Zeznuo sam jedan komp sa win98, pao sistem sta sad..?
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Zeznuo sam jedan komp sa win98, pao sistem sta sad..?

Obećava
    Učlanjen
    15.10.2003.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Zeznuo sam jedan komp sa win98, pao sistem sta sad..?

Stvar je u tome da kad pokrenem komp on mi kaze da hvali fajl HIMEM.SYS a kada otvorim DOS i iz njega probam da pokrenem Windows , kaze da hvali fajl VMM32.VXD u PATH folderu...moze li mi ko pomoci...nije moj komp u pitanju pa zato...
    Hvala unapred...!!!

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Zeznuo sam jedan komp sa win98, pao sistem sta sad..?

Citat Original postavio Boban_bgd
    Stvar je u tome da kad pokrenem komp on mi kaze da hvali fajl HIMEM.SYS a kada otvorim DOS i iz njega probam da pokrenem Windows , kaze da hvali fajl VMM32.VXD u PATH folderu...moze li mi ko pomoci...nije moj komp u pitanju pa zato...
    Hvala unapred...!!!
    himem.sys je jedan od "sistemskih" fajlova, i nalazi se na instalacionom disku win98 u root-u... ako ga nema samo ga prekopiraj... (moguce je da postoji njegova kopija u windows\command direktorijumu...)

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

daklem>

sad kada imas sistemsku disketu, kopiraj himem.sys u mislim c:\windows, ali nece skoditi i u c:\windows\system (posto ne znam tacno gde se originalno nalazi)
    naredba za to je

copy a:\himem.sys c:\windows

i

copy a:\himem.sys c:\windows\system

sto se tice *.vxd, oni bi skoro obavezno trebali da se nalaze u system folderu. kopiraj i njega na disketu sa drugog racunara i pomocu gornje naredbe (samo umesto himem.sys stavi taj .vxd fajl) prebaci ga u system folder... (opet je moguce da gresim da je u systemu, ali pogledaj na nekom ispravnom kompu gde se nalazi pa ga tamo stavi i na neispravnom).... ova dva fajla se ne menjaju tokom koriscenja kompa tako da ih je moguce jednostavno kopirati sa jednog na drugi....

jos nesto....
    postoji mogucnost da taj .vxd fajl ne postoji na drugom racunaru, u tom slucaju pogledaj http://support.microsoft.com/default...31&product=w98 jer postoji mogucnost da je pokvareni racunar bio napadnut od strane virusa... naisao sam danas na problem slican ovome na linku (ali mnogo gori, jer je nemoguce uci u registry ni na jedan nacin), i nisam uspeo da ga resim.... uzeo sam neke alate danas i, ako ga resim, a ti imas slican problem, dacu ti uputstvo sta i kako

POZ

Početnik
    Učlanjen
    10.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

ma ubacis start up disketu instalacioni cd win98 i instaliraj preko toga svega i radice ti normalno]

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio pin
    ma ubacis start up disketu instalacioni cd win98 i instaliraj preko toga svega i radice ti normalno]
    mada je lakse iskopirati par fajlova nego instalirati ceo windows

Zainteresovan član Bosko (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Citat Original postavio d1
    mada je lakse iskopirati par fajlova nego instalirati ceo windows
    ... i da ti pritom ostanu svi programi aktivni tj. Registry baza ista, a ne da moras ponovo pola programa da instaliras!
    Prijatelju, poslusaj d1 kako ti je rekao da pokusas da resis problem, nije neka komplikacija, pa ako ne uspe onda idi na reinstalaciju!
    Pozdrav!

Obećava
    Učlanjen
    15.10.2003.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

E narode hvala vam puno na pomoci, posebno d1....
    pokusao sam preko diskete ali on mi je trazio novi fajl, pa i taj sam prebacio , pa opet trazi novi i tako u nedogled...nabavio sam disk i reinstalirao ali sam sacuvao podatke sve i programe sem jednog.
    Komp ima TV karticu ....i kada pokrenem program ..neki ConferencTV, tako nesto...trazi mi neki drajver... izgleda da TV kartica mora ponovo da se instalira....
    Sta vi mislite o tome...?
    A da, kad palim sada taj komp on mi prijavljuje da je pronasao novi hardver...verovatno je to ta TV kartica....?

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

probaj.....

Zainteresovan član Bosko (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Skokni do DEVICE MENAGER-a vidi sta ima novo!
    Ako ti ta TV karta ili sta vec sto je OS nasao (taj novi hardver) radi bez problema , naravno ne treba nista vise ni da radis.
    Ali ako je komp pronasao novi hardver ali drajver iz nekog razloga nije kompatibilan tj. ne fercera, prijavice ti u Device Menageru neki znak pitanja ili znak uzvika pored tog hardver-a! E, onda trazi novi drajver na netu ili probaj da ga Update-uijes direktno na net-u i to bi bilo to!

Slične teme

1. Pomozite,zeznuo sam nesto sa forumom!!!
    Autor zokij u forumu Softver
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 10.07.2010., 09:59
  2. Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 19.01.2008., 23:56
  3. Startup Mechanic zeznuo FashGet
    Autor shone83 u forumu Softver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 22.03.2005., 15:00
  4. drenik.net Mojne se neko zeznuo
    Autor Fireball u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 1