kako zadrzati decu

Vrlo tesko, po nasim zakonima. Evo moj prijatelj se bas skoro razveo i ja sam ga isto pitao,a on mi rece da je to moguce samo u slucajevima kad je majka alkoholicar ili slicno...

Zao mi je, sanse ti nisu velike...

Najbolje je da to resis sto mirnije (razvod) i uz dogovore sa bivsom zenom i obaveznu konsultaciju psihologa o tome kako da kroz to prodjete a da dete pati sto je manje moguce...

Budite civilizovani ljudi i dogovorite se lepo oko vidjanja deteta i obavezno se dogovorite da se sa detetom vidjas i cesce od dogovorenog ukoliko ono to zeli...

To je nazalost najvise sto ces izvuci, pa gledaj da makar to odradis kako treba...

I to je bolje nego nista.
 
Mislim, mada nisam sigurna (nisam bas neki strucnjak za podrucje porodicnog prava) da u nekim slucajevima i deca mogu da biraju kod koga ce ostati. Evo jedna moja drugarica je tako odabrala da ostane kod oca.
Uzgred, imam tekst Zakona o braku i porodicnim odnosima, pa mogu da ti ga posaljem na mail ako ti je od pomoci, samo mi posalji svoj mail putem privatne poruke.
Puno srece!
 
Jako mi je zao sto ste dosli do tog "pitanja"kako da zadrzim decu?Trbalo bi da mislite o tome,da deca nisu predmeti,i da vasa deca sada pate.Da im se ceo svet rusi,svet sigurnosti i zasticenosti koji su imali sa vama kao roditeljima.Vi i vasa supruga treba da odigrate takvu ulogu koja ce vasu decu i dalje drzati u tom svetu,da taj razvod protekne sto bezbolnije za njih,a ne da se svadjate oko njih kao oko usisivaca(primer) kome ce pripasti!Zar ne?
 

Back
Top