokatom,a za kasnije sve ce ti se samo kasti......
    poz
    Poslednji put ažurirao/la simple_things : 27.01.2006. u 16:29

Neproveren član
    Učlanjen
    29.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sada sam u cetrvtom(dvanestom) razredu srednje skole. Posto imam J1 vizu, nije mi dozvoljeno da podnesem zahtev za drzavljanstvo. Od septembra cu sigurno ici ovde na koledz i tada cu studirati i raditi polovicno. Vec sam punoletan.
    Jedan od razloga(ne jedini ali veliki), zbog kojeg zelim drzavljansto, je sto bi mi to drasticno umanjilo cenu skolovanja. Nesto manje od duplo.
    Kada se na to doda sportska stendija, mislim da ne bi nista morao da platim.
    Znaci sanse da dobijem drzvljanstovo pre zavrsetka studija(makar i u cetvrtoj godini) su skoro nikakve?
    Razumem zasto bih trebao da se konstutujem sa advokatom, ali mi se bas ne daje 100 dolara za neke osovne informacije.
    Hvala na odgovorima.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.06.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Sada sam u cetrvtom(dvanestom) razredu srednje skole. Posto imam J1 vizu, nije mi dozvoljeno da podnesem zahtev za drzavljanstvo. Od septembra cu sigurno ici ovde na koledz i tada cu studirati i raditi polovicno. Vec sam punoletan.
    Jedan od razloga(ne jedini ali veliki), zbog kojeg zelim drzavljansto, je sto bi mi to drasticno umanjilo cenu skolovanja. Nesto manje od duplo.
    Znaci sanse da dobijem drzvljanstovo pre zavrsetka studija(makar i u cetvrtoj godini) su skoro nikakve?
    Razumem zasto bih trebao da se konstutujem sa advokatom, ali mi se bas ne daje 100 dolara za neke osovne informacije.
    Hvala na odgovorima.
    Idi na google i ukucaj usa citizenship...Izbacice ti sajtove sa informacijama o drzavljanstvu i na koji način može da se dobije.....

Neproveren član
    Učlanjen
    29.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Otprilike znam sta se trzi, nego sam hteo da vidim da li je neko na ovom forumu imao licna iskustva sa tim(ili zna nekoga ko jeste, pa je iz prve ruke upoznat sa procesom). To je uvek pouzdanije...

Zainteresovan član maestra (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2005.
    Reputaciona moć
    46

Meni treba neko ko se razume i njihov zakon. Ima li takvih? Trebaju mi odgovori na neka pitanja.

Primećen član Larra (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    53

Mislim da do pocetka koledza nema sanse. Jer, i kad ti odobre (prvo green card, pa 5 god. kasnije pasos/drzavljanstvo) tu mora da prodje dosta vremena da sve to "sazvace" sistem. Znam da su moji mesecima cekali i jedan i drugi dokument. Ukupno im je trebalo 10 godina. I brat moje drugarice je skoro cekao green card nekih 6 meseci da mu stigne, jer salju postom

Moja dobra drugarica je tamo zavrsila koledz, pa je posle njega imala pravo da jos godinu dana ostane u USA i radi (nesto kao praksa) Posle joj je ta firma uspela da sredi vizu na jos godinu dana, ali je nakon toga morala da upise postdiplomske da bi mogla da ostane. Ni govora nije bilo da aplicira za papire. A ona je vrlo upucena u sve to, 7 godina je tamo, znala bi sigruno da je mogla.

Verujem da mozes da se izboris za stipendiju i ako nemas drzavljanstvo. Mnogi moji prijatelji su uspeli.
    (\__/)
    (='.'=) This is Bunny. Copy and paste Bunny into
    (")_(") your signature to help him gain world domination.

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Hvala na odgovorima.
    Dzaba ces dati pare advokatu za savet koji i nije neka velika mudrost. Jednostavno nemas nikakvih sansi da dobijes drzavljanstvo, zaboravi na tu ideju, probaj da dobijes stipendiju, to je izvodljivo.

Neproveren član
    Učlanjen
    29.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio maestra
    Meni treba neko ko se razume i njihov zakon. Ima li takvih? Trebaju mi odgovori na neka pitanja.
    Ja vec 7 meseci proucavam Americki zakon i ustav. Znam ceo ustav sa svim amandmanima napamet.
    Da li cu znati odgovor na tvoje pitanje necu znati dok ne cujem pitanje. Pa da cujemo...

Veoma poznat livija (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2006.
    When deep space exploration ramps up, it will be corporations that name everything. The IBM Stellar
    Reputaciona moć
    166

Pozdrav
    [font=Comic Sans MS]vec ti je gore negde receno da ces posle studentske vize tesko dobiti papire - sto znaci nece se desiti....
    prvo da bi aplicirao uopste za green card moras da ispunjavas odredjene uslove, sto znaci:
    -mozes da ozenis amerikanku - najjednostavniji nacin, ali rizican ako je ne znas (moze se predomisliti u pola braka - sto se desava), ukoliko to uradis automatski dobijas bracnu vizu (nesto kao "temporary" green card - za ovo sam cula, znam za K1 fiance visa) nakon, odprilike, dve godine dobijas green card, a posle narednih pet mozes da apliciras za citizenship.
    -moze neko da te sponzorise za green card, tj. ako nadjes posao koji samo i ti i niko drugi u ovoj zemlji ne moze da radi (ili nekoga ko hoce iskljucivo tebe da zaposli), dakle ta osoba garantuje za tebe, bla, bla... i tako ostajes narednih pet godina, tek kasnije mozes da apliciras za drzavljanstvo.
    -ne znam sta ti studiras, ali ovde su jako trazene medicinske sestre i ucitelji (sto znaci mnogo rada - malo para), ali ako se zaposlis kao (recimo) jedno od pomenutih i prihvatis posao u nekoj (s oprostenejm) piz** ********, automatski dobijas green card, kasnije mozes da trazis papire...

ima toga naravno jos, ali je zavrnuto k'o vinska flasa... srecno, nadam se da ce ti nesto od ovoga koristiti [/font]
    Poslednji put ažurirao/la livija : 09.09.2006. u 08:28

Početnik
    Učlanjen
    26.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Hi ekipa, naletio na forum danas i vidim da ima dobre sprehe o zivotu na brodu. Tako i treba. Ukratko, radio sam na brodovima od 1993 - 2000.
    Skinuo sam se i od onda zivim u Floridi. Legalno sada, a prije ilegalno.
    Ako ikome treba bilo kakav info o radu na brodu ili ostanku u USA - pitajte (nije tesko).
    Ako vam mogu pomoci bice mi drago. Moje misljenje je da su brodovi dobri za zgrnuti i prokockati lovu (ovisno o levelu ludila) ali mogu biti karta za novi zivot.
    Tu na Floridi je cijeli kordon ekipe koja je radila sa mnom na istim brodovima, skinula se i ostala. Svi ilegalno i svi sredili papire.
    Sve se moze. Cujemo se.
    Evo čovjeka koji obećava, pa tko se odluči neka ga kontaktira na linku: Novi Život

Aktivan član Maya! (avatar)
    Učlanjen
    17.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

nikad ne bih uzela tudje(iz druge drzave) drzavljansto...Srbi su Srbi

Nov član
    Učlanjen
    27.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano n-400

Caooo,
    imam jedno pitanje u vezi americkog drzavljanstva, trenutno popunjavam N-400 aplikaciju i ima jedno pitanje gde pita za datume od kad do kad sam radila (employment dates), datume kad sam krenila i zavrsila skolu, posto sam dosta skola promenila nemogu bas sad da se sjetim tacni datuma, od svake skole, sta ako bas ne bude tacan datum, mozda budem malo ofulala, oce nesto to smetati na drzavljanstvu ili ne? mora li biti tacno basss? Hvala unapred

Primećen član Florrie (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

@joca, nije frka ako pogresis datume, ko se toga jos moze setiti gledaj da napises barem mesec i godinu tacno.

Početnik
    Učlanjen
    02.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Koliko se moze boraviti van Amerike sa green card a da se ne izgubi ???

Nov član
    Učlanjen
    24.10.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Zanima me sledece...
    Moj drug je u americi vec godinu i po dana...u medjuvremenu je dobio zelenu kartu,a nije se ozenio amerikankom...zanima me da li je to moguce?i koji su drugi uslovi za dobijanje?

Primećen član mika_hakkinen (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Citat Original postavio marajuska Pogledaj poruku
    Zanima me sledece...
    Moj drug je u americi vec godinu i po dana...u medjuvremenu je dobio zelenu kartu,a nije se ozenio amerikankom...zanima me da li je to moguce?i koji su drugi uslovi za dobijanje?
    Moguće je. On je imao pravni osnov za dobijanje GC. Osnova je više: rodbinske veze, zaposlenje, lutrija...

Poznat Hedonista (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

sammo lutrija...naravno da nije moguce

Domaćin VanZandt (avatar)
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    104

Citat Original postavio mika_hakkinen Pogledaj poruku
    Moguće je. On je imao pravni osnov za dobijanje GC. Osnova je više: rodbinske veze, zaposlenje, lutrija...
    Moze i ako ima dovoljno novca da ulozi, ili po osnovu struke (na primer neki naucnik ).
    Preko posla moze, ali ne tako brzo, osim ako vec ranije nije poceo proces za zeleni karton.
    Preko rodbinskih veza traje jos duze.

Slične teme

1. AMERIČKO RVANJE
    Autor Aki96 u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 73
    Poslednja poruka: 19.05.2010., 23:21
  2. Americko drzavljanstvo - rupe u zakonu
    Autor hadzic u forumu Severna i Јužna Amerika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 18.08.2008., 22:21
  3. Americko licemerje
    Autor Jerry Ropero u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 25.08.2006., 09:24
  4. Srbi ratuju za Americko drzavljanstvo (Srbi u US Army)
    Autor Alekasandar2 u forumu Politika
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 31.05.2006., 01:01

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •