Jad - Beda - Sramota

Ambasador

Elita
Poruka
19.726
Njegova Svetost Patrijarh Pavle uputi je pismo "premijeru" Vojvodine Bojanu Pajticu da preduzme odgovarajuce mere u zastiti SPC u Vojvodini.
Ovo sam nekoliko puta procitao i pomislio da je greska.Mislio sam da se mozda radi o poruci Patrijarha nekom stranom premijeru u cijoj zemlji SPC ima problem.Medjutim na vestima je ponovljeno doslovce kao na pocetku.
E sad da ne bih na ovu bruku,sramotu,jad,bedu,nemoc,neznanje,nesposobnost davao
daljnje komentare reci cu samo jedno.
Srbijo skini gace sa kolena i svuci ih.Sta ce ti taj deo odece,ovako cete lakse opaliti
svaki platfusar u prolazu.
Odvratno i sramotno - DEFINITIVNO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ambasador:
Njegova Svetost Patrijarh Pavle uputi je pismo "premijeru" Vojvodine Bojanu Pajticu da preduzme odgovarajuce mere u zastiti SPC u Vojvodini.
Ovo sam nekoliko puta procitao i pomislio da je greska.Mislio sam da se mozda radi o poruci Patrijarha nekom stranom premijeru u cijoj zemlji SPC ima problem.Medjutim na vestima je ponovljeno doslovce kao na pocetku.
E sad da ne bih na ovu bruku,sramotu,jad,bedu,nemoc,neznanje,nesposobnost davao
daljnje komentare reci cu samo jedno.
Srbijo skini gace sa kolena i svuci ih.Sta ce ti taj deo odece,ovako cete lakse opaliti
svaki platfusar u prolazu.
Odvratno i sramotno - DEFINITIVNO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Za ono skini gace, pa to ti je demokratski pristup ulaza u evropu, dali sebi monopol na demokratiju i njene vrednosti, bas im lezi, mislim da ne nose donji ves, oni su odavno u EVROPI
 
Поштовани господине Амбасадоре, најгоре је у животу али и у политици имати ПОЛОВИЧНЕ или НЕТАЧНЕ информације... зато Те молим да прочиташ шта је написао ЊС Патријарх Српски Павле...па да још једном ПРОКОМЕНТАРИШЕШ или измениш наслов теме.




ПАТРИЈАРХ СРПСКИ Г. ПАВЛЕ УПУТИО ПИСМО Г. БОЈАНУ ПАЈТИЋУ

Његова Светост Патријарх српски Г. Павле упутио је данас писмо г. Бојану Пајтићу, председнику Извршног већа Аутономне покрајине Војводине, у коме, између осталог, стоји:

“Његово Преосвештенство Епископ сремски Г. Василије известио је Свети Архијерејски Синод Српске Православне Цркве о једном, за време мира, рекли бисмо, невероватном догађају.

Наиме, 4. децембра 2005. године, на празник Ваведења Пресвете Богородице, у 22 часа и 45 минута, организована група од три лица, коју Преосвећени Епископ Г. Василије, с пуним правом, назива терористима, дошла је у село Грабово из правца Беочина, обила врата цркве Светог архангела Гаврила и, уз помоћ мердевинa, попела се на кров. Затим су почели систематски да руше кров и, са висине од око тридесет метара, бацају даске и бакарни лим којим је кров био опшивен. Православни парохијани из Грабова су, чувши буку, у великом броју изишли из својих кућа, опколили храм и позвали починиоце да престану да га руше и да се предају. У исто време су телефоном позвали станицу полиције у Беочину, како би патрола одмах дошла на лице места и учинила оно што им је законска обавеза. Рушитељи храма Божјег су, у међувремену, одбили да се предају и сакрили су се у крову цркве. Негде пред зору, када су видели да полиција није дошла, а у нади да су безбедни, рушитељи су сишли у црквену порту, где су их парохијани похватали. Пошто су пружали физички отпор, дошло је до међусобног наношења лакших физичких повреда. Патрола полиције се појавила тек око два часа ујутро, када је све било завршено, преузела рушитеље од парохијана и одвела их у станицу полиције у Беочину.

Преосвећени Епископ Г. Василије, када је сутрадан дошао у Грабово, затекао је призор који је више личио на оне са ратом угрожених подручја, са којих је српски народ прогнан, него на мирно фрушкогорско село. Улазна врата цркве изваљена, бачена на под и оштећена; по порти разбацане даске и бакарни лим; у самом храму недостају ђаконске двери и три иконе, ишчупане из доње зоне иконостаса. Штета коју је Преосвећени Владика Василије, са сарадницима, утврдио износи око 2.600.000,оо динара и односи се само на грађевински део, док је Покрајински завод за заштиту споменикa културе позван да процени штету на иконостасу.

Намера људи који су на велики црквени празник починили овај прави терористички акт била је, према речима Преосвећеног Епископа Г. Василија, да се код грађана изазове осећање несигурности и страха, као и да се изазове напетост у пограничном подручју, надомак суседне Хрватске.

Хватање ове организоване групе нису, нажалост, извели надлежни државни органи него верници. Они су одбранили своју лепу барокну цркву, која се у историјским документима први пут помиње још давне 1758. године.

Морамо да напоменемо да је ово, у последњих годину дана, други тежак напад на српске православне храмове у Епархији сремској. Наиме, 17. марта 2005. године, на годишњицу последњег великог погрома српског народа, паљења и рушења српских светиња на Косову и Метохији, изазван је пожар у манастиру Раковцу, чији починитељи нису, зачудо, ни до данас откривени.

Користимо прилику, господине Председниче, да Вас подсетимо да наведени случајеви, нажалост, нису изузетак него се издвајају само по висини учињене штете. Последњих година, напади на српске православне храмове и црквене објекте у Аутономној Покрајини Војводини су честа појава. Непријатељи Бога, Цркве и српског народа показују не само нетрпељивост него и отворену мржњу: по храмовима, зградама црквених општина и парохијским домовима исписују пароле антисрпског, нацистичког и сатанистичког садржаја; флашама и каменицама разбијају прозоре на црквеним објектима; руше споменике и скрнаве православна гробља…

У исто време, са највиших места и у појединим медијима, бесрамно и потпуно некажњено шири се говор мржње против Српске Православне Цркве, њеног Поглавара, епископата, свештенства и верних. Недопустиво је то што су протагонисти овог говора мржње – а то значи духовни покровитељи и несумњиви инспиратори наведених недела – не само функционери појединих политичких странака и невладиних организација са седиштем на подручју Аутономне Покрајине Војводине већ, штавише, и поједини функционери покрајинске самоуправе, међу којима, нажалост, предњачи доскорашњи председник Скупштине АП Војводине, Ненад Чанак.

Стога Вас, Ваше Превасходство, позивамо да, користећи могућности које Вам пружа функција коју обављате и углед који имате, предузмете мере које ће онемогућити физичке нападе на Српску Православну Цркву, њене храмове, свештенство и верне на подручју АП Војводине и да искажете јасан и недвосмислен демократски и политички став да је говор мржње против Цркве недопустив и да га треба законским путем гонити. То је поуздан начин да се не понове напади попут наведеног у Грабову и у многим другим местима широм северне српске покрајине.

У том очекивању желимо Вам благословене божићне празнике и успех у раду на корист свих грађана у новој години благости Господње.”
 
Gospodine Mita,ja verujem da ste verodostojno preneli saopstenje,ali isto tako verujem svojim usima i ocima slusajuci danas popodne Episkopa sremskog Vasilija.Njegovo izlaganje nema savrseno nikakove veze sa polupanim crepovima i polomljenim daskama.
Uostalom buduci zelite biti precizni i pedantni kao uvek,ja bih tako strasno voleo da sam u svemu u krivu,a pogotovo da nisam u pravu u svemu onom na sta moj tekst aludira.Prema tome uzivajte u doslednosti i budite spokojni,kao i mnogo puta do sada.Nadam se da Vasa naknadna reakcija nece da bude "e sad cemo da im jebemo kevu",ako budete imali sa cime i ako Vam neko to dozvoli.
 
Оно што је више него занимљиво је то ШТО ДО ДАНАС ОД 04. ДЕЦЕМБРА 2005. нема ни једне једине речи ни од медија ни од надлежних органа... ово ме је више него заинтересовало и погледам сајт МУП-а,)за Сремску Митровицу) али авај НИ ТАМО НЕМА НИ ТРАГА НИ ГЛАСА О ТОМЕ... али зато уредно бележе на пример, овакве ствари:


16.12.2005.

Policija Sekretarijata unutrašnjih poslova u Sremskoj Mitrovici, odredila je meru zadržavanja do 48 časova Zoranu BABIĆU (1984) iz Laćarka, opština Sremska Mitrovica, zbog osnovane sumnje da je izvršio krivično delo izazivanja nacionalne, rasne i verske mržnje, razdora i netrpeljivosti.

Dana 15. 12 2005. godine, oko 06,40 časova, u katoličku crkvu u Laćarku, za vreme trajanja mise kojoj je prisustvovalo oko 50 vernika, ušao je Zoran Babić i vređao nacionalna i verska osećanja prisutnih.

Uz krivičnu prijavu, Babić će biti sproveden istražnom sudiji Okružnog suda u Sremskoj Mitrovici.



Питам се, питам се... о чему се ту заправо ради ?????????????????????????
 
Ja pisao ovde pre jedno tri meseca ko ima vlast u Vojvodini i sta se sprema, al' gluvima ne vredi govoriti. Canak je bog i batina i drzi ekipu od jedno desetak bogatasa koji su vecinom crnogorskog porekla. Svi su pokupovali zemlju i vlasnici su najvece zitnice u ovom delu Evropre, koja bi mogla da hrani ceo Japan. Kumstvo ima sa raznim mafiosima lokalnog i jaceg kalibra, vecina su vezani za trgovinu narkoticima. Sve sto se desavalo u Beceju i na drugim mestima sa onim smradovima iz Madjarske sto su orgijali, njegovo je maslo. Policija nema ovlascena da ista uradi ako on ne da zeleno svetlo.
Ali, meni je licno drago. Iako nema snega, polako i deca vide kako zivotinje ostavljaju tragove i to u velikom broju. Neka se otcepe i oni i crnogorci i to sto pre. Videce jadan narod sta je uradio i za sta je glasao vrlo brzo posle toga.
 
marlon:
Ja pisao ovde pre jedno tri meseca ko ima vlast u Vojvodini i sta se sprema, al' gluvima ne vredi govoriti. Canak je bog i batina i drzi ekipu od jedno desetak bogatasa koji su vecinom crnogorskog porekla. Svi su pokupovali zemlju i vlasnici su najvece zitnice u ovom delu Evropre, koja bi mogla da hrani ceo Japan. Kumstvo ima sa raznim mafiosima lokalnog i jaceg kalibra, vecina su vezani za trgovinu narkoticima. Sve sto se desavalo u Beceju i na drugim mestima sa onim smradovima iz Madjarske sto su orgijali, njegovo je maslo. Policija nema ovlascena da ista uradi ako on ne da zeleno svetlo.
Ali, meni je licno drago. Iako nema snega, polako i deca vide kako zivotinje ostavljaju tragove i to u velikom broju. Neka se otcepe i oni i crnogorci i to sto pre. Videce jadan narod sta je uradio i za sta je glasao vrlo brzo posle toga.

Pa ako ti nije teško nađi to što si pisao, pa ponovo stavi da vidimo, ja se nešto nesećam.
 
Zaboravih da dodam, da ne ostanem duzan sektasima. LEGLO satanskih sekti, znaci onih koje su extremne po svemu, da ih ne nabrajam jer svi znaju koje su, je u Vojvodini. Subotica , Becej i jos neka mesta su im centri gde vrbuju mlade. Srbska policija sve zna, ima dosije svakog od njih, zna za "nesrece" koje su se desavale onima koji su imali velika usta, u manjim mestima su povezani kao creva... razlog precutnog prelazenja preko svega od strane Beograda mi nikada nece biti jasan, ali verovatno postoji.
Danas je posle ne znam koliko vremena podignuta optuznica protiv onog sataniste sto je usmrtio onu devojcicu i njegovog zenskog drugog ja koja se naziva "majka" od malog andjela.
U nezvanicnim krugovima se vec prica o ekipama koje se spremaju da se jedinim preostalim nacinom razracunaju sa sektaskim ideolozima i onima koji im daju zastitu. Svi se znaju i niko im ne moze nista, barem jos malo jer im Vojvodina i Canak pruzaju gostoprimstvo. Inace doticni gospodin je u zadnje dve godine nacisto zastranio... najveci deo vremena provodi u kompletno crnoj odeci.
 
Ajde onda ja sam paranocar... a ti si ovca kad tako pricas. Kad si bio u Vojvodini zadnji put? Koga znas tamo? Jel si bio na nekoj inicijaciji Crne Ruze? Ja sedeo u decembru na rucku gde su bili ti tipusi crnogorci i slusao sta pricaju a ti mi pricas o paranoji.
 
marlon:
Ne znam Strelo koja je tema bila, ali bilo je o Canku i njegovom narko kumu i tranziciji u Vojvodini... a mozda je i tema skinuta, jer je dosta proslo....

Ја се сећам да си то писао... када су се сви исмевали и говорили како у Војводини дивно живи 26 нација... тада је учествовало њих неколико из Војводине... а затим се укључио и онај што је причао о проблемима у Суботици и о томе како нико не може да добије посао ако не зна мађарски...
 
serb_pagan:
sve ovo sto vi pricate je zesca paranoja...policija uhapsila trojicu lopova,inace srba-pravoslavaca,tako da propade vasa teza o "orkestriranom napadu cankovih crnogoraca i tajkuna"

Је л' ? А где си нашао тај податак - ИЗВЕШТАЈ НА САЈТУ МУПА СРЕМСКЕ МИТРОВИЦЕ ЗА ТАЈ ДАН ЈЕ ПОТПУНО ПРАЗАН - ЗНАЧИ ЗА МУП СЕ ТАМО НИЈЕ НИШТА НИ ДОГОДИЛО.

Узгред, када већ овако расипнички делиш дијагнозе, да ли Ти стварно мислиш да лопови имају обичај када краду ДА СЕ ПОПНУ НА КРОВ И ДА СА ВИСИНЕ ОД 30 МЕТАРА БАЦАЈУ БАКАРНЕ ПЛОЧЕ И ДАСКЕ УЗ УЖАСНУ БУКУ - ТАКО ДА СЕ ЦЕЛО СЕЛО ОКУПИ ??? Или ме зезаш ?
 
Preporucujem svima koji se ovde frljaju stanjem u Vojvodini da dodju ovde i da upoznaju ljude. Nema veze da li je neko Slovak, Madjar, Srbin, Hrvat, Rusin...... Ja nisam odavde ali sticajem okolnosti zivim ovde i nema NIKAKVIH problema. Najbolji drugovi su mi Srbin, Nemac i Madjar !

Novinari tako pumpaju situaciju u Vojvodini da je to UZASNO! Manje citanja novina, vise licnog iskustva i pogledi se menjaju!
 
Чекај, Мито, знаш да смо ми Срби себи највећи непријатељи. Немој одмах да нападаш човека.
Виколак, обичан човек, ма које вере и нације био, има исте проблеме и потребе, с тога мултинационална средина може да опстане ако је препуштена себи. Мржња се распирује увек "одозго".
 
Ko je rusio crkvu ne znam! Protiv sam da se rusi bilo sta a ponajmanje crkva! Nemam nameru da nasednem na svakakve price ovdasnjih novinarcica koji su zeljni slave, tiraza i novaca. Muka mi je od svih tih proverenih informacija.

Slazem se adalvom....mrznja se uvek raspiruje odozgo, ali ono sto je tuzno u svemu tome je da je NAROD GLUP! Ne samo nas narod vec i svi ostali na ovom jadnom svetu. Svi veruju zvanicnim vestima iako su one jedno obicno smece smesano k'o splacine.....

Od kada ne gledam vesti zivim mnogo opustenije i imam vise vremena za svoje poslove. Uzgred, vesti ne pratim vec tri i po godine!
 
Wilkołak:
Ko je rusio crkvu ne znam! Protiv sam da se rusi bilo sta a ponajmanje crkva! Nemam nameru da nasednem na svakakve price ovdasnjih novinarcica koji su zeljni slave, tiraza i novaca. Muka mi je od svih tih proverenih informacija.

Slazem se adalvom....mrznja se uvek raspiruje odozgo, ali ono sto je tuzno u svemu tome je da je NAROD GLUP! Ne samo nas narod vec i svi ostali na ovom jadnom svetu. Svi veruju zvanicnim vestima iako su one jedno obicno smece smesano k'o splacine.....

Od kada ne gledam vesti zivim mnogo opustenije i imam vise vremena za svoje poslove. Uzgred, vesti ne pratim vec tri i po godine!
Mirnija je glava bez vesti ali se namecu .Mene sve ovo podseca na 90u.Pocela je kriza u Narodu ,nema posla nema para .Jedino sto mu se nudi politika "...je rekao na sta je on odgovorio a ovaj u replici bla bla bla bla..:" I sada u toj situaciji samo fali ,nedaj Boze , pucanj! Da li je moguce da nekom jos treba novih granica i ,zajednica i s**nja?
 
Wilkołak:
Ko je rusio crkvu ne znam! Protiv sam da se rusi bilo sta a ponajmanje crkva! Nemam nameru da nasednem na svakakve price ovdasnjih novinarcica koji su zeljni slave, tiraza i novaca. Muka mi je od svih tih proverenih informacija.

Slazem se adalvom....mrznja se uvek raspiruje odozgo, ali ono sto je tuzno u svemu tome je da je NAROD GLUP! Ne samo nas narod vec i svi ostali na ovom jadnom svetu. Svi veruju zvanicnim vestima iako su one jedno obicno smece smesano k'o splacine.....

Od kada ne gledam vesti zivim mnogo opustenije i imam vise vremena za svoje poslove. Uzgred, vesti ne pratim vec tri i po godine!

Са једне стране заиста ми је невероватно да било ко Патријарха Српског проглашава за "новинарчића жељног славе"... а са друге стране покушавам да замислим какво би крештање и арлаукање пало да су се неки други људи попели на кров римокатоличке цркве или џамије и ПОЧЕЛИ ДА ИХ РУШЕ... у ствари то не могу ни да замислим - али сигурно би било заглушујуће...

п.с. не разумем зашто неки стално покушавају да минимализују ЗЛО које се дешава СПЦ и Србима... и догађаје затрпавају разним скретницама као мачка *****... :roll:
 

Back
Top