serious sam 2 problem

marco3dx

Zainteresovan član
Poruka
496
jooj ljudi nesrece...

da pokrenem igru( sve sam krekovo itd) i izbaci mi ovo:

Fatal error: Cannot set display mode!
GfxAPI error:
(Direct3D) Missing support for vertex shaders.

da li uopste posotjij nacin da pokrenem igru, a da ne kupujem novu karticu( moja je prilicno stara GeForce 4)

fala unapred

poz
 
Igrica je duhovita. Jedino sto posle nekog vremena pocne a smara to sto napad traje 15 min a odmor posle toga 30sec. Ali taman kad ti dosadi neka mapa, npr.dzungla ili ona planeta sa kinezima. dodje druga mapa i na taj nacin igra nije jednolicna.

Sto se tice Hrvata nisi u pravu. Sirius Sam je najbolja igra koja je ikada napravljena na Balkanu
 
Nema sanse da pokrenes igricu bez jace graficke... Potrebna ti je neka koja podrzava pixel shadere...najjeftinija graficka ti je Ati Radeon 9200 SE!

@Darko

Igrica je bas extra i o njenom uspehu se moze reci samo jedno... Vec dugo dugo ona predstavlja veliki hit po celom svetu i to je jedina igrica sa nasih prostora koja zaista vredi!
 
to sto je dozivela veliki hit u celom svetu se objasnilo svojevremno i na jedan drugi nacin a to je da je solidno uradjena a ubedljivo je bila najjeftinija a americko trziste kao najbrojnije uvek je bilo okrenuto SIMS-ima i jeftinim igricama. Njihova lista najprodavanijih igrica uvek se razlikovala od evropske jer je obicno SIMS drzao prva dva, tri mesta (razne ekspanzije) i onda cak i neke bajate igre ali sa popustom.
Inace po mom misljenju igrica u vreme kad se pojavila nije bila losa za izbacivanje frustracija :) ali realno nije nista posebno jer se sve sastojalo od zilion protivnika bez AI-a koji samo sumanuto jure na tebe.
Mora se priznati ipak da su nivoi bili lepo osmisljeni i dizajnirani.
 
marco3dx:
jooj ljudi nesrece...

da pokrenem igru( sve sam krekovo itd) i izbaci mi ovo:

Fatal error: Cannot set display mode!
GfxAPI error:
(Direct3D) Missing support for vertex shaders.

da li uopste posotjij nacin da pokrenem igru, a da ne kupujem novu karticu( moja je prilicno stara GeForce 4)

fala unapred

poz
Marko može sigurno da radi na GeForce 4. Pa meni radi i na GeForce 2 i to bez ikakve muke.
Nemoj niko da te laže.
 
I meni lici na to da nemoze karta da izgura. Nemoj da unosis pometnju.
Kako si ti Fluid to igrao??? Pise minimum DX8 karta. GF2/400/mx serija nisu DX8 u potpunosti podrzane!

Evo:
Graphics: DirectX 8.0/8.1 compliant or low-end DirectX 9 3D
accelerator

(nVidia GeForce3 and 4 series (not MX!), GeForceFX 5200 through 5700 series,
ATI Radeon 8500 through 9200 and X300 series, S3 DeltaChrome or XGI Volari ...)

Dakle nema pixel i vertex shedera kod njegove mx440 ni te GF2 sto si naveo!
Minimum Titanijum serija.
 
Ljudi stoj.
Meni sad pade na pamet.
da li je u pitanju
Serious Sam 2
ili
Seriuos Sam second encounter (ili kako li vec)
SS second encounter (od pre par odina moze da igra sa gf4) ali ovde je verovatno doslo do zabune. Covek ima SS2 ili mozda demo ( da budem iskren nisam cuo da je izasao) i on DEFINITIVNO NEMA PODRSKU ZA GeForce1,2,4MX seriju video karti
 
Ala dobro zakljucujete :)
Ako ima stariju graficku verovatno ima i starije drajvere, igra izasla (second encounter) pre krsh vremena. I ako imamo ove 3 stvari, kako bi mu izbacivalo poruku da nepodrzava vertex shadere? Dakle u pitanju je SS2.

Pozzzzz
 
ma da, imam tu mx seriju, jbg... moram kupiti novu graf. karticu! a i bilo je vreme, sve vise i vise igrica ce traziti da moras(!) da imas kartu koja podrzava dx8 ili 9!

btw. govorio sam o Serious sam 2, ne second encounter! ...cisti da razjasnim hehehe....

poz svima i hvala na pomoci!
 

Back
Top