KAKO POCETI SAJT-----IDEJA I SLICNO!!!!!!!!!!!!!!

gost 30064

Elita
Poruka
16.623
Dobio sam ponudu ......... da uradim neki sajt jedne diskoteke.......a ja o sajtu nista............cuo sam da se koristi FrontPage........ali tu mi se pojavljuje sledece:

<html>

<head>
<meta name="GENERATOR" content="Microsoft FrontPage 5.0">
<meta name="ProgId" content="FrontPage.Editor.Document">
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1252">
<title>New Page 1</title>
</head>

<body>

</body>

</html>

i ne znam gde da teram..........kako se ubacuje pozadina,onda neke slike,menja font,velicina,boja i slicno,dodaje zvuk...sta treba sajt o diskoteci sadrzati.......i tako....!

imam i neki uz OFFICE XP WebPage Wizard.........kako tu poceti ak je u FrontPage-u teze i tako!!! hvala!!!!!!!!
 
codemaker:
Pa kad me je prethodno zasmejao ruzmi kojot sa svojim odgovorom....
Ma bolje da se smejemo nego da placemo :)

Vi o vuku,a ......
:) Mozda je decko vestacka inteligencija il mozda ono "pokusao je da napregne mozak.Sahrana ce se odrazati u sredu".Koliko sam skontao on to 'oce nesto da nabudzi,i da to treba samo da se zove "site",i to ce biti go kur..,inace nebi njemu devojoka poverila posao i nebi se on trzao da nauci nesto za par dana.U svakom slucaju tom stazom sto je on krenuo i preko cega je mislio da odradi celu prezentaciju mislim da moze brzo da se savlada.
OSINI PO PRASINI
 
Zanimljivo je, koliko puta srecem ovde ljude koji bi da "na brzaka" naprave neki sajt, program ili uopste zavrse neki projekat. Pa i da im se na brzinu objasni kako se programira u nekom jeziku, pa da sednu i skuckaju nesto ocas posla. Svi sretni i zadovoljni.
Zacudjuce je koliko ljudi shvataju programiranje, web dizajn, i uopste sve oko toga olako. Mi koji se niz godina bakcemo sa time, smo ocigledno budale koji su ili retardirani pa tesko shvataju ili smo lenstine kojima se ne uci i radi ili smo naprosto neko kome to ne ide i kraj. Treba bre samo otvoriti tamo neki (nema veze koji) program, cuknuti dve tri linije, pitati nekoga malo (ahaaa, tako to ide) i zacas zavrsiti programcinu ili sajt, pokupiti pare i - sledeci...
Ne mogu da shvatim da jos ima ljudi koji misle da je i za najkomplikovaniji projekat, dovoljno par sati debelog truda uz svesrdnu pomoc nekoga i eto perfektnih rezultata...
Gde li je prekid u sinapsama tih ljudi?
Ili ih je neko nabedio?
Ili sam ja glup sto sam pola zivota proveo nad knjigama i tastaturom, a i danas neki puta debelo konsultujem literaturu?
Decko pita da mu se ocas objasni pa da nastavi sa epohalnim delom...
Da popi*dis od takvih...
 
O tome ti pricam sve vreme.Vec odavno sam se pomirio stim i cesto nailazim na ono "znam ja to da uradim al' ustvari neznam".Svi takvi su posisali pamet celog sveta i zgrozim se kad slusam kako pametuju tj.jedu g.
>>>>>> Ili sam ja glup sto sam pola zivota proveo nad knjigama i tastaturom, a i danas neki puta debelo konsultujem literaturu? <<<<<<< Na ovo cu da dodam,STO SU TI DOBRE CVIDZE
 
Ma cvike su ok, samo izgleda da cu morati da nabaim vece :)
A u vezi gore recenog, nije onda ni cudo sto kad u Srbiji pokusas da ugovoris neki posao, za dosta kompleksnu aplikaciju, a pomenes vise od 200 evra - gledaju te ko da si sa Marsa pao.... "Pa to onaj mali sa 5-tog sprata moze da mi skucka za dva dana za saku zvaka..."... Zbog toga sam Srbiju kao trziste batalio vec odavno, nazalost - toliko programa treba u svakoj firmi ali - sve bi za dzaba ili par desetina evra.... retki su direktori, menadzeri firmi, koji shvataju vaznost IT u njihovoj firmi...
A onda se pojave ovakvi "genijalci", skrpe nesto sa milion bagova i bez koncepcije, prodaju za 100 evra, pa ko prezivi. besni direktor posle mene doceka na noz, jer se "vec jednom opekao, pa mu na pamet ne pada da placa jos jednom mufljuzu..."

Al' to je vec za neku drugu temu, mozda da otvorimo podforum "Znoj, krv i suze domacih programera" - Istina i lazi...
 
codemaker:
Ma cvike su ok, samo izgleda da cu morati da nabaim vece :)
A u vezi gore recenog, nije onda ni cudo sto kad u Srbiji pokusas da ugovoris neki posao, za dosta kompleksnu aplikaciju, a pomenes vise od 200 evra - gledaju te ko da si sa Marsa pao.... "Pa to onaj mali sa 5-tog sprata moze da mi skucka za dva dana za saku zvaka..."... Zbog toga sam Srbiju kao trziste batalio vec odavno, nazalost - toliko programa treba u svakoj firmi ali - sve bi za dzaba ili par desetina evra.... retki su direktori, menadzeri firmi, koji shvataju vaznost IT u njihovoj firmi...
A onda se pojave ovakvi "genijalci", skrpe nesto sa milion bagova i bez koncepcije, prodaju za 100 evra, pa ko prezivi. besni direktor posle mene doceka na noz, jer se "vec jednom opekao, pa mu na pamet ne pada da placa jos jednom mufljuzu..."

Al' to je vec za neku drugu temu, mozda da otvorimo podforum "Znoj, krv i suze domacih programera" - Istina i lazi...

Kad vec spomenu to pricacu ti nesto,skoz objedinjuje sve sumnje,inace je u vezi nekog posla,samo nebih odma' dajem mu jos nekih par dana da se izvadi
 
damnjan:
Dobio sam ponudu ......... da uradim neki sajt jedne diskoteke.......a ja o sajtu nista............cuo sam da se koristi FrontPage........ali tu mi se pojavljuje sledece:

<html>

<head>
<meta name="GENERATOR" content="Microsoft FrontPage 5.0">
<meta name="ProgId" content="FrontPage.Editor.Document">
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1252">
<title>New Page 1</title>
</head>

<body>

</body>

</html>

i ne znam gde da teram..........kako se ubacuje pozadina,onda neke slike,menja font,velicina,boja i slicno,dodaje zvuk...sta treba sajt o diskoteci sadrzati.......i tako....!

imam i neki uz OFFICE XP WebPage Wizard.........kako tu poceti ak je u FrontPage-u teze i tako!!! hvala!!!!!!!!

Hm, hm, Hm, slazem se sa kolegam u svemu sto su rekli, ali dajte da pommognemo coveku da uradi to, ajde molim te damnjan posalji mi na e-mail office@paukovamreza.com koji su zahtevi i kako je to smisljeno da se uradi, pa nije problem uradicemo najbrze sto mozemo , ti naplati, od doticne gospodjice, a meni plati 30% od onog sto ti naplatis, verovacu ti sta god kazes da si naplatio, i svi cemo biti srecni.

Jel moze tako?
 
Hackers:
Da da, posalji nam sta imas od materijala pa ce mo da sklepamo nesto. Evo ja cu to za dz da odradim, tvoje je samo da me upoznas sa gazdaricom :)

Ej pricate o nelojalnoj konkurenciji, a prodajete svoje zmijsko znanje i telo, daj pustite gazdaricu i sestre i drugarice daj da nesto zaradimo, leko cemo onda za zene, jer ako zene nesto vole onda je to NOVAC I MOC ili obrnuto, a obicno jedno ide sa drugim zato ajde da se dogovorimo ko ce da radi, a ko da zabavlja gazdaricu i izvlaci pare, ZENE VOLE KAD IM SE DOBRO NAPLATI, ONE TO POVEZUJU SA MUSKOSCU, STO ZNACI STO VISE TO BOLJE. Nadam se da smo se razumeli.
 

Back
Top