trazim pomoc
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: trazim pomoc

Pocetnik
    Guest

Podrazumevano trazim pomoc

Hocu da formatiram disk, instalirali su mi windows millenium, i ne znam kako. Moze li neko da mi pomogne?

Zainteresovan član Bosko (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Mozes na par nacina! Najjednostavnije ti je da ubacis instalaciju OS-a koji hoces da instaliras i doci ces do dela kada te pita sta da radi sa particijom, jednostavno izaberes FORMAT! Samo pratis instalaciju i citas sta ti pise!
    Drugi nacin je da uradis to iz DOS-a, da ukucas FORMAT drive: (npr. ako hoces da formatiras C: particiju kucas FORMAT C: ,i to je to)!
    Eto!

Pocetnik
    Guest

Podrazumevano Problem je DOS

Ceo problem je nastao zbog glupog Offica na hrvatskom, ne mogu da ga instaliram na milleniumu, vec samo na win 98 ili win 95, a posto je toliko potreban, pokusavala sam na sve moguce nacine da "skinem" mill. Nisam nesto vicna u tim stvarima, ali pokusala sam da udjem u DOS i pomocu glupih F dugmica na samom startu, ali nema ono command promt bla bla vec samo normal, safe i step by step. Ne moze ni da se resetuje iz win u dos... Muvala sam se po BIOSu ali nemam pojma kako da udjem u TAJ dos. A ako stavim disk 98, nece da da... Millenium mi ne da nista da mu radim, nece ni da se obrise.... Postoji li jos neki nacin da se u udje u DOS?

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

ubacis disketu u drajv i kucaj format a: /s /q

nakon toga startuj sistem sa diskete

Zainteresovan član Bosko (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Moras da napravis STARTUP disketu koja ce u sebi imati "mali" DOS!
    Idi na add/remove programs u CONTROL PANEL i ima tamo dugme u dnu prozora da se napravi ta disketa!Ubacis floppy i kliknes tu, i to je to!
    U BIOS-u namestis da boot-uje sa floppy-a, ne diraj po BIOS-u nesto drugo sto ne znas, mozes da zabrljas!
    Kad podignes sistem sa floppy-a kucaj format C:, i to ti je to!

Obećava
    Učlanjen
    27.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Re: trazim pomoc

Citat Original postavio Pocetnik
    Hocu da formatiram disk, instalirali su mi windows millenium, i ne znam kako. Moze li neko da mi pomogne?
    Butabilan flopi,a u biosu namestis da se butuje sa njega i kazes format c: Ama nadji nekog da ti to pokaze i uradi, i resen problem

sgoran
    Guest

Podrazumevano Ne bih preporucio...

Ako nisi dovoljno iskusan-a ne bih preporucio taj posao za vas. Potrazite pomoc nekog ko vise yna o poslu a milenijum je gotovo los koliko i vrlo nikakav pocetnik, radije uzmite win 95...

Gost 111
    Guest

Podrazumevano kakv milenijum.

Win 95 daleko vise cijenim od milenijuma a kad je vec stanje tako, bolje, s obzirom na ne/iskustvo pozovi nekog da ti to odradi a ako vec nema ko onda uradi system disc 98 prema navedenom od ostalih....

Slične teme

1. trazim pomoc
    Autor ofelija u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 25.12.2005., 18:07
  2. trazim pomoc
    Autor [Z@@R] u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 27.08.2005., 14:36
  3. TRAZIM POMOC !!!!!!
    Autor DUNĐER u forumu Arhiva
    Odgovora: 26