nestala particija

S

saka

Gost
Uz "pomoc" Norton Disk doktora uspeo sam da obrisem jednu od tri particije koje imam i to bas onu bez operativnog sistema gde mi stoje sv bitne stvari.
da li mogu da je povratim s obzirom da je nisam
formatirao nego je jos uvek prazan prostor.
 
saka:
Uz "pomoc" Norton Disk doktora uspeo sam da obrisem jednu od tri particije koje imam i to bas onu bez operativnog sistema gde mi stoje sv bitne stvari.
da li mogu da je povratim s obzirom da je nisam
formatirao nego je jos uvek prazan prostor.

Pokusaj sa programom 'Get Data Back'.
 
desno dugme na my computer>manage>disk managment> i tu pogledaj prvo kako je markirana ta nestala particija
postoji mogucnost da ona stoji netaknuta ali da joj windows ne dodeljuje slovo....
u suprotnom, zavisi na koji je nacin ostecena, da li je bilo pisanja preko nje itd.... u svakom slucaju, neki undelete program moze da posluzi... (al sam lupio svaka cast)

fajlovi u MS OS-ovima se brisu tako sto im se ukloni prvi znak, i zameni sa cini mi se _, na taj nacin windows zna da je taj fajl nepotreban i da moze da pise preko njega.... u svakom slucaju, mnogo je bitno znati sta je ndd uradio, kakvu je gresku nasao ili bar u kom delu skeniranja, sta je pokusao da uradi, da bi popravio itd....

ovako, mozemo samo da nagadjamo (ma ako je u pitanju FAT file system, mozes i rucno iz DOS-a da vratis particiju pomocu disk editora, a trebace ti za to otprilike 2 nedelje ili sl.)
 
saka:
Uz "pomoc" Norton Disk doktora uspeo sam da obrisem jednu od tri particije koje imam i to bas onu bez operativnog sistema gde mi stoje sv bitne stvari.
da li mogu da je povratim s obzirom da je nisam
formatirao nego je jos uvek prazan prostor.

Norton = Bili = djubre!!!!!!!!!

EasyRecover :!: na http://www.filesearch.ru/ :!: i je.bi ga pratisi uputstvo koje Ti program daje. Cak iako si okinuo mocnun komandu format c:\u ovaj ti program vraca sve podatke, osim ako nisi ubio boot-nu particiju, a i tu ima pomoci, delimicno!
 

Back
Top