56K ? pre 156 K

Veseli_Ubica

Poznat
Poruka
7.186
Desilo mi se pre neki dan (zapravo noc), skidam neki fajl sa neta, velichine 26 MB, preko klasichne dialup veze.. Obichno mi download ide oko 4 - 5 KB / sec, ali tada mi je ishao oko 28,7 KB/s (po DUmetru i GetRightu)!!! Pochnem ja download i spremim se da bdim pola noci. Pogledam malo kasnije, kad ono Getright je skinuo 21 MB, a estimated time left: 3 minutes . wow

i to se desilo samo taj put, pri kraju je brzina opala, a neshto kasnije je i pukla veza.... Inache, uzeo sam Sezampro flat, ako ima to ikakve veze... ( mada ne verujem)
 
Desava se, mene je drugarica ubedjiivala da joj se to desilo, iako sam ja tvrdio da je nemoguce, da je modem projektovan za 56K i da nema sanse da postigne 30Kb/s. Ali ponekad se desi, nemam pojma kako, pocne da bije nenormalno brzo i obicno posle pukne veza.
 
Pa pretpostavljao sam tako neshto... ali chinjenica je da je tako bilo (video je i moj brat, tako da nisam lud ! ) . Mislio sam da je to mozda neko na sezamu vec skidao, pa je ostalo u nekom keshu, ali opet - ne verujem da je tolika propustna moc 56k modema... ludo burazere, ludo
 
E cim sam video da je on odgovorio znao sam da je to neki pametan odgovor :)
Bravo care :!:
To je sigurno bio neki nekompresovan fajl koji je modem moga da kompresuje za vise od 50% :idea:
 
Jadino ako nije to, mada i takva kompresija ne bi mogla toliko bas da "ubrza" download....
Kod modema to prosto fizicki ne bi trebalo da je uopste moguce. Druga je stvar na wireless na primer (sto se meni cesto desava), gde ruter na strani provajfera "poblesavi" pa pusta sve u sesnaest.... Desaval mi se da umesto brzinom od 256 downloadujem nesto brzinom preko 2MB. Jednom sam skidao nesto od 16MB pa misleci da ce mi trebati oko 10 minuta, skinuo za jedan minut.... Ali kratko je trajala sreca i veselje :)
 

Back
Top