NESTALI GB A GDE???????

danijeldx

Početnik
Poruka
18
Imam hard disk od 80gb i podeljen na tri particije.
i na njemu tri dvd roma od toga 2 rezaca i jedan obican
Koristio sam ga za pravljenje dvd filmova,na pocetku sam koristio program clon DvD2
On napravi film na 4.5gb i stavi ga negde na hard i krene sa rezanjem i onda se zagubi veza izmedju dvd i hdd i bude zamrznut po sat dva dok ga nerestartujem i kad ga upalim fali 4.5gb
Particija ima velicinu,kad izmerim i kad saberem izmereno i prava velicina uvek fali toliko
Jedina stvar je da formatiram celi hdd
Ali mise to neradi jer imam mali milion stvari na njemu,dali postoji nekakav program da iscupa to sranje,ali nije opasno da fali malo vec fali 20gb jer se to vise puta zajebalo
Na disc defragmeter nepomaze,ni menager
 
Pokušaj da pronađeš program System Mechanic ili neki sličan. On pronalazi i briše te fajlove koji su u temperori.
Ili ako ne, onda uključi da ti se prikažu skrveni fajlovi, odi u temperori i obriši ručno.
 
Privremeni fajlovi bi trebalo da se nalaze u c:\Documents and Settings\<korisničko ime>\Local Settings\Temp\ ili u c:\WINDOWS\Temp\ i eventualno u zavisnosti od opcija po programu u kome si radio možda u još nekom folderu, pogledaj prvo tamo i sve pobriši iz tih foldera.
Jesi li probao Check disk (ili chkdsk iz cmd prompta)?
 
Brate, to sto si gore napisao niko ne razume... Imas HD od 80 GB i podeljen je na tri particije (to je ok) i jos na njemu imas tri DVD-roma (dva rezaca i jedan obican) pa onda si nesto pokusao da kopiras pa...


Ako ti je nestala memorija, pokusaj Windowsovim programom Disk Cleanup (Start/Programs/Accessories/System Tools/Disk Cleanup). Kad startujes program, oznaci particiju koju zelis da ocistis odnosno proveris i kad ti ono izvrti (ne traje dugo neki 10-tak sekundi) vidi da li pise negde (mozda Temporary) vise od 100 MB pa ocisti...


Probaj to...

Inace ovo ti je za WIN98 a za WINXP je sigurno nesta slicno... nisam siguran... potrazi!
 
nidzesi:
Brate, to sto si gore napisao niko ne razume... Imas HD od 80 GB i podeljen je na tri particije (to je ok) i jos na njemu imas tri DVD-roma (dva rezaca i jedan obican) pa onda si nesto pokusao da kopiras pa...


Ako ti je nestala memorija, pokusaj Windowsovim programom Disk Cleanup (Start/Programs/Accessories/System Tools/Disk Cleanup). Kad startujes program, oznaci particiju koju zelis da ocistis odnosno proveris i kad ti ono izvrti (ne traje dugo neki 10-tak sekundi) vidi da li pise negde (mozda Temporary) vise od 100 MB pa ocisti...


Probaj to...

Inace ovo ti je za WIN98 a za WINXP je sigurno nesta slicno... nisam siguran... potrazi!
To što si ti napisao je napisano već gore u prethodna dva posta.
Znači da neko još razume. :)
 
Probem moze da bude samo na C particiji i na kraju ako nista nepomogne,format C pa int. Win.

Jedino mi nije jasno da li nestaju free GB ili ukupan kapacitet particije.Znaci da li se povecava zauzeti prostor ili se smanjuje ukupni kapacitet harda.
 
hocu da kazem jedna particija je od 40gb,podaci vidni na toj particiji su oko 20gb i kada se izmeri ti podaci pokazuju 20gb a dozvoljava mi da stavim jos 7gb,a onih ostalih 13gb jednostavno nevidi
Koliko god ga merio i trazio nepostoji
I coristio sam disk cleanup,i registru mechanic,i nista
Jdnu pariciju sam obrisao celu i formatiro i vratilo se izgubljeno ,ali ove druge ako moram isto to ponovo e lud sam
 
Petica:
I ja mislim da je sistem restore u pitanju. Njegova max vrednost je 12% od ukupnog kapaciteta particije. Smanji vrednost ili ga cak i iskljuci pa vidi kako ce se ponasati.D.klik na My comp, System Restore

Potvrdjujem resenje , system restore smesta podatke u direktoriju System Volume......

To se ne vidi direktno, a ko ne veruje tu je total commander i na engleskoj tastaturi Desni Alt+Shift+Enter i dobije se pregled zauzetosti diska.

Total je zakon za ovakve stvari
 

Back
Top