doktori, kako otici u norvesku?

  • Začetnik teme ekatarina
  • Datum pokretanja
Moras da zavrsis kurs norveskog jezika ovde (skole su St. Nicolas ili Saga ),a zatim da upises ljetnju skolu norveskog u Oslu koja traje mesec i po. Ima tu dosta detalja, poseti www.safh.com i raspitaj se u skoli stranih jezika "Saga" (Srpskih vladara 45 ). Oni znaju dosta toga.
Sasa
 
moj muz je doktor u Norveskoj.u decembru je zavrsio zadnji ispit za priznavanje.isao u Sagu 1.g. i bio jako vredan.dok je dosao ovde kod mene odmah dao jezik.sve odradio za 1.g.,a u medjuvremenu radio kao bolnicar(sto se moze vrlo brzo zaposliti) ali prvo moras poloziti norveski i poslati papire za priznavanje da radis kao bolnicar.to se ceka oko 6-7 meseci.e sada ti ispiti za doktora su jako teski ali nema veze sednes,ucis pa polozis. sada su ih malo poostrili.ali moram da ti kazem da je jako tesko ako nemas nekog uz tebe. ja ovde zivim 2-3 g. pa sam puno pomogla muzu,da nije toga jos ne bi polozio nista jer je zivot u Oslu jako skup i ako zelis da prezivis moras da radis kao bolnicar puno radno vreme. kad je moj muz imao ispite tj. tih najvaznijih dana ja mu nisam dala da radi ali sam zato ja morala da radim dosta extra.ali sad se sve stabilizuje. i jako smo zadovoljni.
 

Back
Top