Hrana za mačke
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Hrana za mačke

Početnik
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Hrana za mačke

Ćao svima.
    Na jednom sajtu o životinjama pronašla sam jezivu priču o tome kako se pravi hrana za pse. Prosto nisam mogla da vjerujem, pa me interesuje vaše mišljenje o tome da li je stvarno hrana koju dajemo našim mačkama napravljena od svakakvih ostataka ( ne bih da nabrajam od čega sve nije tamo pisalo da se pravi) pa čak da ima i otrovnih materija.
    Ja mojoj mački dajem Wishas hranu za mačke i do sada nisam imala nikakvih problema, moja mačka je obožava i vidim da joj prija, ali sam se posle ovih tekstova uplašila, pa sam htjela da čujem vaše mišljenje i iskustva.

Početnik Lady_bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.11.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Hrana za mačke

Ja uglavnom mačku hranim Royal canin-om ... konsultovala sam veterinara i rekao mi je sledeće :"pokušaj da izbegneš svu obojenu hranu, ...daj joj hranu prirodne boje" .. ima logike, zar ne? Uglavnom su "otrovne materije" u boji.
    Pored royal canin-a, moja maca voli meso, krastavac, ponešto od voća i naravno travu za mačke ...
    Pozdrav i ne brini

Početnik
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

Hvala na odgovoru Lady bgd, i ova hrana koju joj dajem ima normalnu boju, nalazi se u limenkama a dajem joj i soseve od povrca i mesa i pastete.

Početnik
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

Kako da nabavim Royal canin hranu za macke, ja sam iz Podgorice, koliko znam kod nas je nema.

Struja
    Guest

molim vas da obratite paznju na hranu koju im dajete.posle nekoliko godina upotrebe dolazi do problema sa radom bubrega, do kalcifikacije urina i macka na kraju umire u strasnim mukama.cula sam za par primera.naravno da uzivaju u toj hrani, uostalom kao i ljudi u brzoj sa svim mogucim aditivima za ukus.zato je bolje da im dajete ono sto bi i vi jeli.

Početnik Lady_bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.11.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Veoma su oprečna mišljenja po pitanju hranjenja mačaka ... konsultovani veterinar, u koga imam puno poverenje, kao i većina literature koju sam čitala, da bi moja "lavica" u potpunosti uživala, se slažu makar po pitanju granulirane hrane..
    Skoro sam gledala neku emisiju u kojoj čovek kaže da je za mačku najzdravije da se hrani onim što bi inače u prirodi našla...pa je naveo primer živog miša, pileta od jednog dana i slično .. .Ja nisam spremna na tako radikalne mere ... mada zvuči potpuno logično..
    Uglavnom.. čovek reče .. ako ne možete da je prirodno hranite .. onda bar nemojte da joj dajete hranu koju vi jedete, jer mačkama su potrebne drugačije stvari iz hrane u odnosu na ljude .. misleći prevashodno na taurin.

Mislim da je u svakom slučaju potrebno čuti mišljenja svih ljubitelja mačaka, kao i iskustva, dobijene informacije spojiti sa onim pročitanim iz knjiga i razne literature i sve to prilagoditi svom ljubimcu .. bojim se da su slučajevi, koje si navela @Struja, extremni.

@jecav
    zaista ne znam gde može da se nabavi Royal Canin u Podgorici, pokušaj u nekom kvalitetnijem pet shop-u
    Pozdrav

Struja
    Guest

pa jesu ekstremni i zabrinjavajuci,ali kazem cula sa nekoliko strana od prijatelja koji su imali ta iskustva.davali su im wiskas ako se tako pise.moje macke jedu preradjeno meso,cisto i ribu.i ok su.s tim sto se setaju napolju.kad smo kod toga, nije se jednom desilo da donesu misa, vrapca ili cak gustera.e sad ne znam da li jedu i gustere ili se samo njima igraju.ali to sto je veterinar rekao zvuci logicno sasvim.onda je recimo ok da se povremeno samo kupe vitamini i minerali uz obicnu ishranu.

Veoma poznat smeh (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

[font=Comic Sans MS]Zastupnik za Royal Canin je Royal Vet iz Beograda.[/font]
    [font=Comic Sans MS]Na reklami stoji sajt:[/font]
    www.zivotinjsko-carstvo.com [font=Comic Sans MS]pa u nastavku[/font] www.royal-canin.fr
    [font=Comic Sans MS]Pogledaj, možda nađeš podatke za prodaju u Podgorici.[/font]
    [font=Comic Sans MS][/font]
    [font=Comic Sans MS]Inače, kad sam već ovde, ne mogu da ne kažem kako imam izrazito negativan stav prema gotovoj hrani za kućne ljubimce. Upotrebljavam je samo u krajnjoj nuždi (žurba i sl.), što znači vrlo, vrlo retko, ili baš onako za "zaslađivanje".[/font]
    Poslednji put ažurirao/la smeh : 19.01.2006. u 13:12

Veoma poznat Guru 42 (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    258

Citat Original postavio smeh
    [font=Comic Sans MS]Zastupnik za Royal Canin je Royal Vet iz Beograda.[/font]
    [font=Comic Sans MS]Na reklami stoji sajt:[/font]
    www.zivotinjsko-carstvo.com [font=Comic Sans MS]pa u nastavku[/font] www.royal-canin.fr
    [font=Comic Sans MS]Pogledaj, možda nađeš podatke za prodaju u Podgorici.[/font]
    [font=Comic Sans MS][/font]
    [font=Comic Sans MS]Inače, kad sam već ovde, ne mogu da ne kažem kako imam izrazito negativan stav prema gotovoj hrani za kućne ljubimce. Upotrebljavam je samo u krajnjoj nuždi (žurba i sl.), što znači vrlo, vrlo retko, ili baš onako za "zaslađivanje".[/font]
    A sa čime ti hraniš svoju micu, ako nije tajna???

Zainteresovan član Fleur (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Reputaciona moć
    47

Meni je moj veterinar rekao da izbjegavam hranu koja ima "byproducts" (pise u sadrzaju) To je ustvari otpad iz raznih fabrika mesa i oni to samelju i to su ustvari ti byproducts. Jos jedna stvar me iznenadila da ta hrana koju stavljaju tako ne podpada pod nikakve standarde vlade (FDA) za testiranje protiv raznih virusa, parazita i to. Zato ja dajem mom macku samo hranu iz prodavnica zdrave hrane, i to samo onu suvu. Ona ne sadrzi byproducte. Zove se Hollistic, a mislim da ima jos par vrsta hrane koje nemaju te byproducte (Royal Canin je cini mi se jedna od njih)
    Ja bih rado davala mom macku i neku kuvanu hranu, meso i to, ne bi mi bilo tesko, ali on to nece ni da primirise. Samo jede svoju hranu, a od nase hrane jedino voli jabuke. :???:

Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

Citat Original postavio Guru 42
    A sa čime ti hraniš svoju micu, ako nije tajna???
    [font=Comic Sans MS]Uh... Kad su mačke u pitanju, ja prosto ne smem da vam kažem (sad se jaaaaaaako stidim ops: ). Naime, ja ne znam koliko mačića je pročlo kroz moju kuću - taman ga zavolimo, ono malo poodraste i navikne se na nas i - nestane .[/font]
    [font=Comic Sans MS]Neko se tako zadržalo samo dan, dva, neko mesec dana, neko i čitavu godinu, ali stalno nestaju! [/font]
    [font=Comic Sans MS]Dok smo imali Larija (pas), verovali smo da je on glavni krivac jer ih, možda, maltretira bez prisustva svedoka , ali ništa se nije promenilo.[/font]
    [font=Comic Sans MS]Međutim, odrasle mačke vole moje dvorište i stalno ih ima... Kad sam to ukapirala, odredila sam mesto gde im ostavljam hranu (nekad su to "mesnati" ostaci naših obroka kojih obično ima, a ako nemam šta drugo da im dam -kupim u mesari grtljančiće ili nešto slično) i imam puno dvorište najrazličitijih mačaka koje uopšte nisu moje, ali su lepe, zanimljive svaka na svoj način i redovno dolaze. [/font]
    [font=Comic Sans MS]Inače, pošto je tema gotova hrana (o kojoj ne mislim ništa dobro) , psa sam hranila mešavinom koju sam sama pravila (povrće, žitarice, meso) i svakodnevno kuvala. Možda deluje zastrašujuće, ali kad navikneš uopšte nije... a tu je i zamrzivač i razna druga pomagala [/font]

Učlanjen
    08.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    258

Da li si nekad pomislila da im možda nešto ne prija, kod vas u kući?? Ne kažem da ste ih maltretirali.. ali?? .. nešto tu ne štima!? Kada vlasnik previše maltretira psa on će ga, jednostavno, izujedati.. posle duge trpnje.. a mačka jednosavno "pobegne".. znači, ipak se nije navikla!?
    Ali šta ću ja ovde!? Pa ovo uopšte nije moja tema..

Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

Citat Original postavio Guru 42
    Da li si nekad pomislila da im možda nešto ne prija, kod vas u kući?? Ne kažem da ste ih maltretirali.. ali?? .. nešto tu ne štima!? Kada vlasnik previše maltretira psa on će ga, jednostavno, izujedati.. posle duge trpnje.. a mačka jednosavno "pobegne".. znači, ipak se nije navikla!?
    Ali šta ću ja ovde!? Pa ovo uopšte nije moja tema..

[font=Comic Sans MS]kako nije "tvoja" tema?[/font]
    [font=Comic Sans MS]Pa sve teme su naše, zar ne?[/font]
    [font=Comic Sans MS]Što se pitanja tiče: Da, naravno da sam razmišljala... I nemam odgovor, zaista.[/font]
    [font=Comic Sans MS]Kada sam bila mala, uvek smo imali mačke i nikad nije bilo problema. Sad nam dolaze "tuđe" odrasle )imamo "mnjau-mnjau" koja stalno mnjauče, "razbojnika" koji munjevitom brzinom mazne sve što mu se dopada, "glavonju" koji je neviđena lenština, jednu nežnu šarenu cica-macu kojoj nikako da smislim ime... i mnogo onih "u prolazu") i leškaju tu po ceo dan, klopaju redovno, jure se po tavanu, neke se maze, neke traže da im se otvore vrata... [/font]
    [font=Comic Sans MS]zašto mi se mačići gube - to mi nikako nije jasno. [/font]

Učlanjen
    08.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    258

.. šala, bre, šala.. a što se tiče onoga da su ti mace samo u ''prolazu''.. ko će ga znati.. jako su samostalne.. kao i svaki čovek, svaka mačka ima drugačiju narav.. Ja opet ne znam kako da odviknem ovu moju, micu, da me ne prati, u stopu, po kući... Ne mogu ni u klonju da odem bez nje.. Kada izađem na ulicu, da bacim đubre, opet me prati, do kontejnera i vraća se nazad sa mnom.. Bilo je komično dok mi je macan bio živ..Kopirali su jedno drugo u ponašanju, a nisu se podnosili( oboje sam ih pokupio sa ulice).. ali nisu imale želju da odu odavde... Da ne tupim previše...

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •