Zone Alarm sprecava FTP upload

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
Ovo me vec izludjuje.

Napisao sam neki program koji klijentu omogucava da tehnickoj podrsci posalje opis eventualnog problema. Takodje, moze da iz programa izabere i zipuje fajlove koje bi da posalje ako zeli.

Tu nastaje problem, ako mi je ZA iskljucen, FTP lepo odradi posao i posalje izabrane fajlove na server bez problema,e bez obzira na velicinu i broj. Cim ukljucim ZA, ista stvar ne radi, funkcija mi prijavljuje definisanu gresku (koju sam pripremio u slucaju da se ne moze iz nekog razloga konektovati na ftp), da ne moze da se konektuje na FTP server.

Mislio sam da znam dosta o podesavanju ZA ali jednostavno, gde god sam gledao sve izgleda normalno, osim sto ne dozvoljava FTP od klijenta na internet. Kao ni download sa FTP.

Napominjem da i pri ukljucenom ZA normalno radim na internetu, browsujem, downloadujem iz browsera itd. Takodje, posto cesto korstim Windows Commander za konekciju na razne FTP-ove, to radi bez problema.
Jedino kad iz mog programa pokusam nesto preko FTP da saljem ili primim, kad je ZA ukljucen, ne mogu.

Ima li neko ideju, sta kog vraga da "dozvolim" pa da i pod ZA mogu da radim FTP iz mog programa. Funkcije i biblioteke koje koristim nemaju posebna podesavanja, cak ni da radim FTP u "pasive" modu eventualno (sto mi palo na pamet da pokusam da izmenim ali nema) Ocigledno da sam pri podesavanj ZA nesto zablokirao, ali ne mogu da nadjem jer podseen kako je sada, ZA me u nicemu ne ogranicava, osim taj glupi FTP iz programa.

Ajde, ima li neko ko mi moze savetovati...
 
Zanimljivo je da i kad nivo zastite spustim na najnizi nivo, pa pise "firewall is off", ipak ne mogu da radim....
A ovo sa brisanjem svih programa iz "programs" sekcije mi je vec palo na pamet, ali mi nece mnogo pomoci, jer kad bude ZA opet ucio da pusta programe da rade ili ne, ja ne znam koji od njih (govorim o sistemskim) treba da dozvolim ili ne.
Al, nema mi druge, moram i tako....
 
Agent Orange:
Imao si vec jednom ovakav problem...
Obrishi sve programe i module iz ZA, pa opet obrishi ono sto je ostalo, pa jovo nanovo pustaj i blokiraj

Agente, potpuno si bio u pravu!
Hvala ti na ovom veoma vaznom podsecanju!

Pobrisao sve u "programs" sekciji, sve u "components" sekciji, restartovao masinu, startovao moj program i - sve radi kako valja! Nakon FTP-om poslatih podataka, startuje se automatski browser (kako sam i napisao u programu), pronadje upravo uploadovane fajlove na serveru, tamo ih razzipuje, startuje na serveru program koji obradi podatke i posalje natrag u lokalnu aplikaciju, takodje FTP-om potrebne izmene....
Znaci, radi i upload i download bez problema.

Mnogo si mi pomogao hintom. Hvala ti jos jednom!
A meni za nauk podsecanje na nesto sto sam cesto ponavljam a eto i meni pritrebalo: "malo razmisljanja - mali rezultati..." :)
 

Back
Top