privatna srednja skola

I mene interesuje upis u privatnu srednju skolu. (mmmilankovic). Tacnije upis u 3 razred gimnazije. U RS sam zavrsio 1. i 2. razred opste gimnazije sa vrlo dobrim uspjehom.
Bio sam na sajtu Milutina Milankovica, ali tamo samo pisu rijeci hvale, a recimo, ne pise koliko iznosi skolarina u gimnaziji. Pa za bilo kakvu informaciju vezanu za gore spomenutu skolu bio bih Vam zahvalan.
 
Imas Rudjer Boskovic na Kosutnjaku tu ti je skolarina 7,5 hiljada evra i Gimnaziju Crnjanski 1,5 hiljada znam to jer sam jedva naterala mamu da me upise u drzavnu skolu nisam htela da idem u privatnu skolu sa ljigavom decurlijom kolega sa maminog posla.Te dve i Milutin Milankovic su ti vredne pominjanja!Srecno!
 
Mojima je jedno vreme bila u glavi ta ideja o priv. gimnaziji, ali sam ih ja oladila. Pod jedan, nema sanse da idem na opsti smer (koji postoji na privatnim), pod dva - mislim da necu nauciti nesto vise nego u obicnoj, i p[od tri - radije bih potrosila tu lovu na ono sto ja 'ocu (citaj : odeca, izlasci,mob... ) :mrgreen:
 
xpforswodniw:
I mene interesuje upis u privatnu srednju skolu. (mmmilankovic). Tacnije upis u 3 razred gimnazije. U RS sam zavrsio 1. i 2. razred opste gimnazije sa vrlo dobrim uspjehom.
Bio sam na sajtu Milutina Milankovica, ali tamo samo pisu rijeci hvale, a recimo, ne pise koliko iznosi skolarina u gimnaziji. Pa za bilo kakvu informaciju vezanu za gore spomenutu skolu bio bih Vam zahvalan.
postoji i cenovnik samo zavisi na koji sajt idesh...mada ja trenytno nemam kod sebe sajtove ali kad nadjem poslacy ti ih na pp
 
Ma ja sam extra ucenik i htela sam da konkurisem za stipendiju... Matori su mi rekli da razmislim doooobro o tome jer ja zivim na totalno drugom kraju grada (Palilula), dobar deo dana izgubila bih u prevozu, i ubrzo bih izgubila interesovanje
 
hmmm... Ne vidim razlog zbog kojeg bi iko upisivao NASHE srednje privatne shkole... Jedino ako roditelji imaju puno kesha ili je neko eventualno mnooogo losh djak, pa da mora da prolazi na takav nachin.
Inache, internacionalne shkole u BG-u koshtaju barem 10.000 dolara ;) Imam ortaka koji je ishao u International High School na Ceraku, to chudo koshta toliko, recimo... Kao, americhki program uchenja, 6 predmeta i sve to... Uchionice izgledaju super i atmosfera deluje poprilichno vesela (bio sam u shkoli, jer sam polagao SAT test tamo), ali..!!!! Ali, takve shkole se ne isplate osim ne nameravate da studirate NAPOLJU!!!!!
Na primer, onaj fazon sa Crnjanskim, kao International Baccalaureatte i sve to... Odmah da vam kazem, za fakultete u SAD-u, sve im je jedno iz koje ste shkole... NIJEDAN fakultet ne kaze nigde, barem ne zvanichno, da daje ijednim srednjim shkolama prednost... Daje samo djacima kao pojedincima...
A to shto govore, kao, omogucice prolaz na najbolje svetske fakultete... Pozvacu se na primer Harvarda... Upis na fakultete ne zavisi samo od shkole koju ste pohadjali (tj. nisam siguran da zavisi uopshte od shkole), vec od testova, extracurriculars-a, preporuka, vashih eseja, finansijske situacije itsl. Harvard sveukupno koshta preko 50.000 dolara po godini!!!! Chak da imate te pare NECE vam biti garantovano da li cete ga upisati. Upis zavisi ISKLJUCHIVO od talenta i sposobnosti pojedinca!!!!
Moj savet svima - informishite se vrlo dobro o svim mogucnostima. Verujte mi na rech za fakultete, znachi, niko, ali bash NIKO vam ne moze garantovati da cete upisati ili chak biti u prednosti u odnosu na druge ljude koji su ishli u obichne shkole.
Chisto da ne biste bacali pare dzabe... ;)
 
yowana '91.:
ja SE NADAM da cu studirati u "belom svetu"... Trudicu se da za ove cetiri godine koje budem trosila u gimnaziji, dobijem neku exXxtra stipendiju, jer moji nemaju love za studije... :-(

Ako troshish za priv. gimnaziju, onda barem upishi neku gde se uchi na engleskom ili na bilo kom stranom jeziku... Bice ti mnogo lakshe da polozish prijemne ispite ;) A ti ispiti (za Ameriku je, generalno, SAT test) su najvazniji faktor pri dodeljivanju stipendija!!!!
 

Back
Top