Koji je jezik po vama najbolji?

Ajd' idemo opet iz pocetka, ciji je duzi, veci....

Ako ces da se bavis sistemskim programiranjem, neces to raditi u VB, itd... itd...
U zavisnosti od problema koje resavas, izabraces i jezik, prema tvojim afinitetima.
Sve dok ti jedan jezik resava problem, dobar je.
Zapravo, dobar je svaki onaj jezik, kojim mozes odredjen zadatak resiti na efikasna nacin.

Mnogo puta isti zadatak mozes obaviti pomocu razlicitih jezika. Sta je bolje? Koji je bolji?
Pitanje je dakle potpuno deplasirano.
Koristi sta umes i sta ti odradjuje posao.
 
Pa po meni je najbolji Delphi.Delphi 2005-ica mi se nedopada.Najbolji mi je Delphi 7.
Radio sam i qbasicu i vb,ali mi se nisu dopali.Asemler je brz,ali je i tezak njega sam upotrebljavao u pascalu(i u emulatoru u skoli).U Delphi-ju mogu da napisem sve sto mi treba.A slazem se sa codemaker-om i Login Killer-om da netrebas menjati ono sa cime znas obaviti posao.Treba se usavrsavati u tome sto znas.
 
Ja ne razumem kako mozes da biras kojim ce programom da se bavis? Treba znati princip pomocu kojeg ces moci bez problema da programiras na bilo kom jeziku. Kakav je to programer koji zna da programira samo u C-u? Pa valjda taj isti programer treba da bude sposoban da za kratko vreme savlada i druge jezike? Treba znati osnovu a na to samo dogradjivati SINTAKSU!
 
Pogresno sam se izrazio, mislio sam na semantiku. Hvala na ispravci. Ali svejedno, postoji i sintaksa programskih jezika.... U stvari treba znati meta jezik, programiranje je vise stvar prevodjenja misli u komande... Sada i ja filozofiram ali nadam se da me vaskoliki auditorijum razume.... ;-)
 
Wilkołak programer treba da bude sposoban da lako savlada drugi programski jezik, ali ako mu je prog. jezik u kome radi dovoljan to mu nece ni trebati. Vazno je znati strukturu podataka i teoriju algoritama. Ako neko zna c/c++ nece mu biti tesko ni da nauci javu, php i neke slicne jezike jer oni imaju skoro istu semantiku.
 

Back
Top