DA LI SU MOGUĆI MEDjUNACIONALNI SUKOBI U VOJVODINI

Што се тиче Мађара пуно се буне....бар овај њихов вођа или шта ли је већ Каса!!!А и у Кисачу(једно село поред Новог Сада)Где већина становништва чине Словаци прочитао сам много лепих графита...нпр. Мађари жашто сте стали на кеју?А и у темерину........да не причам о тек тим глупостима!!!Мислите да су могући сукоби?Пошто се сада и Буњевци буне,Хрвати их подржавају...ту су и мађари...НОРМАЛНО!!!!
 
Када је оно могло да се догоди у Сарајеву у ком су сви живели сложно и које је било симбол јединства и када је Книн пао ништа ме не може изненадити. Мађари се понекада баш губе, 64 жупанија и те ствари, будале...... Мађари у Војводини уживају већа шрава него Срби, прошетајте до ПМФ-а и погледајте имена на вртаима канцеларија, има јако много Мађарских. Не смета то мени, али нека се онда не буне и нека уживају када им већ толико попуштамо. иначе је јако занимљиво то што се нигде не потенцира чињеница се на попису 2002. године само 14% становника Војводине изјаснили као Мађари (негде око 300000). И још нешто, у Централној Србији људи имају погрешно схватање о односу становника, па ме сви тамо запиткују: "А како ви са Мађарима?!!" и просто се запрепасте када им кажем да у целом разреду уопште немам мањина и да у згради немам мањина и да уопште у Новом Саду има јако мало Мађара. Њих има само горе ито у пар градова, не свуда. У Суботици су такође Срби у мањини, чудо тај попис становништва... Иначе Хрвати (све комплет са Буњебцима) чине 1.4% ако се не варам, а још им ИБ АП Војбодине помаже издавање "Хрватске ријечи", па не видим зашто се они буне... Ја нокога неђу дирати док он мене не нападне, али ако ме нападне нисам луд да седим и чекам да ме убије... Ма само да рата не буде, лудила међу људима..... :(
 
Нико није још увек рекао да се делимо...наравно сваког дана се подиже тензија око неких графита и опет наравно позната фраза -УДРИ ПО СРБИМА- зар пар графита може да изазове сукобе?Мислим да је то немогуће али је сасвим довољно да се направе варнице које ће се касније ширити додавањем уља које ће нам посипати запад...и наравно Црби терористи,Срби ово,Срби оно....и опед бомбе па Сфор,Кфор...или шта већ па оде наша лепа војводина у неповрат е сад да ли ће хрватима или мађарима....ствар компромиса...Размислите,па зар нисам у праву?У колико има старијих који се сећају како се живело и како се одједанпут заратило у БиХ и тамо су владале скоро 4 нације!ПА се поцепа држава ко парче папира!!!
 
Rešenje je vrlo jednostavno.

Tamo gde su Srbi bili nacionala manjina(Hrvatska) ili manjina u celokupnoj populaciji(Kosovo i metohija) došlo je do pobune (možda opravdane a možda isprovocirane lažnim obećanjima iz Beograda ili iz Vašingtona) a za zatim i do svega ostalog.
U Vojvodini su Srbi ipak većina. Ogromna većina. Ostali su ancionale manjine.
Ali svaki do sada viđeni scenario je ovde ne primenjiv.
Ovde ljudi nisu živeli po čukama i školu videli u prolazu čuvajući ovce.
Ovde je vekovima unazada prisutno i obrazovanje i kultura.
Narod i ljudi koji ovde žive je navikao da vlast "vlada" a mentalitet mu nije pobunjenički.

Ne bih smeo da se zakunem ali mislim da je sukob ovde nemoguć.
Da bi bilo sukoba treba da imaš najmanje dve budale koje hoće sukob.
Ako ti debeli Kasa i debeli Čanak liče na ratoborne tipove :lol: grohotom ću se nasmejati :lol:
Dva debela retarda :lol: ovaj jedan i zapravo 8-)
 
JFront:
Што се тиче Мађара пуно се буне....бар овај њихов вођа или шта ли је већ Каса!!!А и у Кисачу(једно село поред Новог Сада)Где већина становништва чине Словаци прочитао сам много лепих графита...нпр. Мађари жашто сте стали на кеју?А и у темерину........да не причам о тек тим глупостима!!!Мислите да су могући сукоби?Пошто се сада и Буњевци буне,Хрвати их подржавају...ту су и мађари...НОРМАЛНО!!!!
Ne znam za druga mesta, ali Temerin je odavno poznat po jednoj maloj grupi zagrizenih Madjara... a to je na nivou veoma niskom i neorganizovano i nikoga ne ugrozavaju... grupa zaludjenika bez ikakvog uticaja
 
Чупи НС:
Када је оно могло да се догоди у Сарајеву у ком су сви живели сложно и које је било симбол јединства и када је Книн пао ништа ме не може изненадити. Мађари се понекада баш губе, 64 жупанија и те ствари, будале...... Мађари у Војводини уживају већа шрава него Срби, прошетајте до ПМФ-а и погледајте имена на вртаима канцеларија, има јако много Мађарских. Не смета то мени, али нека се онда не буне и нека уживају када им већ толико попуштамо. иначе је јако занимљиво то што се нигде не потенцира чињеница се на попису 2002. године само 14% становника Војводине изјаснили као Мађари (негде око 300000). И још нешто, у Централној Србији људи имају погрешно схватање о односу становника, па ме сви тамо запиткују: "А како ви са Мађарима?!!" и просто се запрепасте када им кажем да у целом разреду уопште немам мањина и да у згради немам мањина и да уопште у Новом Саду има јако мало Мађара. Њих има само горе ито у пар градова, не свуда. У Суботици су такође Срби у мањини, чудо тај попис становништва... Иначе Хрвати (све комплет са Буњебцима) чине 1.4% ако се не варам, а још им ИБ АП Војбодине помаже издавање "Хрватске ријечи", па не видим зашто се они буне... Ја нокога неђу дирати док он мене не нападне, али ако ме нападне нисам луд да седим и чекам да ме убије... Ма само да рата не буде, лудила међу људима..... :(

Vecina Madjara koji zive kod nas nema nikakve veze sa Honvedima i 64. zupanijom! Smem da potpisem!

A sto se tice natpisa na vratima...ako je neki Madjar veci strucnjak od naseg profana onda on ZAISTA treba da predaje na faksu jer ne treba meni profesor iz Krusevca koji me ne moze nauciti nicemu.... Nema veze ko je ko ako je dobar covek.

Neupucenima cisto da napomenem da sam ja iz sredisnje Srbije a da studiram u NS. Najbolji prijatelji su mi Nemci i Madjari! Cudno?

Obican narod se ne buni, bune se ljudi zeljni novca, jednom recju LOPUZE !!! Taj Kasa nije nista manji lopuza od ovih nasih diletanata!!! Odvojite ljude koji se proklamuju kao "vodje" i obican narod....razlika je VELIKA!
 
Wilkołak:
Vecina Madjara koji zive kod nas nema nikakve veze sa Honvedima i 64. zupanijom! Smem da potpisem!

A sto se tice natpisa na vratima...ako je neki Madjar veci strucnjak od naseg profana onda on ZAISTA treba da predaje na faksu jer ne treba meni profesor iz Krusevca koji me ne moze nauciti nicemu.... Nema veze ko je ko ako je dobar covek.

Neupucenima cisto da napomenem da sam ja iz sredisnje Srbije a da studiram u NS. Najbolji prijatelji su mi Nemci i Madjari! Cudno?

Obican narod se ne buni, bune se ljudi zeljni novca, jednom recju LOPUZE !!! Taj Kasa nije nista manji lopuza od ovih nasih diletanata!!! Odvojite ljude koji se proklamuju kao "vodje" i obican narod....razlika je VELIKA!
odrasla sam u Novom Sadu, nikad se nisam druzila sa Madjarima... uvek su me nekako zaobilazili... mislis da je to slucajno???
 
Pa meni su preporucili da zaobilazim Novosadjane jer su kazu, pomalo uobrazeni i nedruzeljubivi prema "provincijalcima"... Ja sam dosao u NS pre cetiri godine i NIKADA ali NIKADA nisam imao problema ni sa Madjarima ni sa Slovacima ni sa ostalima! Ako cemo iskreno, imam drugove iz NS, ali najvise problema sam imao sa Novosadjankama.

Opet, ja imam najmanje prijatelja koji su iz mog rodnog grada...jednostavno, nisi se snasla u tom drustvu, nije to nista strasno!

Ok, da li ti mislis da je slucajno sto se Madjari druze sa mnom, koji sam iz sredisnje Srbije?
 
frozen1982.:
Bilo bi moguce da u Vojvodini postoje dve nacije,ali to nije tako.Postoji narod jedne nacije-Srpske i jedna brojno najzastupljenija nacionalna manjina-Madjarska.Odnos prvog i drugog je toliko u korist prvog,da cak ni Canak ne moze tu da profitira.



e, to MANJINA će vam i doći glave. Zar ne živi u Vojvoidini 16 naroda (nacija)???
Ne, dakle, živi jedan narod (Srbi) i 15 manjina....ne valja to na duže staze.
Iskreno, nadam se da smo razumniji i blažeg temperamenta od nesrećnih sunarodnika i komšija koje su zadesila sranya...mislim, dosta je bilo!
 
етотако:
odrasla sam u Novom Sadu, nikad se nisam druzila sa Madjarima... uvek su me nekako zaobilazili... mislis da je to slucajno???
imala si čisto srpska odeljenja u školama i grupu na faksu - sve sami Srbi? Pa to nema ni u bajinoj bašti :lol:Ops, pročtah ponovo: zaobilazili te.Što jel ostavljaš utisak eXtremiste :lol: ? Jel baš po nacionalnoj osnovi zaobilazili or what? :P
 
Прво морам да кажем да је једна моја тема пребачена из региона Нови Сад...То ми је грешка...опростите...и ако мислите да сам неки книнац који се подпосије како ФРОНТ и да немам појма шта је то варате се јер имам имам 31 годину и на жалост имао сам то искуство да будем несрећом на косову....зашто...да би бранио територију која је сд туђа...
 
Wilkołak:
Pa meni su preporucili da zaobilazim Novosadjane jer su kazu, pomalo uobrazeni i nedruzeljubivi prema "provincijalcima"... Ja sam dosao u NS pre cetiri godine i NIKADA ali NIKADA nisam imao problema ni sa Madjarima ni sa Slovacima ni sa ostalima! Ako cemo iskreno, imam drugove iz NS, ali najvise problema sam imao sa Novosadjankama.

Opet, ja imam najmanje prijatelja koji su iz mog rodnog grada...jednostavno, nisi se snasla u tom drustvu, nije to nista strasno!

Ok, da li ti mislis da je slucajno sto se Madjari druze sa mnom, koji sam iz sredisnje Srbije?
U Beogradu sam se i ja druzila sa ljudima od Beograda pa juzno... oni su mi vise odgovarali
prosto se tako desilo da sam najmanje kontakata imala sa mojim Vojvodjanima... nisu mi bili simpaticni... sticaj okolnosti

Ne moze se na osnovu mog ili tvog slucaja napraviti pravilo :)
 
JFront:
Пошто је много ликова који мисле да је НОВИ САД Мађарски!!!
Мени је то безвезе, пусти ти шта други мисле! то ме 'јако подсећа на оно ''Србија Србима'' и сл. Не волим кад неко тако размишља, као што ми је глупо и што се РТС сада зове ''национална телевизија'' :roll:
 

Back
Top