nejasne tegobe

bubamara34

Početnik
Poruka
32
Moj muz se zali na nelagodnost u predelu zeluca, na povremenu nadutost koja se siri na desnu stranu ispod desnog rebra.Kad god pricamo o tome njegove reci su,malo me boli zeludac i desna strana ispod rebra.Na moj nagovor pre pola godine je bio na pregledu kod gastroenterologa(ako sam lepo npisala)i imao je neku bakteriju, pio lekove,to je neko vreme bilo u redu da bi sad opet pocelo.Ultrazvuk stomaka je u redu,bakterije na ponovnom testu nema a on i dalje ima tegobe i kljuka se klometolima.Sta dalje i kome da se javimo.Ponavljam da nema bolove nego veliku nelagodnost i nadutost.Inace ima 34 godine. Hvala unapred.
 
Mora da se javi gastroenetrologu, naravno.
Helicobacter pylori kao uzrokovac gastritisa se vraca kod jednog broja pacijenata.
Zbog bolova pod desnim rebarnim lukom potrebno je da uradi ultrazvuk abdomena, mozda je u pitanju kalkuloza zucne kese(kamenje ili mulj).
 
ako je u pitanju navedena bakterija onda je pio helikocin i omeprol medjutim to njegovo stanje moze taodje biti somatizacija usled prevelike napetosti nekog stresa ili sl mada takodje moze biti i zucna kesa sve je ovo sturo jer niste ostavii nikakve podatke o vasem muzu kakav zivot zivi jeli imao stresova da li je nervozan da li se javlja nadutost i kada je gladan da li mu usled nadutosti srce ubrzano radi i sl mada ipak kod svog lekara pa kod specijaliste da se otklone organska oboljenja ukoliko ih ima ukoliko ne moguce je da je to psihosomatskog karaktera pozdrav
 
Hvala na odgovoru.Zanima me jos nesto sta bi moglo da bude ukoliko bi postojali isti simptomi samo sto bi se neprijatnost osecala vise na levoj strani u vidu nadutosti i tezine.A sto se tice gore navedenih pitanja na njih mogu da odgovorim samo pitanjem- ko danas nije nervozan ili zivi bez imalo stresa.Sve nas tisti po nesto, od onih banalnih do nekih stvarnih i velikih problema ,kojih mi licno na srecu nemamo.Zuc nije posto je ultrazvuk radjen i kao sto sam rekla sve je u redu.Nije se zalio na ubrzan rad srca , a simptomi se javljaju bez obzira da li je zeludac pun ili prazan.Pozdrav! :confused:
 
Kazes da bakterije na ponovnom testu nema? Ukoliko nije gutao sondu, taj test nije 100%pouzdan, verovatno ipak ima i sada heliko bakterije, pa ce ponoviti terapiju. Prvog puta je gutao sondu, pretpostavljam, jer ako nije, morao bi sada pre terapije.
 

Back
Top