Isak ili Artur?

Oximoron

Gost
Poruka
11.835
Ovu temu sam video kad sam prelistavao postove nekix korisnika,ali nisam teo da je izvlachim,pa rekox da je ponowo postawim...
Imamo vetj kopiraj-nalepi teme tipa Are We alone itd...
Ali shta mislite isto to,ali na niwou galaxije?
Da li mislite da ima inteligentnih zhivih oblika u ovoj galxiji?
Razlog zashto se ova tema zove ovako je jer ova 2 pisca (Isak Asimov i Artur Klark) imaju razlichita mishljenja o tome.Po Isaku,nema ix mnogo,a po Arturu galaxija vrvi zhivotnim oblicima?Sa kim se slazhete?
 
I ja se slazem sa jednastvar i mislim da je svemir beskonacan,tj.da ako bi sada imali raketu sa beskonacno goriva i kada bi nas zivot bio beskonacan vjerovatno nikada nigdije ne bi smo stigli,samo bi smo se vrtijeli u krug.Takodje podrzavam i Isaka Asimova i sve njegove teorije,ukljucujuci i ovu koju je naveo Oxi.Opet sa druge strane ne mozemo sa sigurnoscu da utvrdimo koliko intelegentnih stvorenja postoji u nasoj galaksiji,mada uz neka nagadjanja i oglede koje su vrsili poznati svijetski naucnici zbir je bio manji od 1000, a veci od 500.
 
Bilo bi vrlo egoisticno da pomisljamo na to kako smo jedina civilizacija u beskrajnoj galaxiji.Sa te strane podrzavam Artura,ali licno vise volim literaturu koju je pisao Asimov. Najegzoticnije teorije toga kako smo posecivani s vremena na vreme dao je Deniken u svojim knjigama. Verovati ili ne? :? Stvar je licnog izbora,ali je svakako zanimljivo procitati bar nesto od njega ,zabavno je,tera na razmisljanje..poz :-)
 

Back
Top