imate li prave drugove?

spirittt

Zainteresovan član
Poruka
243
Ja vise nemam nijednog pravog druga...Sta da radim? Odvojili smo se kada smo nasli devojke i od tada je krenuo definitivan razlaz..Nije samo zbog toga,ali wremenom....
Medjutim,on se brzo uklopio u novo drustvo a ja sam ostao sam! Mislio sam da mogu imati samo jednog pravog druga i nisam pokusavao steci drugog...Sada sam sam,izlazim sa devojkom njenim drugaricama,nekim instant drugovima na jedno vece i tako...
Nemam s kim da proslavim iskreno, bilo sta...Mogu uvek da skupim nekog da pravi guzvu ali pravog druga nema...Sta da radim,u bedaku sam...
 
U slichnom sam problemu...samo sto sam se ja odselio iz zemlje i moji najbolji prijatelji/ortaci su ostali dole,i kako koja godina prolazi sve smo udaljeniji,oni nasli neke svoje prijatelje,ja neke svoje ali oni opet nisu prijatelji kao sto su ovi moji drugovi sto su ostali u Srbiji.Tako da sam i ja relativno sam...a ne verujem ni da tju stetji nekog druga tako dobrog kao shto su njih dvojica iz Srbije.
 
Ja nemam prave drugove i mogu da radim šta hoću.
Dakle, oslobođen sam od drugarskih obaveza, kao što su: tuče, opijanja do besvesti i jurcanje za svakakvim triperušama.
Što opet ne znači da nemam drugare sa kojima mogu da gledam utakmice, da igram karte, šah, da se opijam do besvesti, da se potučem i......
pa dabome... da jurcam za svakakvim triperušama. :lol:

Postoje samo dobri drugovi, i oni su dobri sve dok se ne pokvari vaš odnos.
Pravi drugovi ne postoje. 8-)

Možemo uzeti za primer:
-Ja ti ponudim nagodbu, i ti sve propevaš.
A ti i taj tvoj nazovi "pravi" drug, dok niste zaglavili u ćorku, važili ste za neke opake i nerazdvojne drugare.
Kapiraš?

Ebiga, takav je život. 8-)
 
imam prave drugare
njih dvojicu
ponekad ne mogu da ih izbacim iz kuce
mnogo me vole
ma boli me **** idite kuci pa me tamo volite
a sto vole da piju
i naravno ne smem da zaboravim jazavca i pacova
ali oni su mi nekako ko braca
sav novac od prodatog kartona delimo na tri
 
Imam prave drugove, meni je to važno. Naiđu periodi kada se viđamo svaki dan - naiđu periodi kada se ne vidimo i po mesec dana - ali ih imam, to su mi uglavnom prijateljstva iz osnovne škole, mada sam najbolju drugaricu upoznala u srednjoj. Najsrećnija sam kad sam okružena svima njima odjednom.
Prijateljstvo ili drugarstvo nije nešto na šta se tek tako odlučiš - to je proces koji jako dugo traje.
Ono što mislim da je najvažnije u odnosu prema drugim ljudima je tolerancija i svest o njihovom postojanju - ma kakva god da je ona, on - ono :lol: ne smeš da ih zaboraviš.
Važni su...
 
Samo otvori svoje srce ponovo... Izađi iz kuće - radi, studiraj, nađi neki hobi, putuj... - zapitaj se šta je ono što stvarno voliš da radiš, videćeš da u suštini nisi tako jedinstvena i neshvaćena osoba i da ma kakva da je tvoja priroda, postoje ljudi slične i istog interesovanja.
Ne kažem da će odmah biti bolje, ali za nekih mesec, dva dana - obećavam :D
 
Nema definitivnog razlaza sa najboljim ortacima, pametnija je ta cica od tebe, uči od nje..
Ukoliko si prestao da se družiš zato što je ona npr. posesivna, postoji i ta varijanta, onda ta veza ničemu ne valja.
Ne smeš da porušiš mostove za sobom, mada mislim da je nemoguće prekinuti prava prijateljstva. Prava, iskrena prijateljstva se stvaraju do 18. godine i, za mene barem, imaju snagu srodstva.
Sa ortacima se izdružiš, pa ti postanu dosadni.
Imam pun q. ortaka, najviše pet drugara i samo tri prijatelja...
 
Poceli smo da se druzimo kao deca...Sve do 18 godine...I tu krece nas definitivan razlaz...i nase poslednje letovanje..Mislili smo tada da smo najjaci i nerazdvojni do kraja zivota ..
Onda se u nase zivote usle devojke,koje nisu imale neku losu nameru,da nas posvadjaju i sl jer ja to nikada ne bi dozvolio a ni on..
Ali pojavljuje se neka vrsta sujete,ljubomore medju nama!Ne izlazimo vise zajedno..i okrecemo se svako na svoju stranu..Ali vise on nego ja.Ja sam se nadao da ce sve to sa devojkama proci i da cemo ponovo biti oni stari...Godina po godinu vreme je prolazilo..Samo je ljubomora ostajala i zal za nekim starim vremenom..U medjuvremenu on je nasao novo drustvo tj ubacio se u vec postojece i sve to vreme je radio na tome da ga oni prihvate kao svog..U tome je i uspeo posle par godina..Ja to nisam mogao da radim tj nisam takav tip da se guram kod nekog po svaku cenu..I zbog toga sam ostao sam..
Imao sam drugove koji su dolazili i prolazili ali s njima nisam nikad pokusao da uspostavim dublji kontakt kako bi mi oni postali prijatelji..Sve se zavrsavalo na povremenim vidjanjima i izlascima..
Neki prijatelji iz skole otisli su u inostranstvo,neki se preselili..

Sta da radim? Kako da povratim prijateljstvo? ili nadjem novo? Da se razumemo,ja se nikada nisam posvadjao sa njim ali koncepcijske razlike tj razlike u shvatanju buducnosti su ucinile svoje..
 
banegad2004:
imam prave drugare
njih dvojicu
ponekad ne mogu da ih izbacim iz kuce
mnogo me vole
ma boli me **** idite kuci pa me tamo volite
a sto vole da piju
i naravno ne smem da zaboravim jazavca i pacova
ali oni su mi nekako ko braca
sav novac od prodatog kartona delimo na tri

Cekaj malo...a to sto jazavac ima porodicu???ako ovo delite na ravne casti, onda njemu mora da ide prihod od reciklaze...i onoga sto nadjete, a da moze da se jede....:lol:
 
Slazem se s @TOMAX-om,mada ne znam jel mislio ozbiljno...ljudi su sebicni...pravih prijatelja nema...ili su veoma,veoma retki...postoje ljudi s kojima mozes da provedes vreme.
Uvek se setim primera neke zurke na ekskurziji iz 5.osnovne,prodavale se Koka-kole u limenkma,
jeftino a niko sem mene nije poneo pare,i svima sam dao,nekima i vise puta.Bilo je narvno:"Hala ti mnogo,vrati cu ti cim se vratimo"...itd.I ko mi je vratio?NIKO.Da se razumemo,nije stvar u parama,i da su mi ponudili ja bih odbio,ali niko nije ni ponudio,niko se nije ni setio.To mnogo govori o tome kako gledaju na tebe i koliko te cene.Ja sam se recimo,mesecima grizao jer nisam nasao devojku koju nisam poznavao a koja mi je pozajmila 2-3 dinara kad nisam imao sitno.
 
frozen1982.:
Slazem se s @TOMAX-om,mada ne znam jel mislio ozbiljno...ljudi su sebicni...pravih prijatelja nema...ili su veoma,veoma retki...postoje ljudi s kojima mozes da provedes vreme.
Uvek se setim primera neke zurke na ekskurziji iz 5.osnovne,prodavale se Koka-kole u limenkma,
jeftino a niko sem mene nije poneo pare,i svima sam dao,nekima i vise puta.Bilo je narvno:"Hala ti mnogo,vrati cu ti cim se vratimo"...itd.I ko mi je vratio?NIKO.Da se razumemo,nije stvar u parama,i da su mi ponudili ja bih odbio,ali niko nije ni ponudio,niko se nije ni setio.To mnogo govori o tome kako gledaju na tebe i koliko te cene.Ja sam se recimo,mesecima grizao jer nisam nasao devojku koju nisam poznavao a koja mi je pozajmila 2-3 dinara kad nisam imao sitno.

dobro covece tada ste bili klinci, i mnogi nisu ni znali kako treba da postupe u takvoj situaciji, a mnogi su jednostavno zaboravili.
Ne mozes sad tako gledati na te stvari.
I NIKAD ne mesaj prijateljstvo sa parama, jer kad se novci umesaju u prijateljstvo, znaj da tu nema pomoci.
 
loop:
dobro covece tada ste bili klinci, i mnogi nisu ni znali kako treba da postupe u takvoj situaciji, a mnogi su jednostavno zaboravili.
Ne mozes sad tako gledati na te stvari.
I NIKAD ne mesaj prijateljstvo sa parama, jer kad se novci umesaju u prijateljstvo, znaj da tu nema pomoci.
Ja sam to samo naveo kao primer,po meni ostaje da su ljudi generalno veoma sebicni i da je prave prijatelje veoma tesko naci.
 
Loope, ako tvom "pravom" drugu pozajmiš pare i očekuješ od njega da vrati pare u dogledno vreme, a ne da ga ti juriš, jer i tebi te iste pare mogu ponovo zatrebati (jbg, nešto iskrsne),
po tome se ogleda "pravo" prijateljstvo!

Meni se dešavalo da me prijatelji bezbroj puta iznevere, a da me prijatno iznenade oni koje sam smatrao za smorove,
i još uvek ih smatram za smorove, ali ljudi redovno vraćaju pozajmice i još mi zauzvrat nude pomoć.
Dakle, prijateljstvo je: -ako mi učiniš to i to, ja ću se tebi odužiti istom merom!
Samo od ljubavi se ne živi. Čist račun - duga ljubav.
 
mislim da je jako tesko steci prave drugove..
srecna sam sto imam jednog takvog(bar mislim da je tako jos uvek)..mada trenutno se retko vidjamo jer je on nasao neku devojcicu koja je rekla bih malo 'posesivna'..upoznala sam je i od tada ..kontakt se polako gubi......pokusavam da mu ukazem na to ali ..on je zaljubljen..
bila sam i ja zaljubljena , pa nisam zaboravljala stare drugare..ali sta je, tu je..
sada se vidjam sa nasim zajednickim drustvom,kao i ranije,samo bez njega....
 

Back
Top