ПНТ

U pozoristu na terazijama sam non stop. Stara scena, nova... :)

Nova (stara) scena je predivno uradjena. Ozvucenje je za pozavideti.

A sta sam gledala?! :)
Sve sa repertoara :)

Toplo preporucujem:
"Cigani lete u nebo"
"Dva mirisa ruze"
"Svetlosti pozornice" - doduse oni koji su gledali "Jubilej", mozda ce biti "razocaracni"...
I predstava koja se veceras premijerno prikazuje "Spusti se na zemlju" je zaista odlicna... da se covek slatko nasmeje :)
"Korus Line" - za one koji vole muzicke drame!!! :)
U svakom slucaju, vredi otici, vredi videti, vredi cuti :)
 
Proshle godine sam bila jako chesto u tom pozorishtu.. Pa ovako:
Cigani lete u nebo
Golje
Heroji
Uchene zene
Spusti se na zemlju..
eh sad ne mogu tachno da se setim jel bilo josh neshto..
 
ja sam gledala

Chicago x1
Cigani lete u Nebo x3
Heroji x1
Chorus Line x3
Pop Cira i Pop Spira x1
Svetlosti Pozornice x1 na moj prosli rodjendan, i kada je bila numera Mein Herr odlepila sam

i sada cu Cabaret
 
Јубилеј, још једна сена из "Кабареа"

Ова представа је била нешто стварно фантастично, нешто што је мотивисало цео ансамбл, који
је тада био у оним немогућим условима у Вуку, да истраје у борби за повратак на Теразије...
А публика је напросто обожавала ову представу, чак су и критичари били усхићени овом представом.
Ако бих нешто збиља волела да видим поново, то је свакако - Јубилеј!

П.С. Надам се да ће ово неко прочитати.
 
Ова представа је била нешто стварно фантастично, нешто што је мотивисало цео ансамбл, који
је тада био у оним немогућим условима у Вуку, да истраје у борби за повратак на Теразије...
А публика је напросто обожавала ову представу, чак су и критичари били усхићени овом представом.
Ако бих нешто збиља волела да видим поново, то је свакако - Јубилеј!

Joj, ja sam ''Jubilej'' gledala jedno milion puta...ali sam samo prvi put (negde početkom 2000. je počeo da se igra...čini mi se) vrištala od uzbuđenja (dobro, nisam baš naglas, više u sebi) kad je Mirjana Jovanović pevala ''Fantoma'' :)
 
Joj, ja sam ''Jubilej'' gledala jedno milion puta...ali sam samo prvi put (negde početkom 2000. je počeo da se igra...čini mi se) vrištala od uzbuđenja (dobro, nisam baš naglas, više u sebi) kad je Mirjana Jovanović pevala ''Fantoma'' :)

И мени је сцена "Фантома" фантастична, можда понајбоља, али сјајна је и "Чоколада" и "Коса"...
Та мала Мирјана стварно пева к'о славуј, али и Вујке је то отпевао перфектно.:-)
 
П.С. Већ сам рекла, али можда ниси видела, оне малецке сличице виде само они улоговани,
а ове теме гледају и многи гости, тако да због њих увећавам ове малекце сличице.
 
П.С. Већ сам рекла, али можда ниси видела, оне малецке сличице виде само они улоговани,
а ове теме гледају и многи гости, тако да због њих увећавам ове малекце сличице.

Dobro,...ja to bas ne umem...:(
Hvala na dobrodoslici, dete mi je bilo bolesno, pa mi nije bilo ni do cega, evo me opet,...nego gde si iskopala ovu sliku sa probe, ovo je stvarno pikanterija?:)
Kako su mladi i slatki!
 
Dobro,...ja to bas ne umem...:(
Hvala na dobrodoslici, dete mi je bilo bolesno, pa mi nije bilo ni do cega, evo me opet,...nego gde si iskopala ovu sliku sa probe, ovo je stvarno pikanterija?:)
Kako su mladi i slatki!

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4446491&postcount=37
Ево једног упутства за стављање слика, прилично је опширно и јасно...

Тако сам и мислила да је неки проблем са бебом, па те зато нема. Надам се да је сад све у реду.:-)

Е па не смем да ти откријем тајну око ове слике са пробе, иначе биће још изненађења...:wink:
 
Cigani lete u nebo
La Kapinera
Neki to vole vruce

e jel zna mozda neko kada bi trebalo da bude Cikago?

Колико ми је познато карте за децембар су распродате за све представе, али треба проверити на благајни,
јер постоји могућност, да "искрсне" понека карта...:wink:
 
Može i bez kampovanja - nađeš u familiji neko đače pa mu daš zadatak da kad ih škola bude vodila uzme i tebi kartu, sve žive škole gledaju ''Čikago''. :)
 
U poslednje vreme na repertoaru su uglavnom hit-predstave - Čikago, Cigani lete u Nebo, Neki to vole vruće a sada i Kabare. Ostale predstave sve ređe dobijaju šansu. Ja bih gledao Svetlosne pozornice i Golje ali još uvek od toga nema ništa. Ne znam kako ovo pozorište stoji finansijski ali sigurno da maksimalno koriste to što su najpopularnije predstave ujedno i najskuplje i znaju da će tako zaraditi najviše para.
 
U poslednje vreme na repertoaru su uglavnom hit-predstave - Čikago, Cigani lete u Nebo, Neki to vole vruće a sada i Kabare. Ostale predstave sve ređe dobijaju šansu. Ja bih gledao Svetlosne pozornice i Golje ali još uvek od toga nema ništa. Ne znam kako ovo pozorište stoji finansijski ali sigurno da maksimalno koriste to što su najpopularnije predstave ujedno i najskuplje i znaju da će tako zaraditi najviše para.

Хит представе су уједно и најскупље, тако да отприлике дође на исто играти неку мању представу, за нижу
цену улазнице или хит представу, за скупље улазнице.
Иде се вероватно за тим да се изађе у сусрет публици, која највише воли управо те поменуте представе, јер
се оне продају без икакве рекламе.
Што се тиче финансија, то је мало обавијено велом тајни, али у принципу ПНТ има око 5.000 квадрата простора
и то све треба одржавати, а наравно има око 180 запослених и још један број спољних сарадника, што све прилично кошта. Једино Народно позориште има већи ансамбл од ПНТ-а и зграду која је скупља за одржавање,
с друге стране постоје институције које носе назив позориште, а немају уметничке ансамбле, већ само службенике и техничко особље.
 
Prošle godine otprilike u ovo vreme sam prvi put gledao jednu predstavu u ovom pozorištu - kabare M.Zablaćanskog "Zamisli život". Svi zaposleni mojoj firmi su mogli besplatno da dođu, a to je ogranizovala jedna koleginica koja ga poznaje, kao novogodišnji poklon umesto dočeka. Ja sam od tada počeo češće da dolazim i da se interesujem za ovo pozorište :) Saznao sam da se nekad organizuju predstave sa popustom (ili se daju besplatne ulaznice) elektrodistribuciji jer pozorište ne može da plati račun za struju. U početku je nisam poverovao u to jer su sve predstave rasprodate a i cene karata nisu baš jeftine. Ali kad sam video koliko je ljudi angažovano sam na sceni i van nje u predstavi "Cigani lete u nebo" bilo mi je sve jasno. Kad se dodaju i ostale predstave, spoljni saradnici i svi drugi troškovi, onda sam se zapitao obrnuto - kako uopšte jedno pozorište opstaje ako se finansira samo od prodatih karata.
Uglavnom, sada kad pročitam koje sam sve predstave propustio, bude mi krivo, a pitanje je da li će ih uopšte biti na repertoaru.
 

Back
Top