Sta mislite o ploci
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Sta mislite o ploci

Dukakis
    Guest

Podrazumevano Sta mislite o ploci

Mislio sam da kupim plocu MSI 845E MAX evo sad je izasla u svetu kompjutera u ps centru. Sa njom i neki procesor od 2000mh konkretno amd. Zanima me sta mislite da li je to dobra kombinacija i naravno misljenje o pojedinacnim komponentama?

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

uh 845E lici na plocu sa intelovim cipsetom

mozda i nisam u pravu (mrzi me da proveravam sad da budem bas 101% siguran) ali ako je to sa i845 chipsetom u njega ne mozes da stavis AMD.... nikako

Dukakis
    Guest

Podrazumevano

Da, bio si u pravu. Pise da je intel 845e chipset. Da li to znaci da ne mogu da nakacim AMDov procesor?

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

ne mozes...
    na taj cipset iskljucivo idu intelovi procesori p4 i celeron

za AMD uzmi ili nvidiin nforce2 ili viin kt600 ili slicno

Dukakis
    Guest

Podrazumevano

A kakve su to ploce. Jesu li pouzdane?

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

zavisi od proizvodjaca (ono gore su cipsetovi).... znaci MSI, Asus, Gigabyte, Epox, Abit i ostala zvucna imena, kvalitetna memorija i nema sta da te glava boli sto se tice stabilnosti (a za glavobolju oko cene se snadji sam)

Charlie Brown
    Guest

Podrazumevano

Posto vidim da si pocetnik (izvini ako gresim), preporucujem ti da uzmes tu plocu. Ja imam MSI i845PE maticnu sa Intel Pentium IV 2.0 GHz procesorom, i sve mi radi kako treba vec skoro godinu dana. E, da, nisam pomenuo da ja bas volim da silujem moj komp...

Sto se ploca, uopste, tice, moj su ti predlog MSI i Asus maticne ploce. MSI je krajnje stabilna ploca koja je idealna za pocetnika, a Asus je, pored toga sto je stabilan, i krajnje dobro opremljen za iste pare...

Ako se budes odlucio za Intel-a, obrati paznju da uzmes procesor sa oznakom Northwood i 512 cash-a. Prodavci mogu da ti utrape nekog budzenog Celleron-a na 2.0 GHz, a to je daleko ispod Pentium-a IV.

Ako se, ipak, odlucis za AMD procesor, vodi racuna da uzmes neki procesor sa BARTON (ili BARTHON) oznakom. Ni sam ne znam kako je tacno... U svakom slucaju, to je nova generacija AMD-a koja se znacajno manje greje od starih XP+ procesora. Verovali ili ne, ovi procesori imaju radnu temperaturu nizu i od Intel procesora. Pored toga, ova kombinacija ce ti biti kud i kamo jeftinija. Moja preporuka je neki 2.6 AMD Barton...

Javi sta si uzeo...

Pozdrav,
    Charlie Brown 8)

333
    Guest

Podrazumevano msi ili asus, amd ili p4

Da probam da razjasnim situaciju malo sto se tice ploca i procesora. Kod kupovine maticne ploce najbolje je proveriti koji chipset ploca koristi. To je najbolji pokazatelj da li je ploca stabilna a potom mozete da proverite da li podrzava dodatne funkcije kao sto je recimo overclocking. Stari chipsetovi su uglavnom i najstabilniji jer su tehnicki usavrseni. Kad je rec o AMD ja bih preporucila VIA chipset premda je SIS uvek jeftiniji a sa P4 je to obrnuto. SIS je mnogo trazeniji i stabilniji. Intelovi chipsetovi su uglavnom bez problema premda su cesto 'prepravljeni' tako da prodaju ploce sa FSB400 kao FSB533. Najbolje je da se sve proveri na sajtovima VIA, SIS ili Intel. Tako nikada nece da dodje do zabune.
    Sto se tice AMD procesora kao sto je i Ghost rekao najbolji je Barton sada na trzistu. Thoroughbred je nesto stariji koji je sada novi naslednik Duron procesora a Thorton je poboljsana verzija starih procesora sa FSB266 i uglavnom se proizvode na zahtev vecih musterija. Ima pored toga i Appalbred kao i najnoviji 64-bitski procesori ali mislim da to nije toliko zanimljivo.
    P4 je poprilicno jednostavan premda ce i oni sada da zezaju sa ovim novim procesorima.

Slične teme

1. Sta mislite ov ovoj ploci ?
    Autor rdevil u forumu Hardver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.02.2009., 22:51
  2. Šta mislite o ovoj matičnoj ploči?
    Autor 1972 u forumu Hardver
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 14.12.2007., 12:19
  3. sta mislite o ovoj ploci
    Autor re u forumu Hardver
    Odgovora: 1