Norton 2003

interceptor011

Početnik
Poruka
19
Povezan sam u LAN. Kada pokusam da pristupim sa drugog kompa na moj pojavi se neko upozorenje u kome mi trazi neku sifru za pristup. Predpostavljam da postoji neki firewall na mom kompu ali ne znam kako da ga iskljucim. imam Windows XP i nemam ni jedan Service Pack. Antivirus program je Norton 2003.
 
Pa sad nisam siguran da li firewall trazi sifru.. I ne vjerujem da trazi..

A predpostavljas da ima firewall.. Kako to majku mu.. Nemas ni jedan SP na kompu, cak ni SP1, samim tim ako nisi instalirao neki FW onda ga i nema,, Teka na SP2 imas onaj MS-ov FW, ali pored njega moze i mecka da prodje, tako da to nije problem..

Dakle kada zelis da pristupis nekom racunaru dobijes dijalog prozor u kome stoji da ukucas User name i password..

User name, ako nisi nesto dodatno podesavao bi trebalo da bude Administrator, i ako nije postavljena sifra, onda bi trebalo da se logujes na drugi komp bez problema...

Ako je postavljena sifra onda bi trebalo da je znas i ukucas je u polje predvidjeno za to i imas prolaz preko LAN mreze..

Ne vidim druge zeze...
 
Evo ti slika

password.JPG
 
Paz vamo!!

Na racunaru kojem hoces da pristupis si konfigurisao TCP/IP da odobrava pristup samo racunarima u radnim grupama koje si definisao na racunaru kojem hoces da pristupis.
A pri tome nisi definisao ni jednu radnu grupu!
WinXP tada Win98-ici javlja KAO da je pod sifrom,a zapravo TCP/IP od WinXP racunara kojem hoces da pristupis ne odobrava pristup iz razloga sto je racunar sa kojeg pristupas ovom racunaru "van" radne grupe koja je dozvoljena za pristup!
Definisi radne grupe koje su dozvoljene za pristup ili iskljuci ovu TCP/IP opciju, koja je pak, na razlicitim mestima shodno vrsti operativnog sistema koji imas, ali Control panel/networking ce ti biti od velike pomoci na racunaru kojem HOCES da pristupis, ne na onom sa KOJEG pristupas, OK?
(Valjda si me razumeo?)
www.prevodilacka-agencija-bulma.netfirms.com
mailto: prevodilacka_agencija_bulma.netfirms.com
Brana
Sretno, Pozdrav!
:)
 
Ne nije do toga, radne grupe su definisane. mozda ce ti pomoci ako ti kazem da PING-ovanje radi. Nego jel znas gde da iskljucim tu opociju da on odobrava pristup samo racunarima iste radne grupe u Windowsu XP?
 

Back
Top