Slike iz života

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
gh (2).jpg
 

40077627_1047558575404682_6767862078939070464_n.jp  g


:klap:
Izaberite emotivno zrelog muškarca, kojem ćete uvek biti lepe. Svejedno da li ste našminkane ili rašučupane. Nebitno da li ste smirene ili nervozne do ludila. Sasvim nevažno da li nosite najskuplju haljinu ili običnu staru pidžamu. Taj muškarac je zaljubljen u vašu dušu. Telo može voleti svako....


" Izmedju lepe i pametne! birajte, pametnu, ona će uvek znati kako da vam bude lepa"
 
Ne vjerujem u one savrsene veze bez svadje...
Svadje su normalne. One su znak da se razgovara, da se raspravlja i da svako ima pravo na misljenje. Zato, ne zelim slusati o tim "savrsenim" parovima koji su zapravo dve plasljive ptice.
" Vidi dragi, nebo je zuto."
"Da, draga nebo je zuto. "
18447663_1444883918902325_4237359381204462746_n.jpg
 
" Svijet je napravljen za ...dvoje. Zemlja i Nebo djeluju daleko, ali su skrojeni po mjeri - jedno za drugo.
Sve je stvoreno nekako ...u paru.
Odeš u šumu, vidiš kako se bršljen i stablo savršeno uklapaju.
Odeš na rijeku, osjetiš kako se dealeke obala nalaze tačno gdje treba.
Odeš u market ...i glasno opsuješ. Nabavka je za dvoje, postoje kolica ...za dvoje. A ti si sama.
Znaš, dame ne psuju, ali izlazeći punih ruku, ponoviš psovku.
I ne, ne, nisi ti ljuta što si sama. Ne psuješ zbog toga. Nije teško to što su ruke pretrpane.
Psuješ zbog svega onoga što si se naslušala ...ćutke. Imala strpljenja. Negdeje, nekako ...čak i razumjela.
Ne razmiješ više. Šta se desilo, pa ti koja uvijek ima za sve gluposti razumijevanja, više ga nema ?
Šta je sa strpljivim ćutanjem i slušanjem ? Smučilo ti se ? Jeste, znam.
Mučno je ćutke slušati i gledati kako sit kuka a gladan ćuti.
Mučno je kad utopljen zvoca na studen, a onaj ubogi, odrpani i neugledni stranac ćuti.
Mučno je slušati onoga ko ima sve, a žali se da nema ništa.
Mučno je vječno ćutati i ponavljati kao mantru - ma svako ima svoju muku. Ima, da. Ima ...
Ima ...ali mučno je slušati i gledati i kao noj zabiti glavu u pijesak, mučno, bljutavo, toliko da se ogadiš sam sebi.
Toliko mučno da zaboraviš da ...dame ne psuju. A vrisne li kad dama ? Buni li se nekad zbog nečega ?
Mora li dama da ćutke proguta sav mulj ( ipak dama bira riječi ) koji joj se servira ili smije da zatraži čašu svježe vode ?
Uzdahnula si, znam. I odbila da budeš dama koja ...guta mulj. Jer ti si najprije - Čovjek.
Običan. Mali čovjek koji ima svoje loše dane, dane kad želudac ne vari sav mulj koji proguta.
Nisi noj. Ljudsko si biće. Čovjek si. A Čovjek se buni. I vrišti. Ne ćuti na svaku glupost, je zna ...tako glupost zavlada.
A počela je da vlada. Svuda. U svakom segmentu života. Tako da, ništa se ne prispituj da li je ovo pravo mjesto gdje ćeš da ...vrisneš.
Svjet je napravljen po mjeri za Ljubav. Šta smo joj to uradili pa je sve postalo tako ...tako ...isprazno ...Pusto.
Pusto, a naizgled sve vri i vrvi od Nje. Od života.
Muka ti je, užasno ti je muka i mnogo si ljuta. I to je dobro. Dobro je. Još nešto u tebi je ostalo od života. Od Čovjeka.
Dobro je. "


1622940-bigthumbnail.jpg
 
Možda čovjek ponekad izgubi sve što mu je drago i osjeti se napušten sam, sasvim sam.
Možda ponekad razočaraš se u ljude i sve oko sebe (čak i u sebe)
i kao ptica bez gnijezda tražiš utočište pod tuđim krovom.
Možda ponekad, ali jednom sigurno ispriječit će se netko pred tobom,
netko preko koga ne možeš tako prijeći, pogledati ga preko ramena.

Jednom, sigurno shvatit ćeš da nekog duboko voliš.


Ernest Hemingvay
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top