Šta mislite o ovome?????

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne bih da te plasim, ali svrsio on ili ne postoji verovatnoca da zatrudnis, ali i da dobijes neku polno prenosivu bolest...
Najbolje da odes kod ginekologa i kazes u cemu je problem, ginekolog ce te uputiti na potrebne testove, tako ces biti mirna..... samo ces na test za HIV morati malo da sacekas, ako se sve to desilo skoro!

Puno srece i sledeci put- pamet u glavu!
 
Svrsetak nema veze sa prenosom bolesti... Mislim da ti taj rizik nije bio pametan, pogotovo sto je tip takav kakav je...Ko zna da li ikad upotrebi te kondome!
Idi na pregled, sem AIDS tu su i brojne druge veoma ceste bolesti!

Sledeci put budi MNOGO OPREZNIJA!
 
micilica:
Paklo kondoma sam pomenula jer je, po njegovim rijecima kupljeno taj dan a 3 su falila.... pa sam, glupo, zakljucila da ih redovno koristi.... Znam da sam guska..... OK! Koliko treba cekati test za HIV??????

Durex - ako je potrosio 3 kom. onda to nije paklo, vec prazna ambalaza...

Znas, srecan sam sto nisam u tvojoj kozi, a onda pomislim da nase potomke cekaju primerci kao sto ste ti i on... I onda uopste nisam srecan ni spokojan...
 
micilica:
Koliko treba cekati test za HIV??????

Ne znam šta se desilo i da li postoji realan razlog za ovo pitanje, ali svejedno, neće da škodi malo pričice.
Znači, dijagnoza HIV infekcije se postavlja nalazom anti HIV antitela i to najčešće ELISA tehnikom. Elem, pojava ovih antitela se dešava između 1 i 10, najčešće 4 do 8 nedelja od početka bolesti i ovo ti je onaj čuveni (verovatno si čula) period prozora, kada se virus u krvi replikuje, ali se standardnim tehnikama ne može još dokazati. Znači, za dokazivanje HIV infekcije standardnim tehnikama (čitaj-jeftino, tj. besplatno) trebaš da sačekaš minimum dva, optimalno tri meseca, pa ako je rezultat negativan, onda još jedan test posle 6 meseci i onda si, može se reći, skoro sigurna da nisi zaražena.
Ali, postoje nove metode, kada je moguće dokazati virus u krvi i kada je on prisutan u malim količinama i to su PCR tehnike, koje možeš raditi nakon nedelju dana, ali su skupe i ne rade se rutinski u našim laboratorijama, znači, moraš da platiš iz svog džepa. Skupe-pa, reda veličine 150-200 eura.
 
zelenooka:
Ne znam šta se desilo i da li postoji realan razlog za ovo pitanje, ali svejedno, neće da škodi malo pričice.
Znači, dijagnoza HIV infekcije se postavlja nalazom anti HIV antitela i to najčešće ELISA tehnikom. Elem, pojava ovih antitela se dešava između 1 i 10, najčešće 4 do 8 nedelja od početka bolesti i ovo ti je onaj čuveni (verovatno si čula) period prozora, kada se virus u krvi replikuje, ali se standardnim tehnikama ne može još dokazati. Znači, za dokazivanje HIV infekcije standardnim tehnikama (čitaj-jeftino, tj. besplatno) trebaš da sačekaš minimum dva, optimalno tri meseca, pa ako je rezultat negativan, onda još jedan test posle 6 meseci i onda si, može se reći, skoro sigurna da nisi zaražena.
Ali, postoje nove metode, kada je moguće dokazati virus u krvi i kada je on prisutan u malim količinama i to su PCR tehnike, koje možeš raditi nakon nedelju dana, ali su skupe i ne rade se rutinski u našim laboratorijama, znači, moraš da platiš iz svog džepa. Skupe-pa, reda veličine 150-200 eura.
Upravo htedoh da napisem ovako nesto, ali nema potrebe, sve je receno!!!! ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top