internet poslovanje

medicin83

Obećava
Poruka
99
Zanima me kako ide ta cela prica sa internet poslovanjem, tj. kako se otvara elektronski racun i da li je tako nesto neophodno kada zelim npr. prodavati neke fotografije ili slovne fontove preko neta ? Da li je to moguce obavljati i sa redovnim bankovnim racunom ?
 
Ako ti je sajt na engleskom, mozes da naplacujes preko e-golda, stormpay-a ili nekog drugog elektronskog racuna. Mozes naravno te racune koristiti i za nase ljude, ali u svetu se oni mnogo vise koriste, tako da... Ako te zanimaju detalji u vezi pomenutih elektronskih racuna, mozes slobodno da mi se javis na PM.
 
medicin83:
Zanima me kako ide ta cela prica sa internet poslovanjem, tj. kako se otvara elektronski racun i da li je tako nesto neophodno kada zelim npr. prodavati neke fotografije ili slovne fontove preko neta ? Da li je to moguce obavljati i sa redovnim bankovnim racunom ?

Nemam trenutno puno vremena ali ukratko cu ti odogovoriti, pa cu kasnije napisati detaljnije tekstove.

Dakle ovako obican, bankovni racun moze ali jako jako tesko ces ga povezati sa internet placanjem, treba ti devizni racun, onda ti treba neka kartica kojom mozes placati na Internetu recimo odes u Raifaisen Banku pa izvadis Virtuon karticu (20 evra),
2. onda treba da registrujes negde stranu, gde ces staviti svoj elektronski materijal za prodaju, znaci hosting, mozes bilo gde evo ti kod nas ako hoces ceo hosting ali mozemo recimo da ti otvorimo pod domen za 999 dinara godisnje 250 MB 1GB mesecni protok, klikni na donji link pa vidi.

http://www.paukovamreza.com/Hosting.php

3. pa treba da registrujes placanje karticama to se najbolje i najsigurnije za nas Srbe radi na 2checkout-u (49$ pristup - jedan se placa, nema mesecnih setup-a, provizije male) klikni na donji link:

https://www.2checkout.com/2co/signup?affiliate=55241

4. onda treba da registrujes placanje e-mailom moj je predlog i regustrujes na money bookersu, besplatno je uclanjenje a oni primaju i nase kartice, paypal i ostli payment provajde su komplikovane procedure pa ces se nacekati, dakle za registraciju klikni na donji link:

https://www.moneybookers.com/app/?rid=457555

Sada je sve gotovo sto se tice placanja karticama i emailom pa mozes da napravis sajt i da krenes u internet promociju.

Nasi dinarski racuni se nigde ne primaju da znas, lazu po bankama, nerade kartice na Internetu samo na bankomatima gde je provizija velika, izuzimam Master Card Delta Banke (Intesa) od 250 limita, koji radi, ali odradice ti i Virtuon posao, sa tim da moras da imas u nekoj Banci devizni racun, predlazem Meridian Banku, da mozes da prebacis pare sa payment provajdera, na svoj racun u banci.

Nesto sam o tome Vec pisao na nasoj strani pa evo ti linkovi za te tekstove:

http://www.paukovamreza.com/RacunarskaABECEDA12.php

http://www.paukovamreza.com/RacunarskaABECEDA13.php

Inace moze se zaradjivati na Internetu svojim radom normalno, i svojim proizvodima, ali mora da su dobri i nije problem, svaka roba ima svoga kupca. naravno nesme da je piraterija (posto spominjes slike) i gledaj da izbegavas MLM, jer od toga se nemoze ziveti, samo od svoga rada.

P.S. Nemoj samo zaboraviti da ti treba i strana na engleskom tamo su pare!!! :razz:

Bio sam kratak pa ako Vam nesto nije jasno pitajte. :lol:










ili e-mai
 
loop:
a moje ideja je bila http://www.zodumil.net/start/diler/diler.php ali eto mozda nekad kasnije...

Da covek se dobro dosetio, svaka cast, ali cini se da je bilo pitanje, kako nesto prodati na Internetu, a ne kako kupiti, mada je generalno svejedno, tu u dosta slucajeva stvarno pomaze virtuon kartica Raiffaisen banke, nije reklama, stvarno je tako, ali ako neko Vec nece da je Vadi resenje moze biti ova adresa koju si dao, mada danas imas servisa za placanje koliko hoces, pa ja licno vise volim te nacine, oni daju sigurnost i sto je najvaznije oni su sigurno registrovani kao banke u svojim zemljama, ovo isto govorim zbog toga sto se i kod nas zna da platni promet moraju obavljat platne banke, one imaju zato dozvolu drzave, a bez neke ljutnje ova strana sigurno nije banka (proverite na www.nbs.yu) i mada meni licno deluje posteno, problematicno je sledece pitanje sta ako se u nekom trenutku Narodna Banka Srbije seti pa kaze, daj da vidimo ko sve na Internetu vrsi platni promet u Srbiji i kako? Onda dodju do coveka, zaplene mu sve, jer ovo se zove vrsenje platnog prometa, i sta rade onda oni ljudi kojima su transakcije u toku?

Odgovor je jednostavan gube pare! Naravno u Srbiji imamo RUPU od zakona, koju su iskoristili Jezda i Dafina i koju nijedan naredni guverner nije ispravio, a bogami ni ministri finansija, NAIME, RUPA JE U SLEDECEM, AKO FIRMA NIJE REGISTROVANA, ONI TO FIZICKO LICE NEMOGU NIKAKO DA GONE, IMAJU PRAVO DA MU UZMU STA U TOM TRENUTKU ZATEKNU KOD NJEGA, ALI NEMAJU PRAVO I NIJE KRIVICNO DELO RADITI NA CRNO, PA CAK NI PLATNI PROMET!!!

Jednostavno im ni policija ni sud nemogu nista, dok god nisu registrovani kao bilo kakva firma.

Dakle ova RUPA u zakonu ne postoji u zapadnim razvijenim zemljama, jer ne postoji forma privatne i firmine imovine.
Zasto niko ne zakrpi ovu RUPU, pa to je bar jasno, a odgovor je zato sto svima koji dodju na vlast ta rupa i sluzi za rad na crno, pa su usput razni savetnici i projekanti i naravno dobijaju veliku lovu za to.

Ovo se na zapadu zove KORUPCIJA, ALI SE KOD NAS TO NESMATRA KORUPCIJOM, NEGO SNALAZLJIVOSCU.

I na kraju krajeva ovo je jedina stvar koja nije promenjena "zakrpljena" kod nas u zakonima i koja omucava Srbiji i naravno Crnoj Gori da budu finansijski raj za Pranje Novca. (Naravno ovo Dinkic kao NEZNA, a tek Boza kako nezna)

E zato nam nedaju u evropu, jer to ne radi ni svajcarska, i videcete da cemo u trenutku kada budemo isporucili Mladica i Karadzica, dobiti neke cudne uslove, koje kao nasi nece znati sta su, a lepo im je receno, nadjite drugi nacin da "TEZGARITE PRIVATNO", pa su im cak i reklli kako to da urede zakonom a da nebude tako ocigledno ali dzaba, zasto bi smo mi bas sve menjali, pa ovako je dobro svima.

Dakle da rezimiram, ja ipak predlazem legalan put koji sam gore opisao, trenutno u srbiji ne postoji drugi nacin da nesto zaradis i naplatis preko Internet, a buduci da neverujem da covek koji je ovo pitao pripada gore pomenutim mocnicima, neka lepo uradi sve po zakonu, pa je cist, nemojte zaboraviti da ce oni prvo male ganjati, kao sto su ganjali dilere na ulici, a oni koji su stajali iza tih dilera, nisu ni pipnuli, bar ja nezna da je neko od njih odgovarao.
 
loop:
Posebna kao i Virtuon moze da se koristi samo za placanje preko interneta.
Ima i mogucnost zakljucavanja, da je zakljucas kad je ne koristis i da je otkljucas kad ti je potrebna.
I ne zove se elektron nego visa internet
evo adresa

http://www.voban.co.yu/sr/visainternet.htm

pozz

Kao sve banke u Srbiji i ovojvodjanska nije imuna od mali sistnih podvalica, ali zato se cita sve do kraj, dakle na adresi koju si dao lepo pise citiram:

Ukoliko nemate neku od navedenih Visa kartica potrebno je da u najbližoj filijali Vojvođanske banke:


Otvorite tekući račun ili namenski dinarski račun

Otvorite namesnki devizni račun za poslovanje sa karticom i položite minimum 20 eura

Platite godišnju članarinu u iznosu od 100 dinara

Zavrsavam citat, dakle placa se kako god okrenes, samo treba citati UGOVORE DO KRAJA, I ONO MALIM SLOVIMA STO PISE POSEBNO, Tako su u jednoj drugoj banci mi podmetnuli standardan ugovor, mada sam imao dogovorene neke posebnosti, kada nisam hteo da podpisem i zapretio da cu sazvati kngerenciju za stampu, slucaj je dospeo pred upravni odbor, pa sam dobio poseban ugovor kako je ranije i bilo dogovoreno, CUVAJTE SE BANAKA, I CITAJTE STA POTPISUJETE, ONI VEZUJU STVARI I NEMOJTE NESTO DA PODPISETE PA DA MORATE DA URADITE NESTO STO NE ZELITE, ILI NA CEGA VAS NIKO NIJE UPOZORIO, BANKE VAM SAMO KAZU "PA TO STE VI POTPISALI" A ONDA VAS RASKIDANJE TOG UGOVORA KOSTA KAO SVETOG PETRA KAJGANA.
Iskreno znam neke ljude koji su ni krivi ni duzni dospeli na crnu listu kreditnog odbora narodne banke, samo zato sto su bili ziranti drugima, ovi nisu platili, banka tuzila, ali i trazila da i duznik i ziranti budu na crnoj listi, STRSNO STA RADE SA NARODOM, ZAR NE?

p.s. nisu sve banke takve, ali ne zelim da imena spominjem ni jednih ni drugih, a i mislim da smo malo odlutali od teme i poceli da se preganjamo sta koja banka ima, a niko nas neplaca za tu propagandu, ja sam samo preporucio ono sto ja koristim i sto znam da radi, kolega ono sto on koristi, svi ostali neka izvuku svoje zakljucke, ja bih Vam najradije reporucio neku Internet karticu iz Svajcarske nisu skupe oko 49 dolara, a ako malo googlujete lako cete ih naci, ja se vec duze vreme razmisljam da to uradim.
 
Ne, pogresno si razumeo, jeste istina da moras da ulozis minimum 20 evra ali zato ti mozes odmah da raspolazes sa tih 20 evra a ne kao kod rajfajzen gde ti tih 20E stoji zamrznuto na racunu :mad:

kapiras? ;)
 
loop:
Ne, pogresno si razumeo, jeste istina da moras da ulozis minimum 20 evra ali zato ti mozes odmah da raspolazes sa tih 20 evra a ne kao kod rajfajzen gde ti tih 20E stoji zamrznuto na racunu :mad:

kapiras? ;)

Znas ja obicno citam kako je napisano, a evo sada sam ponovo gledao i citao, pa nevidim nigde da pise da mozes da raspolazes i sa tih 20 evra, tako da mi ostaje samo da ti verujem na rec, a mazi sta im znace ona tabela dnevnog limita to mi nikako nije jasno, cemu sluzi, evo kopiracu je da vide svi.

Kategorije dnevnog limita

iznos

broj transakcija dnevno

do

20 EUR

iz najviše 4 puta

do

50 EUR

iz najviše 4 puta

do

100 EUR

iz najviše 5 puta

do

150 EUR

iz najviše 5 puta

do

1.000 EUR

iz najviše 5 puta
 
Veruj mi na rec i garantujem ti da mozes da raspolazes sa tim param samo je to potrebno da ulozis na pocetku a mozes vec posle 5 min. da ih potrosis nije nikakav problem, dok kod raj... banke to nije tako, oni ti tih 20E zamrznu i ne mozes nista sa njima.

A ovi dnevni limiti su ti ako se oducis da zakljucavas karticu, pa koliko puta na dan mozes da je otkljucas i zakljucas.
A 4 puta za dan je vise nego dovoljno :)
 
loop:
Veruj mi na rec i garantujem ti da mozes da raspolazes sa tim param samo je to potrebno da ulozis na pocetku a mozes vec posle 5 min. da ih potrosis nije nikakav problem, dok kod raj... banke to nije tako, oni ti tih 20E zamrznu i ne mozes nista sa njima.

A ovi dnevni limiti su ti ako se oducis da zakljucavas karticu, pa koliko puta na dan mozes da je otkljucas i zakljucas.
A 4 puta za dan je vise nego dovoljno :)

Verujem ti ja na rec, zasto nebih nebi se ti toliko trudio da nesto sigurno neznas, ja samo kazem da su nase banke daleko od idealnih, meni je recimo tek danas legla uplata od petka, a narodna banka i sve ostale banke tvrde par sati je potrebno, nije ovo neki problem samo je SKANDAL, o kome nepisu novine, negovori ni jedna televizija, ni bilo koji drugi medijum, jer da pojasnim ti dani izmedju uplate u jednoj banci i priliva na mom racunu neko je raspolagao mojim novcem, ja jednostavno NECU DA PITAM KO? Ja samo hocu kamatu na to kasnjenje, ili penale koje bi recimo banka ili narodna banka placala svejedno mi je, samo necu niko da me pravi ludim neka plate penale, pa neka kasne koliko god hoce, o tome ja govorim, dakle sve jedno je koju ce karticu uzeti, ja sam svojevremeno jedino znao za Virtuon od Raifaizen Banke i Master Card od Delta banke, pa sam uzeo sta je jeftinije, u medjuvremenu su se pojavile jos neke banke, ali pravo da ti kazem mrzi me da idem, Vojvodjanska banka mi je ceo cosak dalje, zato ostajem u Raif, tako da je doslo vreme da negledamo sta koja banka nudi nego sta nam je brze, a brzina ili vreme je novac, zar ne?

Inace zanima jer covek koji je postavio pitanje uradio nesto, barem jeli naucio nesto iz ove tvoje i moje price, nejavlja se pa neznam sta se desava?
 
Nemoj se mnogo raspisivati, ovo je tranzitni forum i mnogi nece da citaju dugacke postove, jel ima josh hiljade tema koje bi da pogledaju.

Nego reci mi sta bi sa onim, email marketingom, nisi mi odgovorio, koliko ce mene da kosta da se reklamiran na recimo 1000 mailova?
 
loop:
Nemoj se mnogo raspisivati, ovo je tranzitni forum i mnogi nece da citaju dugacke postove, jel ima josh hiljade tema koje bi da pogledaju.

Nego reci mi sta bi sa onim, email marketingom, nisi mi odgovorio, koliko ce mene da kosta da se reklamiran na recimo 1000 mailova?

Nemogu da stigne na sve forume i jos da nesto radim i zaradim

Kostalo bi te po unikatnom kliku, 1.652 dinara ili da recima 1 dinar i 65 para, znaci 100 unikatnih klikova je 165 dinara.

stavicu ovo i u forum gde smo raspravljali o tome, cisto da ne ostanemo nedoreceni! :lol:
 
Dobro mogu li ja da za pocetak narucim 200 klikova, cisto da vidim kako se ljudi ponasaju za taj nacin marketinga, da li samo kliknu i bash ih briga sta ima na sajtu, ili mogu da im privucem paznju na taj nacin?
I koji je ziroracun gde treba da uplatim?
pozz
 
loop:
Dobro mogu li ja da za pocetak narucim 200 klikova, cisto da vidim kako se ljudi ponasaju za taj nacin marketinga, da li samo kliknu i bash ih briga sta ima na sajtu, ili mogu da im privucem paznju na taj nacin?
I koji je ziroracun gde treba da uplatim?
pozz

Moze da probas sto da ne, ja castim ovih prvih 200, za uzvrat napisi samo sta mislis o tome ovde na forumu, a ja cu posle izneti i statisticke podatke, jel moze tako?

Poslacu ti poruku na pp sa uputstvima u subotu predvece, sad izvini, nemogu pre imam nekih obaveza, nadam se da nezameras?

Pozdrav
 
zasto bih zamerio?
Zahvaljujem na toj lepoj ponudi :)
Hajde posalji mi 200 posetilaca da vidim kako ce da se ponasaju :razz:
A da ne mozes ti to njima moras da platis, nista ostavi mi broj racuna na koji da uplatim 330din. za tih 200 posetilaca, pa da vidim da li ce da se odrzi dosadasnji ratio da svaki 40-50 se odluci za kontak i uclanjenje.
pozz
 

Back
Top