Kako da napravim program,igricu ili bilo sta slicno!?!?!?!?!?!??!?!?!

Zemunac90

Početnik
Poruka
3
E ovako,posto uopste nista ne znam nista o programiranju,nadam se da ce se naci neki dobar cikica koji bi hteo da mi objasni kako se to radi!xexe
pod 1. KOJI PROGRAM ZA TO DA KORISTIM I GDE DA GA NABAVIM!?
pod 2. kAKO DA NAUCIM DA RADIM NA NJEMU ???ako neko moze da me "uci" kako se programira bilo bi idealno!?
evo i mog maila pa bi mi bilo lakse da mi preko njega pisete!
zemunac90@hotmail.com :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
 
nemoj mikro knjigu....:lol:

mogu ti dam jedan fin tutorial na engleskom za c. odlican. za pocetak. i nemoj se patis sa visual chudima, ja sam tako poceo pa opet zavrsio na ucenju cistog c++a, i bolje mi sad nego sto bi mi bilo onako. inace u tim knjigama naucite visual nesto za 21 dan obicno skrate max moguce ucenje cistog jezika (nabiju i dodatak a npr) a cea kniga se svede na koriscenje interfejsa. dzaba ti bilo

imas uostalom moju temu bilijar, tu pravim igru, pa sam malo muchio ljude ovde. svrati i vidi sta ima, ozda ti i koristi (da znas kako da NE radis :lol: )
 
Peruzzi:
ne mora. ja sam poceo sa qbasicom. pascal je poprilicno jadan
znaci skontao qbasic pa uhvatio c :)
i sta mi fali?

Ma nemam ja nista protiv da ti pocnes i sa LILOM ili VHDL-om, ali sa strane ucenja i kontanja stvari smatram da je najprimereniji PASCAL jer je on bas skolski. To sto je on "jadan" kako ti kazes to nema veze...PASCAL sluzi za ucenje i nije napravljen da bude ozbiljan jezik za programiranje OS-a ili tome slicno.....

Prvi jezik sa kojim sam ja radio je BASIC i on uopste nije bio dobar za ucenje jer se oslanjao na GOTO komande...
 
a el znas kako da napravis virus
:D

Čovječe digao si temu iz 2006 godine....
wet.gif


Profesorica ti je dala jedinicu...
 

Back
Top