Histerija mačke

tasicka

Zainteresovan član
Poruka
308
Imam mace staro 4 meseca. Jednom mesecno mu se desi da pocne nekontrolisano da jurca po kuci (kao bez glave, kao ludo), ne gleda gde udara, sansi nema da je smirim. Inace jeste zivhna ali ovo nije klasicno i normalno trcanje. Mrda joj se dlaka na ledjima, prave neke cudne face, prednjim šapama se zakaci za tepih i vuce guzu. nakon toga ima proliv..
Veterinar do koga sam to veče uspela da dodjem mi je telefonom rekao da je to tzv. histeria mačke, jako redak poremećaj kome su skolone mačke koje imaju belu boju na sebi (moja je sivo-bela), i da je ili uspavam ili izbacim????????
Drugi veterinar mi je rekao da su najverovatnije gliste i da je mace mentalno zdravo.
Nemam pojma kome da verujem i sta da radim. Ne drzi mi se u kuci macka koja ce mozda za par meseci da me izujeda ili ko zna sta, a nema sansi da je jadnu izbacim niti da je taman posla uspavam.
da li je neko cuo za tu "histeriju", da li ima neki veterinar ovde koji bi mogao da mi kaze nesto vise o tome?
Hvala.......
 
ali...ono shto je nama priredila drugaricina machka...pa to nije histerija...ne znam ... to je ...
svako ko je krenuo da izadje napolje bio je sprechen!
zarivala se i shapama i zubima gde god je stigla....skakala po sobi takvom brzinom da nismo mogli ni pogledom da je pratimo...bash bash horor!

jadna maca...sad je negde sapunchitj!
 
ja nisam čula. a imam mačke ceo život.
ne znam... ta teorija o mačkama koje imaju belu boju na sebi... iskreno glupo mi je to sve...
možda grešim.
evo neka se javi neko ko možda zna više nešto o tome.
možda je najbolje da je pokloniš nekome ...
 
ceo zivot vucem macke za sobom.nije mi se desilo. tasicka jesi joj davala tablete za ciscenje.zaboravila sam kako se zovu, kupuju se u apoteci za ciscenje od glista.imas i uputstvo kako se daju.racunaj na proliv, ali ako ima gliste, a sigurno ih ima, izbacice ih i vidi kako se posle toga ponasa.ocito da joj nesto pravi problem.
 
Vecina ljudi kojima sam rekla za ovo, kazu da nikada nisu culi niti videli macku koja ima "histeriju".
Sve se nadam (vise zelim da verujem) da je prvi veterinar koji je i rekao za tu histriju pogresio. On nju nije ni pregledao. Gledao je onako iz daljine (ona je spavala na stolici), nije umeo da joj izmeri temperaturu??????!!!!!! Nije uspeo :shock: ????!!!!!! Posto on sam nije imao slucaj macke sa tzv.histerijom, zvao je kolegu (iskusniji) pa mu telefonom prepricao ono sto sam mu ja prepricala i tako su postavili dijagnozu.

Veterinar br.2 kod koga sam odnela macku je rekao da je mentalno zdrava (ne znam kako oni to provale, nesto je pipkao pa valjda luda macka treba da odreaguje na to), i da su verovatno gliste, da je svrbi guza i da ne zna sta ce sa sobom pa zato skace.
Dao joj je tu tabletu (ni ja Strujka nemam pojma kako se zove)...., rekao da joj ne dajemo mleko, samo vodu jer je moguce da joj mleko ne prija (kao i kod ljudi neciji stomak moze da istrpi mleko, neciji ne)....pa cemo videti sta ce biti kada izbaci gliste, ali je on gotovo siguran da je to to.

E, sad, maca je ovih dana divna. Samo je meni non-stop u glavi recenica onog prvog veterinara - ona moze biti normalna mesec-dva pa da dobije napad....mi u kuci cim nesto lupne skacemo ko ludaci...jbte ako macka nije histericna mozda smo mi :roll:

Sve u svemu, javicu sta se desava, a ako neko nesto sazna o tome, ili zna nekog veterinara koji zna o tome nek javne!
 
moj dobar drug je veterinar,dolazi po pozivu ako hoces javi se na pp da ti dam broj.izuzetan je u svom poslu, uradio je par hiruskih intervencija na mojim macama, i sve su odlicno.sve sto kaze, ceo tok bolesti i izlecenja, do sada se potvrdilo.
 
Ево, и ја нудим помоћ, пошто познајем "легенду" од ветеринара, добар ми је пријатељ!
Иначе, нисам досада чула да мачка може да буде тако хистерична, посебно ако су у питању глисте. Ипак је најбоље и за тебе и за мацу да поново контактирате ветеринара (овог пута, неког стварно искусног и провереног)!
Надам се ћете успети и ти и маца да решите проблем. Помази је у моје име.
 
Ja zivim sa mackama vec 15 godina i prezivela sam sve i svatsa svih vrsta i svacega,...Ali ovo nisam cula,...Moja Milica ona jeste da poludi i da traci po celom stanu ali to je njen nacin igranja...Ali ovo nisam cula,..Nadam se da su gliste u pitanju a ne ono prvo.Interesantno u onim knjigama sto ja imam nigde se to ne spominje..Jer ja bih umrla da moram da uspavam svoje mace....Puno Srece!!! ;)
 
Ne znam sta da mislim. Nije isfrustirana skace i igra se kao sve macke. Njiu kada "to" uhvati onda je to drugacije trcanje, mrda joj se dlaka na ledjima, kaki (ili je to uhvati pre kakenja), i posle toga se kupa, kupa, kupa....

U svakom slucaju, hvala svima. Sacekacu joj malo da vidim kada izbaci gliste da li ce joj se to ponoviti, pa vas (Struja, Mily73) kontaktiram na pp za telefone veterinara. Hvala.
 
Moj Marko je bio crno-beli mačor i nikad nije bio histeričan. Kakav je to mačkor bio..
Pravilo kod boje je da su trobojne uglavnom (99%) ženke.. : )
Možda tvoja mačka pati od likantropije, pretvoriće se u vuka ako bude imala napad kada je pun Mesec hahahaha
Ne, sada laički ali pametno:
Tvoja mačka ima neki poremečaj u mozgu, tako da se nekontrolisano ponaša i ne znam šta da radiš.
Nemoj da je ostaviš..
 
..nije luda HeBe.....a ne bih je ostavila nema sanse...koliko sam se samo isplakala ona dva dana...uzas...

Kad joj dajem samo grnule i vodu ona je O.K., cim joj dam mleko ili bareno belo meso obavezno je uhvati "ludilo" kad ide da kaki. Tako da sam sve sigurnija da joj je problem sa glistama a ne sa glavom....ali jos nisam 100% sigurna. U toku sledece nedelje idemo na kontrolu pa cu valjda tacno znati.
 
Ja mislim da je taj veterinar koji ti je rekao da je uspavas idiot.I ako je tako mislio nije smeo to da ti tek tako kaze.Prvi savet je da ga vise nikad,ali NIKAD ne pozoves da ga pitas za savet.Ako hoces mogu da ti dam telefon jednog veterinara koji je stvarno super.
A sto se tice jurcanja,kao prvo mislim da to nema nikakve veze sa bojoj (moram da kazem-koja glupost) posto 70% macaka ima belu boju na sebi a da su sve tako lude i histericne mi nebi smeli da izadjemo na ulicu.Iz licnog iskustva (imam macora u stanu) mogu da ti kazem da se to i njemu desava pre nego sto treba da se pokaki-jurca kroz kucu, dlaka mu se mrda na ledjima i lize se kao da ga neka buva jede,i ponekad ispusti neki mjauk.To se takodje desava i macoru jedne nase porodicne prijateljice i ona to strucno zove "juri ga govance" : )
Moj macor ce sad uskoro da napuni 8 godina i to mu se redovno desava 1-2 nedeljno i nikad nije ni pomislio da napadne nekog od nas (osim psa,ali to je druga prica) a kamoli da nas ujeda.
 
Mackic:
Ja mislim da je taj veterinar koji ti je rekao da je uspavas idiot.I ako je tako mislio nije smeo to da ti tek tako kaze.Prvi savet je da ga vise nikad,ali NIKAD ne pozoves da ga pitas za savet.Ako hoces mogu da ti dam telefon jednog veterinara koji je stvarno super.
A sto se tice jurcanja,kao prvo mislim da to nema nikakve veze sa bojoj (moram da kazem-koja glupost) posto 70% macaka ima belu boju na sebi a da su sve tako lude i histericne mi nebi smeli da izadjemo na ulicu.Iz licnog iskustva (imam macora u stanu) mogu da ti kazem da se to i njemu desava pre nego sto treba da se pokaki-jurca kroz kucu, dlaka mu se mrda na ledjima i lize se kao da ga neka buva jede,i ponekad ispusti neki mjauk.To se takodje desava i macoru jedne nase porodicne prijateljice i ona to strucno zove "juri ga govance" : )
Moj macor ce sad uskoro da napuni 8 godina i to mu se redovno desava 1-2 nedeljno i nikad nije ni pomislio da napadne nekog od nas (osim psa,ali to je druga prica) a kamoli da nas ujeda.
'ajde meni da daš taj TELEFON ( pogotovo ako je BOLJI mobilni ! ), a njoj je dosta i samo BROJ, važi ??? :shock:
 
Mackic:
Ja mislim da je taj veterinar koji ti je rekao da je uspavas idiot.I ako je tako mislio nije smeo to da ti tek tako kaze.Prvi savet je da ga vise nikad,ali NIKAD ne pozoves da ga pitas za savet.Ako hoces mogu da ti dam telefon jednog veterinara koji je stvarno super.
A sto se tice jurcanja,kao prvo mislim da to nema nikakve veze sa bojoj (moram da kazem-koja glupost) posto 70% macaka ima belu boju na sebi a da su sve tako lude i histericne mi nebi smeli da izadjemo na ulicu.Iz licnog iskustva (imam macora u stanu) mogu da ti kazem da se to i njemu desava pre nego sto treba da se pokaki-jurca kroz kucu, dlaka mu se mrda na ledjima i lize se kao da ga neka buva jede,i ponekad ispusti neki mjauk.To se takodje desava i macoru jedne nase porodicne prijateljice i ona to strucno zove "juri ga govance" : )
Moj macor ce sad uskoro da napuni 8 godina i to mu se redovno desava 1-2 nedeljno i nikad nije ni pomislio da napadne nekog od nas (osim psa,ali to je druga prica) a kamoli da nas ujeda.


Hvalatihavlatihvalatihvalati.....Hvala ti! :-P
 
Milly73:
Крволок је ту да нас "забавља" пошто немамо паметнија посла него да наседамо на његове "провокације". Стави га на "ignore"!
Крволоче, без увреде!
Ma, nema problema, u redu je, ja bih ljude koji me ometaju u tako " pametnom poslu " još gore tretirao !!! :lol:
 
Taso, kad dođe proleće, ozeleni trava, kupi povodac za macu, toga barem ima u svim pet šopovima i izvedi je negde u prirodu,.. Maca će da jede travu i sama će da se izleči. Priroda je to! i : )
Javi kako je ljubimac u mđvremenu ...
 
E, HeBe...Kupila sam joj pre nedelju-dve maciju travu. Kazu samo sipas u posudicu, dodas vode i za par dana poraste, poprskas vodom s vremena na vreme.....nesto mi ne ide to bastovanstvo, nista ne nice? Tako da cu stvarno morati da cekam prolece. Maca je za sada super!

A jel zna neko kad smo kod trave, kako se to sadi ili sta se radi? Jel ima neka fora, neki ciribuciriba?
 
E, HeBe...Kupila sam joj pre nedelju-dve maciju travu. Kazu samo sipas u posudicu, dodas vode i za par dana poraste, poprskas vodom s vremena na vreme.....nesto mi ne ide to bastovanstvo, nista ne nice? Tako da cu stvarno morati da cekam prolece. Maca je za sada super!

A jel zna neko kad smo kod trave, kako se to sadi ili sta se radi? Jel ima neka fora, neki ciribuciriba?

Ipak treba saceti 15tak dana da nikne trava,ne moze bas odjednom i kad bude visine 5-6 cm ponudi maci tek tada,ne ranije,nema efekta ako se ranije nudi
 

Back
Top