ISPOVEST JEDNE KU(R)VE

B

Bliss

Gost
..ovo je preuzeto davno sa drugog foruma...prica mi se ucini zanimljivom..pa sam je kopirala..i dala joj naslov...
a i da malo razbijem monotoniju na LJIS...
ps.nadam se da nije bilo ovakvih tema do sada...


Možda je vrijeme da jedna profesionalna prostitutka javno obznani svoja iskustva u pogledu onih stvari za koje se tvrdi da su "ljudske vrijednosti".


Dakle, mnogi veličaju tu ljubav!
Sada ću vam navesti nekoliko primjera što se nalazi u pozadini tih čarobnih snova; što dakle sačinjava pozadinu prekrasnih slika divnih i gotovo zavidno uzvišenih "sretnih" obitelji. Mnogi s uzdasima, gotovo sa suzom u oku promatraju te "sretne obitelji". Ali ono što je izvana lijepo, iznutra je najčešće trulo i pokvareno.

Nisam jeftina uličarka i vrlo sam obrazovana. Uglađeni poslovni ljudi, s kravatama, u urednim bijelim košuljama, s namještenim manirima i naoko iznad svega pristojni, nemilosrdno pljačkaju svoje radnike i svoju klijentelu, da bi svoju djecu mogli školovati na jednom od skupih američkih sveučilišta. Amra Buza je nakon odlaska u Ameriku pronašla sličnu takvu klijentelu, zaradila priličan novac i tako - ne "preko veze" kao Jure i Boban - stekla dvije diplome. Odlično govori tri svjetska jezika, i njezina su primanja u svega nekoliko noći veća od godišnje zarade mnogih.

Zašto je to tako?
Zato jer u samim ljudima i u njihovoj lažnoj kulturi i ciilizaciji nešto škripi!
Oni ne dolaze samo po moje tijelo, kako to mnogi misle; oni hoće da budem njihov psiholog. I tako sam obavljajući svoj posao stekla još jednu školu.
Školu koja me naučila da je ovaj svijet okrutan, da su posvuda prljave laži, i da ljudi preko njih ne obazirući se skakuću, dok poput ptičica poje o ljubavi i zanosima.

Neki dolaze govoreći kako vole svoje žene, ali im "nešto jako nedostaje", i ja im to, kažu oni, dajem. Ono što im ja dajem je razumijevanje. Ja duboko poštujem svaku njihovu želju i razumijem svaku njihovu skrivenu namjeru. Njihove žene bi ih zbog toga, u većini slučajeva, osudile, jer su licemjerne i jer kao prvo sebe ne žele prihvatiti takvima kakve su. S druge strane, one koje su to spremne prihvatiti, nisu spremne otići toliko daleko. Zato Amra Buza na svoj način liječi njihovu konzervativnost i njihovim muževima ugađa ono, što bi im inače one trebale ugoditi.

Često tijekom vikenda znam susretati svoje klijente s obiteljima u gradu. Naizgled sretne obitelji! Njihova djeca veselo ližu sladoled i poigravaju se balonima, dok se otac i majka drže za ručice i cvrkuću o divoti proljetnog dana. Lahor umiva njihova ozarena i sretna lica, i ljudi ih promatraju gotovo sa zavišću.
Većina njih ne želi me izbjeći u takvim trenucima. Ne, oni me svojim suprugama predstavljaju kao "poslovnu partnericu", a često s takvim obiteljima odem i na kavu. Moja spretnost uvijek ima spremnu priču za takve zgode.


Sada bi netko rekao: "Užas! kakva drskost!"
Neki će reći: "Pokvarena *****! Kako samo možeš!?"
Ali to govore oni koji ne žele vidjeti istinu o takvoj sreći. Koji ne znaju i ne žele znati da takvo vanjsko razumijevanje i sklad kriju jednu površnost i formalnost. Formalnost koja se često tumači kao "bračna ljubav".

Isto tako vas moram uvjeriti da se takve stvari događaju tako često, da mi se želudac okreće kada recimo prelistam jednu "Gloriu" gdje se nalaze slike "presretnih", gotovo do savršenstva oslikanih obitelji. Jer pozadi sve te izvanjske ljepote moji klijenti svjedoče o truleži nerazumijevanja, bahatosti, o mnogim loše skrivenim materijalnim ineteresima koji održavaju te veze, i o ljubavnim dramama koje su sve, samo ne ljubavne!

Svašta žena može doznati o onome što se pozadi tih privlačnih sličica zbiva. Tako mnogi nazovimo ih "uspješni" ljudi tvrde da znaju kako ih njihove žene cijene jedino zato, što imaju dosta novca. Oni znaju da bi ih cijenile dalkeo manje, da ga nemaju toliko. Mnogi su pak vrlo okrutni, i o tome govore i onda, kada to nije točno, i kada vlastite projekcije svojih slabosti preslikavaju na svoje jadne i naivne žene. Da, postoje one koje vole takve monstrume samo zato, jer im imponiraju snagom koja je međutim prerasla u okrutnost.

I tako noću tješim muškarce.
Mogu vam reći da sam češće psihološka savjetnica nego "***** u krevetu", kako se to obično kaže. Nakon što istresu što ih tišti, prvo ono u duši a potom sjeme iz svojih sprava, oni svojim ženama odlaze najčešće sretni.
I tako sam mnogima - gle apsurda! - spasila brak!
Njihove žene već bi odavno ostale bez njihove "zaštite" da ja, Amra Buza, nisam bila rame na kojemu su plakali.

I tako se postavlja pitanje gdje je u svemu tome ljubav i što je ljubav. I što se sve ovdje tumači kao ljubav! A ja vam kažem da tamo gdje ima jako mnogo blještavila, gdje se naizgled nalazi velika sreća, i gdje je naoko sve u redu, ima najviše smeća.
Neki muškarci mi govore: "Ali ja volim svoju ženu..." Naravno, time kao da žele reći da ne znaju što ih tjera da budu sa mnom.
Ali što ih to tjera?
Tjeraju ih nagoni.
Oni su sebi postavili neumjerene ciljeve i postali su žrtvom ljudske ludosti da teže onome, što uslijed svoje prirode ne mogu postići. Oni smatraju da je čovjeku u krvi da bude vjeran, pošten i idealan, i da se mora žrtvovati da takvo što, gotovo potpuno neostvarivo, ostvari.
I tako, mučeći se da razumom pobijedi svoje nagone, dolazi kod Amre Buze na njen ležaj. Zatečen zbog čega je uopće ovdje!

Čovječe, ovdje si zato jer lažeš sam sebe!
Jer pokušavaš odglumiti da si ono što nisi!
Jer pokušavaš izvana nametnuti jednu lažnu sliku sebe i svoju prirodnu pokvarenost nastojiš kultivirati, dovesti u red.
Ti si ovdje zato jer si sebi stranac i jer misliš da se razumom nagoni mogu pobijediti.
Zato si moj klijent!
Da, zato.
Jer si slijep vidjeti tko si; jer se ne želiš pomiriti s time da su tvoji zahtjevi u žiovotu pretjerani. Jer je ideal kojemu stremiš neostvariv. I zato si tako pokvaren i ohol, jer kod drugih osuđuješ ono što sebi još nisi oprostio.







To je dakle moj kruh.
Nekima će se to činiti pokvareno, ali ja sam ljudsko biće i od nečega moram živjeti.
***** jesam, ali mi ne pada na pamet da bih se po žurnalima i časopisima hvalila kako sam "fina mamina curica", da bi me već sutradan raskrinkale ukradene video vrpce.
Isto tako pošteno zarađujem svoj novac, nikoga ne oštetim, i svačiju želju zadovoljim i u psihološkom i uz fizičkom smislu. Za mnom ne ostaju jadni i napaćeni radnici kojima ne isplaćujem plaću dok se s kurvama provodim na krstarenjima a preko novina veličam svoju sretnu obitelj i navodno veliku čast. Ne kradem kamate pologa od političkih stranaka u bankama, ne podmećem noge svojim suparnicima da bi ih pretekla, niti ubijam da bih ostvarila svoj san. I dobro da je tako, jer tko zna što život nosi! Svi se mijenjamo zavisno o okolnostima, iako tvrdimo, o da, kategorički tvrdimo, da nije tako.

Isto tako za mnom ne ostaju nesretne žene, kojima ja otimam muža, jer ja im ga u stvari čuvam. Mnoge žene, koje su drugima zauvijek otele muževe, spremno će reći da sam "pokvarena *****", ali što reći za njih. Jer kada njima čovjek kaže da su *****, one će vas dati na sud zbog nanesenih duševnih boli. Mnoge od njih svoj pristanak na vezu s nekim muškarcem tumače kao ljubav, dok su u stvari pogonjene materijalnim interesima. I one će takvu ljubav grčevito braniti. One će se kleti do neba da je to zaista ljubav.

što je onda *****?
Ma ona je samo ODRAZ društvene pokvarenosti. Ne, nije ona pokvarenost sama po sebi.
Ona je samo servis, jedan ventil kuda ta pokvarenost, potpuno urođena čovjeku, želi mnakratko napustiti jedno biće da bi mu se s vremena na vrijeme, kada se nakupi, ponovno vraćala.

I što je onda društvo, što je ljubav, što je plemenitost, razumijevanje i sklad?
Samo MASKE pod kojima takozvani ljudi djeluju!
Samo MASKE, maske koje će svi redom skinuti na mekom jastuku ***** i uspješne psihologinje Amre Buze.
Zato ***** znaju da je sve LAŽ!
I zato ***** ne vole, jer ***** mnoga stremljenja slijepih ljudi jasno prikazuju kao - obmane!
 
Nisam sve prochitao shto si napisala, ali na ono shto sam uhvatio naposao sam ovaj post. Imam jednu prijateljicu koja se bavi prostitucijom dodushe ne kod nas nego u Berlinu, i ona je u principu potvrdila da dobar deo dolazi samo da bi se isprichao (shta zahtevaju oni koji dolaze zbog sexa nisam pitao). Pa i logichno je. Ipak od majke njegove dece ili sl. ne moze chovek bash svasta da trazi, svet je josh uvek pretezno konzervativan, shto ce reci misionarska poza u mraku vlada.
 
pa i "11 minuta" je isto to skoro, nego mene zanima koja je tema zapravo ?
da li neko ima prava da osudjuje ovo drushtvenu delatnost ili shta ?
jel treba uopshte neko neshto da komentarishe i u kom pravcu treba da ide diskusija ?
 
ova tema je copy-paste sa drugog foruma...znaci tekst koji je ovde napisan je teks devojke koja se predstavila kao ku(r)va...pa mozete pisati svoje misljenje za pocetak...
...bile su mi dosadne teme...a ovaj tekst dugo cuvam na kmpu...pa evo prilike da ga objavim
...samo da me neko jos i ne tuzi zbog autorskih prava.... 8)
 
raindog:
pa i "11 minuta" je isto to skoro, nego mene zanima koja je tema zapravo ?
da li neko ima prava da osudjuje ovo drushtvenu delatnost ili shta ?
jel treba uopshte neko neshto da komentarishe i u kom pravcu treba da ide diskusija ?


ovde ljudi daju sebi za pravo mnogo stvari....ova tema je objavljena da bi se diskutovalo o njoj...da li ces ti ili neko da osudjuje...ja necu da ulazim u to....znaci znamo da definitivno svojim komentarima ne mozemo povrediti osobu o kojoj se ovde pise...
 
ma suze su mi krenule...
ako je sve tako pokvareno, ljigavo i trulo, zasto ova zena ucestvuje u tome?
sta god da neko radi, nek radi, ne tice me se..ali ovakvi lamenti nad pokvarenoscu sveta mi zaista okrecu zeludac...
poyebi se i uzmi pare...tu se prica zavrsava...i nisu svi s maskama i ljigavi ali je to zgodno opravdanje...
 
raindog:
pa i "11 minuta" je isto to skoro, nego mene zanima koja je tema zapravo ?
da li neko ima prava da osudjuje ovo drushtvenu delatnost ili shta ?
jel treba uopshte neko neshto da komentarishe i u kom pravcu treba da ide diskusija ?

Ja je upravo citam.Nisam skroz procitala uvodni post ali mi se cini da ipak nema mnogo veze sa knjigom.Knjiga govori o razlici izmedju seksa kao ,recimo cina zadovoljstva,i vodjenja ljubavi.Ali u sustini govori o ljubavi i ne osudjuje prostitutke... :roll:
 
pa sve sto j na ovom forumu je vec ispricano...pa sto da ne razbijemo monotoniju sa jednim textom...ko zna mozda ih ima oko nas... 8)
ja sam tekstom ostala fascinirana...narocito time koliko ona sebe opravdava...
...he he te svetice....
 
Timothy Leary was born on October 22, 1920 in Springfield Massachusetts. His mother was from a very conservative background, while his father was from a far more liberal environment. His father was contemptuous of authority figures that worked for the political "system" and often read stories while intoxicated to his wife and son. He first attended college classes at the Jesuit College of the Holy Cross, but was not satisfied. He took a test to become a student at West Point and was accepted based on his high score.

In the 1940s, Timothy attended classes at the US Military Academy at West Point. He was not exactly a model cadet and began to suffer reprimands. On one morning after an alcohol party, he was awakened early by a superior and said that he was dying and would never be able to make reveille again. He was subsequently charged with violation of honor and silenced for nine months, making other cadets unable to converse with him. The African-American cadets showed sympathy for Timothy and started hanging out with him. They too had been silenced, although it was for reason of racism. Timothy began writing his first book and studied philosophy during this time.

Several of his classmates that were on the honor committee came to him and asked him to quit from the school since his punishment of silence was decreasing the morale. He agreed to leave on the condition that they read a statement in the cafeteria proclaiming him innocent of the charges previously placed against him, which they did to the cheers of his classmates. Timothy resigned from West Point with a bitterness towards the racist authority figures that controlled society and government at the time.

Timothy next traveled to the University of Alabama, where he studied psychology. Although he was a 4.0 student, he was expelled after spending the night at a girlfriend's room in the female dormitory. He lost his deferment and was forced to join the military for the World War 2 effort, although he was allowed to finish his degree during that time. At one point, he was in danger of being placed on the battlefront in the South Pacific offensive, but the chief psychologist at an army hospital in Pennsylvania managed to have him transferred there for a residency.

In 1944, he met a woman named Marianne and married her soon after. They moved to Berkeley, California and he earned his doctorate there, conducting research in psychotherapy. In the 1950s, he became a university professor at UC-Berkeley, but his wife, suffering from post partum depression after her second child, committed suicide on October 22, 1955 by running the car in the garage.

Timothy was horribly depressed by his wife's death and moved to Europe, where he was given a research grant. His friend Frank Barron from Berkeley visited him and told him about a trip he made to Mexico, where he had a religious experience after eating mushrooms. At first, he ignored the importance of Frank's words, warning him about his scientific credibility.

Timothy was able to interview for a teaching position at Harvard University when the director of the Harvard Center for Personality Research, David McClelland, came to Europe. McClelland was very impressed by Timothy's ideas on psychotherapy and offered him a position in 1960.

Timothy's first experience with hallucinogens occurred during a research expedition to study the traditional healing methods used by Latin Americans. He consumed psilocybin mushrooms while he was in Mexico in 1960 and returned to Harvard in order to initiate the Harvard Psilocybin Project with his old friend Frank Barron. This established him as one of the founders of the Psychedelic Movement that occurred during the 1960s.

The group was allowed to administer psilocybin to prisoners at the Concord state prison. After the prisoners were released, they were placed in suport groups, resulting in only 10% of the released returning to prison. They also conducted placebo tests by giving divinity students placebos and actual psilocybin. The results were obvious, with the students who took the psilocybin describing a true spiritual experience.

In 1962, Timothy tried LSD and described it as the most shattering experience of his entire life. A man named Michael Hollingshead from the UK came with a mayonnaise jar filled with LSD-laced powdered sugar. However, Harvard became very suspicious of Timothy's activities and required extensive supervision of his research, particularly the administration of drugs to students. Parents became angry when their children had a spiritual experience that completely changed their lives, causing some to move to India or drop out of school. This put immense pressure on the university and in 1963, Timothy was fired from his position.

Timothy continued researching LSD with his friend Richard Alpert (also fired from Harvard) in a mansion near New York City. It became a popular hangout for the incredibly hip, who came on the weekend to have their spiritual experience. However, Timothy began to become distanced from Alpert, who he thought was allowing the research to get out of hand. Alpert eventually changed his name to Baba Ram Dass and departed to teach Eastern Culture.

In 1964, Timothy remarried to a woman named Nena Von Schlebrugge, but their relationship quickly dissolved. He began dating a woman named Rosemary Woodruff and left on a vacation to Mexico with his two children, but was not allowed to enter the country. On the way back through customs, an amount of marijuana was discovered in his daughter's handbag. Timothy took the blame for it and was sentenced to thirty years in prison, while his daughter received five years. His imprisonment made him a martyr to the LSD movement and became even more popular throughout the country. Richard Nixon declared him the most dangerous man in America and began undertaking a more militant strategy against drug usage.

He began widely promoting the powers of LSD with a philosophy of "Tune in, Turn on, and Drop Out" in order to fight the conservative anti-drug values endorsed by the government. Timothy moved to California after his marijuana possession case was overturned by the Supreme Court and became a big member of the anti-war movement. He recorded music albums with artists like Jimi Hendrix and John Lennon.

However, one day Timothy and his wife Rosemary were pulled over by a police officer known for planting drugs. They were charged with possession of marijuana, LSD, and hashish, resulting in a sentence of ten years in prison, although the charge usually only merited six months of probation. He was immediately placed in jail, despite initiating a lengthy appeals process. He was sent to a low security prison in San Luis Obispo and managed to escape by dodging search lights and pulling himself along on a cable that went over the barbed wire fences.

He moved to Algiers after being offered asylum, but was placed under house arrest. He moved to Switzerland, where he was able to meet Dr. Albert Hoffman, the man who discovered LSD. The United States government was able to get him extradited, but he escaped to Afghanistan, only to be handed over to the DEA. During the 70s, he spent about four years in prison and, after his release, found himself without a house, job, or credit. He moved to Los Angeles, where he socialized with celebrities and married Barbara Chase in 1978.

During the 80s, Timothy traveled throughout the nation, giving lectures at universities about the coming computer age and how it would change the world. He also started his own software design firm called .Futique, which digitized thought-images. Throughout the 90s, he continued giving lectures and working on his website, leary.com.

Timothy Leary died from prostate cancer on May 31, 1996 in Beverly Hills, California. He was cremated and part of his remains were launched into outer space.
 
goldfish:
bzv ..........ova prica mi lici na one iz jeftinih love story casopisa za tinejdzere....ili ja ne razumem..........
valjda smo znali sve ovo i ranije, a ne da nam o tome prica jedna kur**!?!?....... :roll:


pa pricala je nekom drugom ...na drugom forumu...ja sam samo prenela deo njenih komentara..a ti ako ti se ne svidja idi da citas love story casopise....
 
Bliss:
ovde ljudi daju sebi za pravo mnogo stvari....ova tema je objavljena da bi se diskutovalo o njoj...da li ces ti ili neko da osudjuje...ja necu da ulazim u to....znaci znamo da definitivno svojim komentarima ne mozemo povrediti osobu o kojoj se ovde pise...


pa valjda ako hocesh da se diskutuje o nechemu onda postavish svoj stav, pitanje ili shta vec
u principu ne kontam o chemu ovde treba da se diskutuje :confused:
mogla si isto tako da zalepish i zhivotnu prichu nekog pekara iz obliznje pekare
ne vidim bitnu razliku
 
raindog:
pa valjda ako hocesh da se diskutuje o nechemu onda postavish svoj stav, pitanje ili shta vec
u principu ne kontam o chemu ovde treba da se diskutuje :confused:
mogla si isto tako da zalepish i zhivotnu prichu nekog pekara iz obliznje pekare
ne vidim bitnu razliku
Jasan je i njen stav da je osudjuje a jasan je i tvoj stav da je branis....
 
Ma ljudi manite se.....

Znate onog gancija kada ga pitaju za pacove.... A on kaze veliki pacovi bla bla, a pita ga lik jel on penzioner, a on kaze da jeste. A pita ga gde je radio, a on kaze

"Pa dobro nisam ja nigde radio, ja sam usio skole i ja sam neki veliki dr mr pr....."

Yebi ga.


Ja kad vidim ribe koje rade u kaficima buticima (dok su mlade i lepe) a kasnije u kojekavim trafikama i str, kada se ofucaju, ja kazem sebi, meni je zao tih riba ali sto nisu ucile skole i ne bi morale to da rade.....

Isto vazi i za ovu kuravu. Lakse je rasiriti noge i reci "ja moram de prezivim, ja sam postena zena, samo radim svoj posao" to moze da kaze i placeni ubica.
 
anakin:
ma suze su mi krenule...
ako je sve tako pokvareno, ljigavo i trulo, zasto ova zena ucestvuje u tome?
sta god da neko radi, nek radi, ne tice me se..ali ovakvi lamenti nad pokvarenoscu sveta mi zaista okrecu zeludac...
poyebi se i uzmi pare...tu se prica zavrsava...i nisu svi s maskama i ljigavi ali je to zgodno opravdanje...


Haha zato si ti ucila skole!!! :lol:
 
Bliss:
pa pricala je nekom drugom ...na drugom forumu...ja sam samo prenela deo njenih komentara..a ti ako ti se ne svidja idi da citas love story casopise....

Ajde da ti ja objasnim neke stvari:roll:
Priča jeste "ala" jeftini romani, izmišljena je, pisala je osoba pod drugim nick-om, šta više, pisao je muškarac.
Zašto - to samo on zna.
Meni je bilo dosadno da je čitam celu.
I ako se ne varam ta tema ima 17 stranica, a ti ni na ONOM, a ni na OVOM forumu nisi ni jednu reč napisala o tome, već nudiš nečije izmišljene redove za diskusiju.8-)
 
Petar_Pan:
Jasan je i njen stav da je osudjuje a jasan je i tvoj stav da je branis....

znash pero mogu i ja da osudjujem choveka koji vozi pauk jer mi je zaboga odneo automobil, samo bi pre toga trebala da se zapitam zashto sam parkirala na nedozvoljenom mestu

a ako mi neshto ide na racq onda su to 'bezgreshni' puritanci i vechiti moralisti koji uvek imaju u koga da upiru prstom , ko ce shta da radi i zashto, apsolutno nije moj problem, ako mene to ni na koji nachin ne urozhava

u svakom sluchaju mi je poshtenije reci shta si i chim se bavish bez imalo blama, nego izigravati mister perfect-a, sve osmehujuci se sa bilborda u 'toplom' porodichnom okruzhenju :roll:, shto je najgore upravo su takvi najglasniji u javnim osudama
 

Back
Top