Umetnost muvanja(komunikacije)

Petar_Pan

Iskusan
Poruka
6.907
Da li vam se nekad cini da se neka normalna prijatna komunikacija izmedju ljudi jednostavno izgubila.
Koliko ste slucajeva imali kad ste hteli da smuvate nekog ali jednostavno niste mogli zbog njegovog/njenog ponasanja ili uzasne price.
Ponekad mi se cini da bi trebali u nekoj skoli ne postoji predmet: muvanje.
Da li je danas muvanje postalo - umetnost?
 
Loša komunikacija je često kamen spoticanja u vezama, naročito onim emotivnim. Znaš ono - odrasli smo ljudi, svesni svojih emocija, znamo da ljubav još uvek postoji ali ona nekada tako spontana i slatka ćaskanja uz jutarnju kaficu jednostavno su nestala! Zar i kod tebe? Ma šta kažeš? Nekada ste mogli satima da razgovarate, a danas jedva da procedite i jedno kiselo "zdravo"? Rečenice poput "Je l razumeš srpski?", "Hoćeš li da ti prevedem?" ili "Jesi li gluv?" imaju smisla samo ako jedno od vas dvoje zaista stranac sa trajnim oštećenjem sluha. U svakom slučaju ovaj tekst će biti od koristi i pomoći ti da preskočiš neke od prepreka u komunikaciji s nekim do koga ti je stalo.

Pre svega, psovke nisu komunikacija. Ni ružne reči. Naročito takozvano verbalno stupanje u intimne i često incestne odnose njega i njegove najbliže rodbine (dobro, možda u dubini duše on i jeste edipovac, ali to nije razlog da mu psuješ dotičnu personu), pa onda "seksanje" tebe i njega, pominjanje njegove majke, oca, ne daj Bože sestre, pogrdno pominjanje reproduktivnih organa, kako tvojih, tako i njegovih (nemoj sad da se vadiš, svi znamo da ga nisi poslala u "u penis" ili "vaginu majčinu..."). Mislim, jeste da to ume da da i te kakvog oduška tvojoj napaćenoj duši, ali, brate nije lepo ni korisno.

Ukoliko želite da razgovarate, zaboravite na sujetu i potrebu da nekoga povredite izgovorenim rečima. Iako važi pravilo da su žene te koje su sklonije da "opletu" i "skrešu", priznaćeš da ni muškarcima ovo nije strano.

Ogroman broj zastoja u komunikaciji počiva na nesporazumu. Čak i najobičniji nesporazum poput "a ja sam mislila da si ti rekao..." ili "nisam znala da si to tako mislio..." mogu dovesti vaš razgovor u ćorsokak. Iz tog razloga, ako ti nešto nije jasno, pitaj. Niko ti neće zameriti ukoliko podigneš dva prsta. Na kraju, bolje i to nego da lupaš glavom time "šta je, zaboga, pisac hteo da kaže?"

Pored toga što monolog ne spada u komunikaciju, često nije u stanju da održi pažnju slušaoca. Stoga, ukoliko nameravaš da i drugoj strani pružiš priliku da dođe do reči, skrati priču. Monolog ima smisla još jedino ako je u pitanju "završna reč" posle koje ne želiš da čuješ ni jednu jedinu repliku.

Laž ili prikrivanje potpune istine je jedna od najvećih prepreka u komunikaciji. Ukoliko nisi spremna da kažeš istinu ili govoriš samo jedan njen deo, bolje da ne počinješ razgovor. Šansa da budeš saterana u ćošak je više nego velika, stoga, bolje ćuti.

Bilo da se pretvaraš pred drugim ili pred samom sobom, tvoja moć kominikacije biće znatno oslabljena. Samo ako si sigurna u sebe, možeš biti sigurna i u ono što govoriš. Na kraju, ne isplati se pretvarati se. Pomisli samo kako bi se neprijatno osećala kada bi tvoje namere da se prikažeš u drugačijem svetlu bile razotkrivene. Šta očekujete jedno od drugog? Koliko puta si se razočarala samo zato što si očekivala previše od drugih ljudi ili ti neko nije rekao ono što si se nadala da ćeš čuti? Ako na vreme ne otvoriš karte i jasno daš do znanja šta si u stanju da pružiš i šta očekujš zauzvrat, kako onda misliš da drugi znaju tvoje namere? Većina ljudi još uvek ne zna da čita misli.
Zato, karte na sto!
 
Većina ljudi u svoje nove veze uvlače prethodna iskustva. Naročito ona loša, kako iz predostrožnosti ne bi napravili iste greške. Ukoliko ti se učini da tvoj dragi koristi iste uzrečice kao tvoj bivši, ima isti naglasak, "mislim, ovo, ono batice..." i druge slične poštapalice - nemoj preoštro suditi. Pruži mu šansu. Mislim, ovaj, možda batica stvarno ima šta da kaže? Ako u startu misliš da si bolja i superiornija od svog sagovornika, ma ko on bio (partner, majka, prijateljica...) vaša komunikacija, neretko i veza su osuđene na neuspeh. Kako je uopšte moguće čuti i saslušati nekoga koga ne poštuješ? Čak i ako taj neko nije zaslužio tvoje poštovanje, ono što svakako možeš da učiniš jeste da ga saslušaš, a telefon služi da saslušaš čak i nekoga koga ne možeš da vidiš očima.

Nikada ne padaj na "rekla-kazala" priče. Osim što u velikoj većini slučajva nisu tačne, idealan su način da podignu tenziju. Ako se baš i desi da čuješ nešto u šta ni sama ne možeš da veruješ, proveri verodostojnost vesti. Obično se radi o izmišljotinama, stoga spusti ton i izbroj do deset pre nego što zauzmeš neki start. A sada veliko priznanje! Šta je, tu je - javna je tajna da mi, žene, volimo da vodimo glavnu reč i da naša uvek mora da bude poslednja. To ti je jače od nas. I tu se ništa ne može. Mada kad bolje razmislim, mora da postoji način da nam, barem na trenutak zapuše usta. Ja, evo, još nisam uspela da pričam i da se ljubim u isto vreme, a ti?

(ova dva teksta su preuzeta sa nekog sajta)
 
Petar_Pan:
Da li vam se nekad cini da se neka normalna prijatna komunikacija izmedju ljudi jednostavno izgubila.
Koliko ste slucajeva imali kad ste hteli da smuvate nekog ali jednostavno niste mogli zbog njegovog/njenog ponasanja ili uzasne price.
Ponekad mi se cini da bi trebali u nekoj skoli ne postoji predmet: muvanje.
Da li je danas muvanje postalo - umetnost?




Ma kakwa umjetnost......muwanje je uzitak cowjece, uhwatis onog koga hoces, ako ne onda ponekad muwas da ti se podigne ego.....a muwanje....to treba da bude spontanost a ne umjetnost ;)
 
A narawno da ponekad neces da smuwas nekog znajuci za njegowo/njeno ponasanje koje ti se ne swidja ili nesto sl.....pa desawalo se da mi se netko swidja ali jednostawno postoje neke sekwence iz njegowog ziwota koje mi smetaju pa onda yebiga.....nema smisla tada muwati....ali to je samo ako poznajem osobu jako dobro,ipak nisam u tom fazonu da dopustam da mi tudji tracewi uniste predodzbu nekoga......tu wise wolim da sama upoznam osobu,cujem njenu stranu price pa ako mi se swidi.....smuwam je.....prosto jednostawno...
 
Petar_Pan:
E kakvih sam ja muvanja imao... kad bi pricao ovde ljudi bi plakali od smeha...
Npr ono muvamo se a ona kaze "ja brisem doope sa carapom". :lol:



Ja bas i nisam imala pisewa od muwanja s moje strane.......uletawali mi jesu sa swakakwim glupostima ali najsmjesnija muwanja su imali moji prijatelji i prijateljice......a o tome sam wec pisala u onoj temi kako uletiti djewojci
 
Shiwa:
ali i dalje stojim iza toga da muwanje njie postala nikawa umjetnost.....to je cisti gust.....
E sad neko je sposobniji a neko manje sposoban......eto
E upravo tako... ali ima onih koji super muvaju i onih koji to prilicno slabo rade... Ali sta ako je recimo ta osoba koja super muva u principu i globalno gledano mnogo slabija po osobinama od npr neke druge koja bas i ne ume da izrazi i prenese svoja osecanja? I onda ta osoba dobija 10 na muvanje ali druge osobine slabe, a ova 10 na druge osobine a slaba na muvanju?
 
VesticaBG:
Muvanje je uzivanje ako su obe strane za... ako nisu eto ti uzasne price ili ponasanja... Mislim Pero, pa ne mozes bas svaku da smuvas, smiri se malo!!! ;-) :-)
Ma Veco, daleko od toga da ja muvam svaku... cak sta vise u zadnje vreme samo jednostavno pustam njima da one muvaju koja hoce.

I postoje razni slucajevi kad oboje jesu za muvanje ali to ne umeju ili to rade na pogresan nacin... i onda prosto u toj pogresnoj komunikaciji ti se prosto zgade ili te izvredjaju nesvesno... pa onda samo pobegnes od takve....iako ti se fizicki svidja iako ti je hebozovna... i umesto da ste se smuvali sto ste oboje zeleli... vi ste oboje ostali tropa zbog loseg muvanja...lose komunikacije...
 
Petar_Pan:
E upravo tako... ali ima onih koji super muvaju i onih koji to prilicno slabo rade... Ali sta ako je recimo ta osoba koja super muva u principu i globalno gledano mnogo slabija po osobinama od npr neke druge koja bas i ne ume da izrazi i prenese svoja osecanja? I onda ta osoba dobija 10 na muvanje ali druge osobine slabe, a ova 10 na druge osobine a slaba na muvanju?



Pa cowjece ako ti ne odgowara osoba i znas da ima neke osobine koje tebi odgowaraju pa neces onda waljda da padnes na njeno muwanje.......osim ako ga ne zelis umocit na jednu noc
 
nesons:
Jao Petreee !:roll:

Mislis li ti o necem drugom , osim o LJ i S ?:lol:

Odakle ti INSPIRACIJA .........majke ti ?!:shock:
Inspiracija mi je dosla sto sam se zamislio koliko devojke ne umeju da muvaju... I kad sam se prisetio svih koje su recimo mogle da me smuvaju a nisu jer to nisu umele... imale su "losu komunikaciju" ili neka pogresna razmisljanja...

A sta ti trazis na ljisu?
 
Petar_Pan:
Da li vam se nekad cini da se neka normalna prijatna komunikacija izmedju ljudi jednostavno izgubila.
Koliko ste slucajeva imali kad ste hteli da smuvate nekog ali jednostavno niste mogli zbog njegovog/njenog ponasanja ili uzasne price.
Ponekad mi se cini da bi trebali u nekoj skoli ne postoji predmet: muvanje.
Da li je danas muvanje postalo - umetnost?
Da znas da si u pravu.Nesto se jeste izgubilo u komunikaciji izmedu muskaraca i zena,ali situacija se moze popraviti!
 
Da pocnemo npr.svako od sebe.Ako prihvatas svaku devojku koja ti pride kao sponzorusu,a ima ovde nekih koji imaju tu filozofiju,onda i ne mozes da ocekujes da se tu nesto promeni.Nismo svi isti,naravno,ali u svemu se treba truditi,pa i u muvanju i musko,zenskim odnosima.Brakovi se rasturaju zbog nedovoljnog truda,prijateljstva,pa i veze.
 
Petar_Pan:
Da li vam se nekad cini da se neka normalna prijatna komunikacija izmedju ljudi jednostavno izgubila.
Koliko ste slucajeva imali kad ste hteli da smuvate nekog ali jednostavno niste mogli zbog njegovog/njenog ponasanja ili uzasne price.
Ponekad mi se cini da bi trebali u nekoj skoli ne postoji predmet: muvanje.
Da li je danas muvanje postalo - umetnost?
Ovaj lik kaze da je tako!!!
http://rapidshare.de/files/8978511/DeAngelo__1_.David._.Double.Your.Dating._2001_.html
vec sam negde davao ovaj link,pa.....ako nekoga zanima ova UMETNOST!!??neka skine knjigu sa linka.Nije veliki fajl,ali je knjiga za musku populaciju kao Bukvar za muvanje.
Ako vas ne mrzi skinite........moze i komentar posle
 
vracar:
Da pocnemo npr.svako od sebe.Ako prihvatas svaku devojku koja ti pride kao sponzorusu,a ima ovde nekih koji imaju tu filozofiju,onda i ne mozes da ocekujes da se tu nesto promeni.Nismo svi isti,naravno,ali u svemu se treba truditi,pa i u muvanju i musko,zenskim odnosima.Brakovi se rasturaju zbog nedovoljnog truda,prijateljstva,pa i veze.
Znaci ti predlazes da se uvek krece od tabule raze... ne optereceno bilo cime... pa ni sponzorusama jel?
E a onda reci... brakovi, veze, trud... opasne reci.... :lol:
Ma ja to upocetku uvek gledam kao zahebanciju.... ne opterecujem se previse ni sa jednom temom... pa gde nas voda odense...
 

Back
Top